Genel Başkan'dan


Elele vererek kalkınacağız...

Artvinliler BTP Lideri Prof. Dr. Baş’ı bugüne kadar hiçbir siyasi parti liderine göstermedikleri ilgiyle karşıladı. Artvinlilere hitap eden Prof. Dr. Haydar Baş, şehrin sahip olduğu doğal kaynakları Millet–Devlet ortaklığıyla ekonomiye kazandıracaklarını söyledi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Artvin mitinginde yaptığı konuşmada, şehrin sahip olduğu zengin maden yataklarına dikkat çekerek, “varlık içinde yokluk” yaşadığımızı vurguladı. Altın, bakır gibi Artvin’in bol miktarda sahip olduğu madenlere, yabancı sermayenin değil, Artvinlilerin ortak edileceğini vurgulayan BTP Lideri Prof. Baş, “Devlet–Millet el ele vererek, bu madenleri işleyecğiz” dedi. Bağımsız Türkiye Partisi’nin Artvin’de gerçekleştirdiği miting muhteşem geçti. BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı konuşmada Artvinlilerin gönüllerini fethetti, projelerini Karadeniz Bölgesi’nin bu şirin vilayetinin güzel insanlarıyla paylaştı.

Derviş, CHP’nin sonu
BTP Lideri Baş, Atatürk’ün partisi CHP’nin IMF’ci Derviş’i saflarına almasıyla fani olduğunu dile getirdi. Prof. Baş, şunları söyledi: “Merhum Atatürk’ün kurduğu parti hakikaten fani oldu. Niye? Şimdi soruyorum. Sayın Derviş, bu partinin başına fötr yapılarak geçirildi. Allah aşkına sayın Derviş’in halkçılıkla ne alakası var? Milliyetçilikle var mı? Devletçilikle var mı? Bu, uluslararası sermayenin ulusal temsilcisidir. Sen getiriyorsun, milleti kandıracaksın.Yook, kandıramazsın. Çünkü milletimiz ariftir. CHP’li kardeşlerimizin yeri, çok affedersiniz, köründen sağırına, çiftçisinden çöpçüsüne, amirinden memuruna kadar programında yerini alan BTP’dir.”

Halkımız nefes alacak
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, AB’ye, IMF’ye niçin karşı olduklarını Artvinlilere de anlattı. Ülkemizin içinde bulunduğu problemlerden nasıl çıkılacağını ortaya koyan, boğulan vatandaşa nefes aldırmanın ötesinde onu dünyanın lideri bir devletin, kâinat devletinin güçlü, zengin ve mutlu bir vatandaşı yapacak projeleri hakkında bilgi verdi. Hareketlerinin sıradan bir siyaset hareket değil bir Kuvay–ı Milliye hareketi olduğunu belirterek, bu millet var olduğu sürece devam edecek olan Kuvay–ı Milliye hareketinin merhum Atatürk’ten sonra ikinci başkanlığını yapmanın kendilerine nasip olduğunu söyledi. “Zaruretler bizi siyaset sahasına çıkardı. Bu zaruretler olmamış olsaydı bizim bu sahada işimiz yoktu” dedi.

AB ve IMF’nin gayesi
Diğer bütün partilerin “AB olmadan, IMF olmadan olmaz” demelerine rağmen, BTP müntesiplerinin, “bu millet nasıl batar”ın hesabını yapan IMF ve AB talimatlarıyla değil, “milletimiz nasıl kurtulur”un hesabını yaparak yola çıktıklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “AB Türkiye Cumhuriyeti devletinin parçalanmasını, IMF de iktisadi olarak Türkiye’nin batmasını gaye edinmektedir. Biz, bu sebeplerden dolayı hem AB’ye ve hem de IMF’ye karşıyız. BTP olarak biz mandacı değiliz. Bağımsız Türkiye’yi istiyoruz. Türk milliyetçisiyiz amma şövenist de değiliz. Biz, Kürdü, Lazı, Boşnakı, Çerkezi, Arabı, Acemi ile öyle bir millet olduk ki örfümüz, adetimiz, geleneğimiz, maneviyatımız bir olduk.Tek bir millet olduk. Türk kültürü şemsiyesinin altında Türk milletini oluşturduk. İşte biz bu manada Türk milliyetçisiyiz. Yine biz, her türlü dindar insanı kabul ederiz. Amma hiç bir zaman da fundamantalizme kapı açmayız. Yani biz, dindarız, fundamantalist değiliz. Demek isterim ki bu devlet benim devletimdir, bizim devletimizdir. Bu asker benim askerimdir, bizim askerimizdir. Bu millet benim milletimdir, bizim milletimizdir. Milletimizi millet yapan değerlere hep beraber sahip çıkıp bunları yüceltmek, yükseltmek o bakımdan boynumuza borçtur, hatta farzdır.”


Eklenme tarihi: 05-10-2002