Genel Başkan'dan


“ACİLEN PARA BASILMASI ŞART”

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığını ziyaret eden BTP Genel Başkanı
Prof. Dr. Baş, Türkiye’nin ithal paradan kurtarılarak acilen para basılmasının şart olduğunu belirtti


BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığını ziyaret etti. BTP lideri, Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ve oda başkanları ile ülke meseleleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Bıçak kemiğe dayandı

Aynı zamanda TESK Yönetim Kurulu üyesi olan Başkan Köstekli konuşmasında “esir olacağımıza, hür olalım; yavan ekmek yiyelim” dedi. Köstekli, ABD’li ve Avrupalının normal koşullarda işçi bile alınamayacağını, fakat ne hazindir ki bizim vatandaşlarımızın onlara işçi olarak gittiklerini, milli gururumuzun zedelendiğini ifade etti. Hükümetten bekleneni bulamadıklarını, esnaf olarak rahata kavuşamadıklarını, esnafın evine götüreceği bir dilim ekmeği düşündüğünü, uygulanan acı reçetelerin milletimizden ziyade Avrupalıların işine yaradığını ifade eden Köstekli “bıçak kemiğe dayandı” dedi.

Milli duruşun adresi BTP

Türkiye’nin geldiği noktayı tahlil eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ise “öncelikle bir ve beraber olmaya millet olarak devlet olarak mecburuz” dedi. 41. parti olarak ortaya çıkmalarının sebeplerinin altını çizen BTP lideri Prof. Dr. Baş, “Kıbrıs tartışma konusu haline geldi. 5 bin şehit verdiğimiz Kıbrıs’a siyasiler sahip çıkmadılar. Güneydoğumuzda kaos ortamı ortaya çıktı. Ege kıta sahanlığı problemi ortaya atıldı; 2004’e kadar taraflar kendi aralarında bir anlaşmaya varamazlarsa mesele Lahey Adalet divanına gidecek. İstanbul sur içinde Ortodoks din devleti kurulma süreci hızlandı. Devlet içinde devlet manzarası milletimizin birliğini dirliğini tehdit etmektedir. Aynı süreçte ekonomimiz de çökertilmiştir. Bütün bunlara dur diyecek milli bir duruş lazımdır. BTP işte bu milli duruşun, milli projelerle kalkınmanın adresidir” şeklinde konuştu. Aynı şekilde Karadeniz’de Pontus hayallerinin hortlatıldığına, Büyük Ermenistan hayalleri sürecinin hızlandırıldığına, netice olarak Sevr’in hortlatıldığına, bütün bunlara rağmen siyasilerin sözkonusu gelişmelere duyarsız kaldıklarına dikkat çeken BTP Genel Başkanı, “Herkes olanbitenden haberdardır. Bu vahim gelişmeleri yıllardan beri haykırıyoruz. Siyasiler başta olmak üzere asıl kulak vermesi gerekenler, olup bitenleri duymazlıktan geliyorlar. Ancak bu vatan bizim, bu millet bizim. Biz görevimizi yapmakla mükellefiz. Bu oyunları hep beraber bozacağız” dedi.

TL basmak şart

Ülkemizin iç ve dış borç toplamının, 250 milyar $’dan 6 ay içerisinde 59. hükümet tarafından 280 milyar $’a çıkarıldığını ifade ederek 30 milyar $’ın nereye harcandığını soran Prof. Dr. Baş, tarımda, bayındırlıkta, işçi ve memur kesiminde bir rahatlama olmadığını, herhangi bir yatırımın da yapılmadığını sözlerine ekledi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş borçla borç kapatılmasının hiç de verimli bir yöntem olmadığını ifade etti. Şu anki politikalarla sorunların çözülmesinin mümkün olmadığını, dolayısıyla ancak IMF politikalarını terk ederek, sorunların çözülmesinin mümkün olacağını belirten BTP lideri, “Piyasalardaki emisyon yeterli değil. Para çekilmiş. Halbuki asgari v e derhal 70 katrilyon lira emisyona ihtiyaç var. Hesap açık. Ben para basacağım dediğim zaman enflasyon olur diyenler, buna mukabil kredi aldıklarında enflasyondan bahsetmiyorlar. Alınan kredi enflasyonu yükseltmiyor mu, enflasyon senin ithal paranı değil de, benim paramı mı tanıyor?” dedi.

BTP’den başka çözüm yok

Vatan evlatlarının elimizden çıktığına, milli kültürün dejenere edildiğine, Hıristiyanlaştırma ve misyonerlik faaliyetleri ile vatanımızı elimizden alma projeleri yapıldığına dikkat çeken BTP lideri, bu hususlarda acil tedbirler alınması gerektiğini ifade etti. Bütün bu acı gerçekler karşısında hiçbir siyasimizin bir çözüm göstermediğini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “Türkiye’yi ben kurtarırım, Türkiye ancak BTP’nin projeleriyle kurtulur” dedi.


Eklenme tarihi: 15-07-2003