Haberler


Prof. Dr. Haydar Baş oy birliğiyle yeniden başkan

Prof. Dr. Haydar Baş oy birliğiyle yeniden başkan

18. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan Bağımsız Türkiye Partisi’nde büyük kongre heyecanı vardı. BTP'nin 7. Olağan Büyük Kongresi başkent Ankara'da yapıldı.Ankara'daki büyük kongreye Türkiye'nin tüm kentlerinden yoğun bir katılım gerçekleşti.Kongreye tek aday olarak giren Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş delegelerin tamamının oyunu aldı ve oy birliğiyle yeniden BTP Genel Başkanı seçildi.

Kongrede konuşan BTP Lideri kendisini hedef alan faaliyetler üzerine çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'nin Ankara'da düzenlenen 7. Olağan Kongresi'nde yaptığı veciz konuşmada, sözlerine İstanbul'da görülen bir davada hakkında verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasına dair değerlendirmelerde bulunarak başladı.

"Ben alacaklıyım, hem de 20 milyonun üzerinde" diyen Prof. Dr. Baş, "Öyle bir şahısla muhatap olduk ki, arkasında hiç tahmin etmediğim güçler çıktı. Meğer bu adamların niyeti bizi devreden çıkarmak” tespitinde bulundu. 
 
Susurluk hatırlatması
 
Susurluk'ta bu yılın başında önünü kestiklerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, şunları söyledi.
"Bunlar Susurluk'ta önümüzü kestiler. Arabamızı haksız şekilde bir karakolun önüne çektirdiler. Ben de şoföre 'nereye gidiyorsun, durdur şunu' dedim. Arabadan aşağı indim, oradaki polislere 'Siz beni tanıyor musunuz? Ben devletim. Kafanıza akıl koyun' dedim. Ben devletime son derece inanan, bağlı kalan bir insanım. Ben devletimin zerre kadar zarar görmesini istemem, ona zarar verilmesine de müsaade etmem.
Onun için ben devletim. Bu işi zamanın bakanı yapıyor. Benim onunla hiçbir hukukum yok. Ne alışverişim, ne kavgam, ne oturmam var! Bekledim ki, telefon açar 'Hocam, yanlış anlaşıldı' der. Açmadı ve bunu demedi. Sonra enteresandır büyükleriyle birlikte üzerimize gelmeye devam ettiler, işte bu dosya da bunların eseridir. Şimdi 2 yıl 6 ay hapis cezası bana verdiler, güya beni siyasetten mahrum ettiler. Ettiniz mi beni mahrum? Hayır... Mesele bitmiştir...”
Sebebini o zaman açıklarım


 
Sözlerine “Şimdi 2 yıl 6 ay ceza aldık. Sebebini açıklamayayım” diye devam eden BTP Lideri, şu önemli açıklamalarda bulundu:
“Ne zaman beni Türkiye'nin başına geçirirseniz, o zaman açıklarım. Mahkemede her duruşmada heyet değişiyor. Nasıl mantık? Son gelen hakim hanım da ilk kez duruşmaya geldi, menfi oy kullandı. Ona göre 'ben suç işledim'. Sen dosyayı okumadın, kimseyi dinlemedin, nasıl böyle bir karar verebiliyorsun? Yani talimatla verilmiş bir karar bu. Ne olacak şimdi? Ben Türk devletinin adalet mekanizmasına güvenim tamdır. Sonra verilen karar o kadar ters ve yanlış ki, bunu bir hukukçunun kabul etmesi de asla mümkün değil. Bunları inşallah göreceksiniz.”
Milli meselelerde duyarlıyım
Bunlarla uyuşmazlığım hocaları döneminde başladığını ifade eden Prof. Dr. Baş, "O günlerde Trabzon Lisesi'nde hocaydım. Çok başarılı, uyumlu ve öğrencilerini yetiştirmek isteyen çalışkan bir öğretmendim. Sadece lisenin değil, Trabzon'un hocası olmuştum. Asıl branşım din dersiydi ancak başka dersler boş geçti mi onu da dolduruyordum. Erbakan'ın adamları geldiler, 'Hocam seni Meclis'e sokacağız, vekil yapacağız' dediler. 'Benim vekil olma düşüncem yok' dedim. 'Manen saydığım insanlar vardı, müsaade eder misiniz' dedim. Olumsuz cevap verdiler, babam da olumsuz cevap verdi. Ben sanayiciyim, eğitimciyim, çalışmayı seviyorum. 'Ali Gedik Abi'ye sordum, 'Bir milletvekili de bizden olsun' dedi. Aday olarak 3. sıraya koydular. Israr edenlere 'ne yaptınız' dedim. Şimdi onun vekilleri bizi ölüme mahkum etmek istiyor. Ölümden korksaydık, dünyaya gelmezdik. 1980 harekâtı oldu, o insanlardan ayrıldım. Onların sözlerine kandım, kendimize çalım attık, yuvarlandık. Milli meselelerde duyarlı bir insanım, kavgaya taraf değilim, insanları ikna ederim. Fetullah Gülen'in faaliyetlerinin karşısına çıktım.”
Rusya’yı ayağa kaldırdık
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Rusya'yı ayağa kaldıran ismin kendisi olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:
“Ruslar bunu inkar etmiyor. Bizi insanlığın huzurunda söz sahibi yapan Haydar Hoca'dır, diyorlar. O kadar iktisat kongresi yaptık. Ünlü iktisatçılar, 'Dünyanın kurtuluşu Milli Ekonomi Modeli'nde dediler. 2013'te Duma'ya gittim, beni özel kapıdan aldılar. Rusya 'dinsiz dediler', öğle namazını Duma'da kıldık. Jirinovski, 'Türk düşmanı' diyorlardı, bizi görünce 'Ne mutlu Türküm diyene' dedi. Rusların iman kapıları da açık. Yüzlerce Rus, bize bakarak Müslüman oldu. Rusya'nın gözünde bir tane bilim adamı var: Haydar Hoca...”
Çin uyguladı, ABD’yi yendi

 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, önde gelen Rus iktisatçısı Prof Dr. Vladimir Lisiçkin’in kendisine Çinlilerin Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile ilgilendiğini aktardığına işaret ederek, şu çarpıcı açıklamalarda bulundu:
“Onay verdim. Çin, bunun üzerine MEM’de yer alan tüketim ekonomisini devreye koydu. Amerika onları sallıyordu. Şimdi Çin ABD'yi sallıyor. Çünkü tüketimi devreye koydu, pazar bulma tehdidi ortadan kalktı. Bunu Milli Ekonomi Modeli yani Haydar Hoca ile yaptı. Brezilya, Güney Afrika ve Hindistan bizim sistemimizi uyguluyor.
Dünyanın yarısı Haydar Baş diyor, Haydar Baş da ülkesinde mahkum diliyor. Devletleri ayağa kaldıran benim. Haydar Hoca Türkiye'de idareci olsa, kaç ayda geçiminiz yoluna girer. (Katılımcılar) 24 saat. Bir kongrede söyledim: 24 saatte bu ülkeyi dünyanın en güçlü devleti yaparım, dedim. Sanki suç işledim. Şimdi siyaseti de bana yasakladılar. Bunları sülalesi gelse bir adım atmasını bilmezler. İş yerleri kapandı mı, sanayi yok oldu mu, tarım, denizcilik, ormancılık, madencilik bitti mi? Elbette biter. Siz onlara yüzde 50 verdiniz, Haydar Hoca'yı da yüzde 1'de tuttunuz. Onlar da milleti bunlar layık olduğu yere taşıdı.” 
Haydar Baş oy birliğiyle yeniden başkan

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin 7. Olağan Genel Kurulu'nda oy birliğiyle yeniden genel başkan seçildi.

Ankara'da Ataköşk Hotel'de yapılan genel kurulda, genel başkan ve yönetim organlarının seçimi 81 ilden bin 341 delegenin katılımıyla gerçekleşti.Genel başkanlık seçimi öncesinde yaptığı konuşmada, partisinin programında yer alan Milli Ekonomi Modeli'nin Rusya, Çin, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde uygulandığını, iktidara gelmesi durumunda uygulayacağı ekonomik model ile Türkiye'nin hızla ayağa kaldıracağını belirtti.

Konuşmalar tamamlandıktan sonra yapılan oylamada, Prof. Dr. Haydar Baş tüm delegelerin oylarını alarak, genel başkanlığa yeniden seçildi.

BTP 18 yaşında

25 Eylül 2001 tarihinde kurulan BTP, 18 yıldır Türkiye'de siyaset sahnesinde boy gösteriyor. Halihazırda seçimlere girebilme yeterliliğine sahip Türkiye'deki 10 partiden biri olan BTP, tüm illerde teşkilatlanmasını tamamlamış, ülkenin her karışına milli mesajlarını ulaştıran, tabanı olan bir parti konumunda.

Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bağımsızlık benim karakterimdir" sözünü kendilerine şiar edinmiş olan Bağımsız Türkiye Partisi kadroları, Atatürk'ün yaktığı bağımsızlık meşalesini diri tutabilmek için 18 yıldır tüm Türkiye sathında sürdürdükleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

MYK üyeleri belirlendi

Bağımsız Türkiye Partisi'nin 81 ildeki teşkilat mensupları ve bin 341 delegenin katılımıyla 20 Ekim'de Ankara'da gerçekleşen

7. Olağan Genel Kurulu'nda partinin yönetim kadrosu yeniden şekillendi. 131 Merkez Yönetim Kurulu (MYK) asil üyesinin belirlendiği kongrede, 71 MYK yedek üyesi,  12 Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) asil üyesi ve 5 YDK yedek üyesi belirlendi.

BTP MYK asil üyeleri şu isimlerden oluştu:

Abdulkadir Uğur Kepekçi
Abdullah Terzi
Abdülkadir Mısır
Adem Birinci
Adem Öztürk
Ahmet Emin Bektaş
Ahmet Erimhan
Ahmet Hamdi Kepekçi
Ahmet Özkar Haznedar
Alaaddin Özkar
Ali Garaçoğlu
Ali Haydar Karakuş
Ali Şenel Çobanoğlu
Ali Ünal Emiroğlu
Arife Göksel
Ata Selçuk
Ayşe Özilhan
Aziz Karaca
Bayram Kavak
Behri Boz
Bilal Karamus
Birgül Dinç
Cavit Özdoğan
Cevdet Öztürk
Cihat Tekin
Coşkun Gündüz
Ekrem Sayan
Elif Odaman
Emine Selçuk
Emre Polat
Ender Karabulut
Esin Kurt
Fahri Gürgenburan
Faik Ünal Silier
Fatma Akkuş
Fatma Berk
Fatma Göksel
Gürcan Bahar
Hakan Güler
Halil İbrahim Çakın
Halit Okan Egesel
Harun Göksel
Harun Kayacı
Hasan Aydın
Hasan Hüseyin Bilgi
Hasan Baş
Hasan Öztürk
Hayri Abatay
Hüseyin Baş
Hüseyin Bayram
Hüseyin Kuloğlu
Hüseyin Turhan
Hüseyin Zengin
Hüsniye Dilek Erdoğanyılmaz
Işıl Özdemir
İrfan Yusuf Yakut
İbrahim Berk
İbrahim Mumcuoğlu
İsmail Çetin
İsmail Hakkı Ergan
İzzet Yaşar
Lütfullah Önder
Mevlüt Emre Vona
Muhiddin Fuat Şengül
Mehmet Galip Akdağ
Mehmet İlteber Bahadır
Mehmet Zeki Garaçoglu
Mehemmet Turgut
Mehmet Dinç
Mehmet Kutlu
Mehmet Palamut
Metin Geyik
Mine Sıdıka Kermalli
Mithat Kandemir
Muammer Belen
Muhammed Hayır
Muharrem Can
Murat Çabas
Murat Etçi
Murat Kazancı
Murat Özilhan
Musa Demir
Musa Yeşilyurt
Mustafa Er
Mustafa Hasan Elmas
Mustafa Hayri Baş
Mustafa Kaya
Mustafa Pak
Mustafa Şahin
Muzafer Yağmur
Müslim Karabacak
İbrahim Yıldırım
Nazım Şahin
Necati Çelik
Nihat Hekimoğlu
Nuri Kaplan
Okan Özgür Özturan
Orhan Dede
Ömer Eyercioğlu
Ömer Faruk Boztepe
Ömer Nezir
Ömer Saraçoğlu
Ömer Turan
Önder Çolak
Özer Yücel
Ramis Akın
Ruhi Sarı
Rüştü Karataş
Sabiha Karamustafa
Sabri Terzi
Sadiye Sofuoğlu
Salih Türkyılmaz
Sani Ak
Seçil Mumcuoğlu
Selim Kotil
Selim Oktay
Sevinç Baysal
Suat Hayri Sapmaz
Süleyman Keskin
Şahin Bozdoğan
Şevket Tamaç
Talip Bora
Turhan Demir
Vahit Belge
Yusuf Karaca
Yusuf Kırtorun
Yüksel Durak
Zekeriya Bozkurtoğlu
Zeliha Gülen
Zeliha Şahin
Zühtü Kazancı


Eklenme tarihi: 21-10-2019