Genel Başkan'dan


KİLİS 'TE BTP 'YE SÜRPRİZ KATILIMLAR...

04 Ekim Cumartesi günü Sevgi Restoranda, Bağımsız Türkiye Partisi’nin 2. yıldönümü kutlamaları, BTP Gen. Bşk. Prof. Dr. Haydar BAŞ, BTP Gen. Bşk. Yardımcıları, BTP Başkanlık Divanı Üyeleri, Kilis Esnaf Odaları Başkanları ve kalabalık bir halk topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kutlama töreni esnasında, Bağımsız Türkiye Partisi’ne katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kilis Başkanı Sayın Hasan BÜYÜKKÖŞKER, Genel Başkan Prof. Dr. Haydar BAŞ tarafından BTP Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okumasının ardından, BTP Kilis İl Başkanı Av. M. Galip AKDAĞ, bir açılış konuşması yaptı. Açılış konuşmasından sonra yapılan rozet takma töreninde Bağımsız Türkiye Partisine yoğun katılımlar oldu. Halkımızın büyük sevgi gösterisi eşliğinde;

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kilis Başkanı Hasan BÜYÜKKÖŞKER,
Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet KEPEKÇİ,
Elektrikçiler Odası Başkanı Duran ÇÜRÜK,
Terziler Odası Başkanı Ali NENEM,
Baklavacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet TİMUR,
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği İkinci Başkanı Yahya Özbezek,
Elbeyli Şoförler ve Otomobilciler Derneği İkinci Başkanı Sadullah BÜYÜKKÖŞKER, Kabzımalcılar ve Komisyoncular Derneği Başkanı İsmet GÜNAY,
ODTÜ İşletme Mezunu Sanayici Mehmet KOYUNCU,
BİFA Bisküvileri Kilis Bayii Ayhan ATAKÖŞKER,
Emekli Öğretmen İhsan DEĞERLİ,
Serbest Meslek Sahibi Ahmet YILMAZ,
Emekli Vergi Tahsildarı Mithat YAŞAR,
Emekli İşçi Durmuş TAŞ,
Sanayici ve İşadamı Muzaffer CANBAL,
Emekli İşçi Mehmet Törer’in
rozetleri BTP Gen. Bşk. Prof. Dr. Haydar BAŞ tarafından takıldı.

BTP’ye katılan kişiler, bütün partilerin denendiğini, artık sıranın Bağımsız Türkiye Partisi’nde olduğunu, Milli Ekonomik Model ve Sosyal Devlet projeleri ile Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey’in bu ülkeye hizmet edeceğine emin olduklarını ve BTP saflarında yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Bağımsız Türkiye Partisi 2. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde BTP saflarına katılan Kilis Esnaf Odaları Başkanları adına bir konuşma yapan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Kilis Başkanı ve Şoförler Odası Başkanı Hasan BÜYÜKKÖŞKER, çok mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Hayatımda hiç bu kadar mutlu olmadım. Bu rozetle beni göklere çıkarttınız. Genel Başkanım Prof. Dr. Haydar Baş beni seferberliğe çağırdı. Seferberlik Kimlik Kartımı aldım. Atadan Kuvayi Milliyeci olduğumuz için BTP’ de Kuvayi Milliye ruhu gördüğüm için bu konvoya katıldım. Kilis’te Belediye seçimlerini almak ve Genel Başkanımızı da Başbakan olarak görmek istiyoruz.”

Kutlama töreni esnasında, Bağımsız Türkiye Partisi’ne katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kilis Başkanı Sayın Hasan BÜYÜKKÖŞKER, Genel Başkan Prof. Dr. Haydar BAŞ tarafından BTP Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.

Kutlama töreni okunan şiirler ve türkülerle bir düğün havasında devam etti. Bağımsız Türkiye Partisi ve Genel Başkan Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey’in projelerini içeren sine vizyon gösterisi davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Haydar BAŞ günün anlam önemine dair bir konuşma yaptı:
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş: “Ülkemizin Kaynakları ile En Az 100 tane Türkiye’nin borcu ödenir” dedi.
Bağımsız Türkiye Partisi’nin 2. Kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılarak bir konuşma yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, coşkulu kalabalığı selamladıktan sonra Seferberlik ilan etti ve Belediye Başkanlığını almayı hak ettiniz diyerek, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kilis Başkanı Hasan BÜYÜKKÖŞKER’i BTP Belediye Başkan Adayı olarak davetlilere ve Kilis halkına ilan etti. BTP Belediye Başkan Adayı Hasan BÜYÜKKÖŞKER alkışlar eşliğinde kürsüye gelerek Genel Başkan Sayın Prof. Dr. Haydar BAŞ ile halkı selamladılar. Selamlamadan sonra, Prof. Dr. Haydar BAŞ konuşmasına şöyle devam etti:

2002 yılının 12 aylık süresi içerisinde ülkemizin geldiği neticede Türkiye’nin ödediği borç faiz miktarı 51 katrilyon , iç ve dış borç olmak üzere ülkemizin borç miktarının ise 250 milyar dolar olduğunu belirten Prof Dr. Haydar Baş, oluşan iç borç olayının da yabancı kaynaklı borçlar olduğunu söyleyerek çarpıcı açıklamalarını sürdürdü:

“Türkiye’nin iç borçları da dış kaynaklıdır.Çeşitli bankalar ve kurumlar yabancı bankalardan %1,5 faizle kredi alıyorlar. Türkiye’de buna kefil oluyor. Yüksek faizle devlete borç veriyorlar böylece gelirlerimiz borç faizlerine gidiyor.
Geçen yıl Türkiye’nin kazancı 76 katrilyondur. Bunun 51 katrilyonu borç faizlerine veriyorlar. Diğer masraflarla birlikte bütçe 39 katrilyon açık veriyor. Böylece bu giderler vergi ve zamlar ile karşılanmaya çalışılıyor. Borcu borç ile kapatmaya çalışıyorlar. Kendi öz kaynaklarımızdan ödemeleri gerekirken ödemiyorlar. Bu yıl ödeyeceğimiz borç faizi miktarı 100 katrilyondur. 51 katrilyondan 100 katrilyona çıkması ne demek.
Ülkemizin kaynakları ile en az 100 tane Türkiye’nin borcunu ödememiz mümkün iken; geleceğin stratejik madenlerinin %70’i ülkemizde olmasına rağmen (Bor, Toryum, Altın gibi) bu kadar zenginliğe sahip olmamıza rağmen biz her defasında iç ve dış borçlarla borçlarımızı arttırıyoruz.
Sadece bu hükümetin yaptığı borç miktarı 42 milyar dolardır. 10 aylık sürede bu kadar borçlanma ile sıkıntı çekmememiz gerekir, ticaretimizin gelişmiş olması gerekir. Esnafımızın, işçimizin halinin iyi olması gerekir, halkımızın halinin iyi olması gerekir. Bunlar olmadığı için bu paralar millet yararına kullanılmıyor. Ödeyeceğimiz borç faizi miktarı 51 katrilyon iken 100 katrilyona çıktı. Bunlar bu işlerle küçük bir aileyi bile idare edemezler. Özelleştirmelerle gelir getiren kurumlarımızda büyük sermaye sahiplerine peşkeş çekiliyor. Bu durumu temelinden söküp atmaya var mısınız?”
Salonu dolduran kalabalıktan coşkulu bir şekilde EVET cevabını alan BTP Genel Başkanı Prof Dr. Haydar Baş konuşmasının son bölümünde Milli Ekonomik model hakkında konferans vermek için Kilis’e geleceğini belirterek devam etti:

“Vatandaşın %70’inden vergi almadan bu işleri halledeceğiz. Bu işi yapacak Alaaddin’in Sihirli Lambası bu Haydar Hoca’da zorla zengin olacaksınız. Açlığa fakirliğe son diyeceğiz. Zengin olacaksınız zengin. Bu iktidarlar bu işi yapamazlar, bunlar kendi ceplerine bakarlar. Milletin cebini dolduracak BTP’ ye, belediyeyi vermeniz ve onu iktidar yapmanız lazım. Böylece çocuklar bile Hz. İsa mucizesi gösterip konuşacaklar. Biz sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı düşünüyoruz. Hep beraber bu dünyayı cennete çevireceğiz.


Eklenme tarihi: 05-10-2003