Genel Başkan'dan


NEDEN MİLLİ EKONOMİK MODELE EVET DEDİLER - GAZİANTEP

Ülkemizde; özellikle ekonomik çöküşün yaşandığı son dönemde; Prof. Dr. Haydar Baş beye ait olan Milli Ekonomi Model, kalıcı çözüm yollarının gündem edildiği yegane projedir. Ve bu modelin anlatıldığı seri konferanslarla görüldü ki; bu ekonomik görüşler topluma ve millete mal olmaktadır.

Esasen dünya çapındaki akademik çevrelere tasvip ve takdir görerek altın madalya ve de sertifikalar alan bu görüşler bu günlerde ülkemizde de aktüelleşerek kitlelerin gündeminde yoğun şekilde yer almaktadır.

Milli Ekonomi Modeli bir milli tez olmanın ötesinde milletimizi içine düştüğü badireden çıkaracak bir çözüm ve ümit kapısı olarak görülmektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş bey, Bağımsız Türkiye Partisinin 2. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 25 Eylül 2003’den başlayarak Türkiye’nin muhtelif illerinde “Ekonomik Görüşler”ini seri konferanslar halinde vermektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın takdim ettiği “Ekonomik Görüşlerine” ilim adamları, iş çevreleri, esnaf ve tüccarlar başta olmak üzere değişik kesimlerden gelen intibaların, bir kısmını ihtiva etmektedir.

GAZİANTEP

Atilla Bozkurt - Fıstık Tüccarı
Prof. Dr. Haydar Baş Bey’i ilk defa izliyorum. Bundan önce siyasilerin hep birbirini eleştirdiğini gördüm. Ama Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in yaptığı siyaset çok farklı. Çünkü eleştirinin yanında yapılması gerekeni de söylüyor. Diğerleri “Bu pantolonu giyme” diyor ama ne giyileceğini de söylemiyor.Ne yani, millet çıplak mı gezsin. Ama Prof. Dr. Haydar Baş Bey eleştirinin yanında çözümü de koyuyor. Anlattıkları ticari hayatımızın gerçekleri.Aklımızdan geçen şeylerin toparlanmış. Bu yüzden başarılı olacağına inanıyorum.

Mehmet Hösükoğlu - Esnaf
Programı canlı yayında Tv’den izledim. Özellikle tarlaya atılan mısırın parasının olduğu ama ortaya çıkan ürünün parasının olmadığı konusu çok ilgimi çekti. Gerçekten üretimimizin karşılığı olan para nerede? Niye basılmıyor?

Mehmet Çelik - Tekstilci
Anlattığı tezi dinleyince diğerlerinin bu işe merhem olamayacağını anladım.Hocamızın bir an önce, iktidar olması ve dediklerini hayata geçirmesi lazım.

Mesut Cura - Kozmetikçi
Anlattıkları çok doğru ve mantıklı.Tembellik etmeyip bunu milletimize duyurmalı ve O’nu başbakan yapmalıyız.

Mehmet Demir - Fıstık Tüccarı
İlk defa izliyorum.Yeraltı kaynaklarımızla ilgili anlattıkları çok önemli.Para konusundaki oynanan oyunlar gizlenmeye çalışılsada artık biliniyor. Prof. Dr. Haydar Baş Bey ise bu en ince noktayı yakalamış.Sadece para konusunda dedikleri bile uygulansa yer altı kaynaklarımıza gerek kalmaz.Hocamızın kukla olmayacağına da güvenim tam.Ben kendisini kendi halinde birisi zannederken, karşıma bir bilim ve siyaset adamı çıktı, bu başarılarını yeni öğrendim.

Mustafa Özer - Diş Teknisyeni
Kendisi ve projesi güven veriyor. İktidar olduğu zaman dediklerini yapacağına inanıyorum.

Ahmet Koç - Diş Teknisyeni
Dedikleri çok doğru ama soramadan da edemiyorum, niçin bunları uygulamıyorlar?

Zeynel Küçük - Emekli Öğretmen
Prof. Dr. Haydar Baş Bey konuşmalarından gerçekten tatmin oldum. Ama Tv’ler niçin bunları göstermiyor?

Dilaver Demirel - İktisatçı, Eski Sanko Sigorta Bölge Müdürü
Bir iktisatçı olarak Prof. Dr. Haydar Baş Beyi dinleyince ekonomik görüşlerim değişti. Millet olarak bir odada yaşadığımızı düşünün,adamlar dolarla odadakileri satın alıyor ve bu odadaki 70 milyon odada kalanla yetinmek zorunda kalıyor.Büyük holdingler faiz geliriyle ayakta duruyorlar. Bunları bildiğim için Prof. Dr. Haydar BAŞ beyi çok iyi anlıyorum ve O’na katılıyorum.Teşkilatına katılıp O’nunla birlikte çalışacağım.


Eklenme tarihi: 22-10-2003