Genel Başkan'dan


'Milli Para benim buluşum'

'Milli Para benim buluşum'

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul’da il kongresini ve aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan oylamada enerji uzmanı Fuat Şengül yeniden BTP İstanbul İl Başkanlığına seçildi.

Programa BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş da katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda BTP kurmayları Türkiye'nin ve İslam dünyasının içinde bulunduğu sorunları ve bu sorunların çözümlerini anlattı.

Programda BTP'nin İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesindeki bazı kentlerdeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

Buna göre BTP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı iş adamı Yusuf Kırtorun oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Metin Yılmazlar, Tekirdağ   Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İlyas Sabancı, Sakarya Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı hukukçu Fuat Özbay, Edirne Belediye Başkan Adayı Selçuk Özkan, Kırklareli Belediye Başkan Adayı Hasan Sabri Deniz oldu.

‘Milli Para benim buluşumdur’

BTP'nin aday tanıtım toplantısında kapanış konuşmasını Prof. Dr. Haydar Baş yaptı. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş konuşmasında son aylara damga vuran Milli Para kavramına dikkat çekti.

"Milli Para benim buluşumdur" diyen BTP Genel Başkanı, "Zaten ekonomi tarihinde 2000 yılından önce böyle bir para tanımı bulamazsınız. 2005 yılında İstanbul'da yaptığımız Uluslararası Milli Ekonomi Modeli Kongresi’nde ben ilk defa milli paradan bahsettim. Milli Para projesi de tamamen A'dan Z'ye bu fakire aittir" ifadelerini kullandı.

ABD kiminle savaşacak?

Konuşmasında ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki faaliyetlerini de değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Şu anda ABD'nin yaptığını görüyorsunuz. Suriye sınırımıza karakollar kurdu" dedi.

BTP lideri Prof. Dr. Baş şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Buraya bir sürü insan yerleştirdi. Burada kiminle savaşacak, terörle mi? Hayır. Onların hedefi Türkiye'dir bunu unutmayın. Ben 1990 yılında Irak’a müdahale ettiklerinde (1. Körfez Savaşı) "ABD'nin gözü bizim coğrafyamızda, el ele verip bu bölgeyi bunlara haram etmemiz lazım" fikrini ortaya attım."

‘Kardeşlikten başka çıkar yol yok’

Gelinen noktada Türkiye'nin birlik ve beraberlikten başka çıkar yolu olmadığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Arkadaşlar bizim bir ve beraber olmamız lazım. Türk, Laz, Çerkez fark etmez, herkes birdir, beraberdir.  Sünni, Alevi, Bektaşi, Caferi hepsi Hz. Muhammed’in (SAV) ümmetidir. Bunların hepsine Türk milleti denir. Bu tarif Hacı Bektaş-ı Veli hazretlerine aittir. O'nun annesi Türk’tür, babası da İmam-ı Zeynel Abidin'in soyundandır, Ehl-i Beyt’tendir. O silsileden Maveraünnehir bölgesinden Anadolu'ya gelmiştir. Buradaki Hıristiyanları Müslüman ediyor, sen Türksün diyor. Kime Müslümanlığı kabul ettirdiyse ona, 'sen Türkoğlu Türksün' diyor. Bu benim değil Hacı Bektaş'ın tarifidir. Yani bu topraklarda Müslüman olan herkes Türkoğlu Türk’tür. Atatürk de Hacı Bektaş'ın yolundan gitti. O da 'bu ülkede yaşayan Müslümanların tamamı Türkoğlu Türk’tür, ‘ne mutlu Türküm diyene' dedi" ifadelerini kullandı.
 


Eklenme tarihi: 19-12-2018