Genel Başkan'dan


İstanbul’da tarihi buluşma

İstanbul’da tarihi buluşma

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, İstanbul’da düzenlenen ‘özel bir etkinlik’te sosyal medyadaki sevenleri ile buluştu. BTP Lideri, burada yaptığı konuşmada, ekonomi kitaplarında 'Milli Para' diye bir kavram olmadığına işaret ederek, "Milli Para ifadesini ilk kez 2005 yılında İstanbul'da düzenlenen 1. Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde ben ortaya koydum" dedi


 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul Florya'daki Elite World Business Hotel'de sosyal medyadaki sevenleri ile buluşarak bir ilki gerçekleştirdi.

Binlerce kişinin katıldığı programda magazin dünyasının duayen ismi Gazeteci Nurcan Sabur'a parti rozetini BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş taktı. Prof. Dr. Haydar Baş ile buluşma gecesi çok sayıda TV kanalı tarafından canlı yayınlandı.Etkinlik 'Çare Bir ve Birlikte Olmaktır' teması altında gerçekleştirildi. 
 
'Milli Para' bana ait bir ifadedir
 
Programın finalinde kürsüye gelen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, 'Milli Para' ifadesi üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı. Ekonomi kitaplarında 'Milli Para' diye bir kavram olmadığına işaret eden Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Milli Para ifadesini ilk kez 2005 yılında İstanbul'da düzenlenen 1. Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde ben ortaya koydum" dedi.

Prof. Dr. Baş, bugün Milli Para ifadesini kendisinden izinsiz kullananlara "Hodri meydan halkın önünde tartışalım" diyerek meydan okudu.
 
Türkiye zengin bir ülke
 
"Her ev hanımına 1.500 TL maaş, her Türk vatandaşına 1.000 TL maaş, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim" diyen BTP Lideri, kaynaklarını da sıraladı. Her ülkenin GSMH'sinin belli bir miktarı kadar para basma hakkı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk'ten sonraki dönemlerde bu hakkı kullanan yok, Milli Parayı devreye koyan olmadı" dedi.

Türkiye'deki 3 katrilyon dolar değerindeki yeraltı kaynaklarının tespiti için mahkemede tescil davası açacaklarını ifade eden BTP Genel Başkanı, "Bu tespit edilen madenler karşılığında paramızı basacağız ve projelerimizi hayata geçireceğiz" diye konuştu.
 
CHP ile neden olmadı!
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, birçok kişinin kendisine "Neden CHP ile birlikte olmuyorsunuz?" diye sorduğunu ifade etti ve 2015 seçimlerinde yaşananları hatırlatarak, şunları söyledi: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekibi ile birlikte beni ziyaret etti. 'Bu partiyi Atatürk kurmadı mı, neden Atatürk'e sahip çıkmıyorsunuz' diye sorduğumda Kılıçdaroğlu 'Beraber olalım, bu iş sizin olsun' dedi. Oğlumun Sarıyer'deki düğününe geldi, ittifak konusunda tekrar teyitleştik. Ancak seçimlere 15 gün kala aramızda hiçbir itilaf olmamasına rağmen ittifakı reddettiler” dedi.

Programın sonunda katılımcılara teşekkür eden Haydar Baş, son 2.5 yıllık süreçte sosyal medya üzerinden 11 milyon kişinin kendilerini takip ettiğini ve olumlu görüşler bildirdiğini ifade etti. Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'ye katılanlara rozetlerini taktı. 


Eklenme tarihi: 17-12-2018