Genel Başkan'dan


NEDEN MİLLİ EKONOMİK MODELE EVET DEDİLER - ANKARA

Ülkemizde; özellikle ekonomik çöküşün yaşandığı son dönemde; Prof. Dr. Haydar Baş beye ait olan Milli Ekonomi Model, kalıcı çözüm yollarının gündem edildiği yegane projedir. Ve bu modelin anlatıldığı seri konferanslarla görüldü ki; bu ekonomik görüşler topluma ve millete mal olmaktadır.

Esasen dünya çapındaki akademik çevrelere tasvip ve takdir görerek altın madalya ve de sertifikalar alan bu görüşler bu günlerde ülkemizde de aktüelleşerek kitlelerin gündeminde yoğun şekilde yer almaktadır.

Milli Ekonomi Modeli bir milli tez olmanın ötesinde milletimizi içine düştüğü badireden çıkaracak bir çözüm ve ümit kapısı olarak görülmektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş bey, Bağımsız Türkiye Partisinin 2. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 25 Eylül 2003’den başlayarak Türkiye’nin muhtelif illerinde “Ekonomik Görüşler”ini seri konferanslar halinde vermektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın takdim ettiği “Ekonomik Görüşlerine” ilim adamları, iş çevreleri, esnaf ve tüccarlar başta olmak üzere değişik kesimlerden gelen intibaların, bir kısmını ihtiva etmektedir.

ANKARA

Ramazan Şekerci - Zafer Gıda Sahibi
Prof. Dr. Haydar Baş işi çözmüş. Muazzam bir tez bu...Her sahada ekonomik çareler üretmiş. Başka çıkış yolu görmüyorum.

Emin Erdoğan - Profilo Bayii Binbir Çeşit Ticaret
Ekonomik tezi çok beğendim.Ekonomiyi yeniden öğrendim başka bir çözüm düşünmüyorum.

Cemalettin Durmaz - Market Sahibi
Prof.Dr.Haydar Baş Bey'i uzaktan izliyordum.Ancak bizzat toplantıda yakından görme imkanım oldu. Çok dirayetli,samimi ve bilgili...Ortaya koyduğu ekonomik proje ile sorunları çözeceğine inandım. İnşaallah bu hükümetten sonra kendini başbakan görürüz.

Kazım Muslu - Şirket Yöneticisi
Çok güçlü ve dirayetli bir lider. İnşallah muvaffak olacaktır.

Dursun Öztunca - Vatan Dersanesi Sahibi
Lider olarak Prof. Dr. Haydar Baş Bey'i ve ekonomik görüşlerini çok takdir ediyorum. Bir işletmeci olarak ekonomide yepyeni şeyler öğrendim.

Muhtalif Karagöz - Esnaf
Yıllardır siyasetin içindeyim. Çok siyasetçiler gördüm. Bu kadar düzgün,dürüst,bilgili ve bu kadar farklı sorunlara çözüm ortaya koyan bir siyasetçi görmedim.

Abdurrahman Polat - Emekli Bürokrat
Bu ekonomik tez bütün üniversitelerde okutulmalıdır.

Safiye Altuntaş - Kamu Yönetimi Mezunu
Milli ekonomik modeliyle ekonomi tarihine geçecek tespitlerde bulunan Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in parayı çok farklı bir açısıyla ele alan yaklaşımı ve iktisadi oluşturan tüm konuları kapsayan tezi tek çözümdür. Tüm dünyaya örnek olacak akılcı bir modeldir.

Ayla Dalyan - Müşteri Temsilcisi
Bir Türk genci olarak Türkiye'nin krizler ülkesi olması ve sömürülmesi beni çok rahatsız ediyor. Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in lider şahsiyeti ve ekonomik çözüm tezi ile siyasete girmesi beni çok memnun etti ve ümitlendirdi. Zaten böylesi vatansever bir ilim adamının ülkenin bu ağır şartlarına duyarsız olamayacağını biliyordum.


Eklenme tarihi: 20-10-2003