Demeçler


Ardahan’a dev yatırımlar!

BTP MYK üyesi Muharrem Bayraktar Ardahan'a yapılan yatırımların göstermelik açılışlar olduğuna dikkat çekti.

* * *

Başbakan Erdoğan geçtiğimiz Ocak ayının 21’inde Ardahan’a gitti ve 27 tesisin açılışını toplu olarak yaptı. Bu açılışları pek çok TV kanalı canlı olarak yayınladı. Bu tesisler arasında menfezler, bir alabalık tesisin kenarına örülen duvar, Kura Nehri kenarına dökülen taşlar, Telekom binasının tamiratı gibi “çok önemli!” “yatırımlar” vardı.

Koca başbakan Ardahan’a gidip üç beş menfez ile birkaç dere duvarı mı açtı yani?

Kafamıza takılan bu soru, CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt’ün’de kafasına takılmış. Biz, açılan 27 tesis arasında yer alan menfez ve duvarlar konusunda hiç şüphe duymamıştık. Sadece “bu ülkenin başbakanı menfez ve duvar açılışı için Ardahan’a mı gidermiş?” diye serzenişte bulunacaktık.

Ama Ensar Öğüt, daha da ileri gitti ve başbakanın açtığı iddia edilen bütün tesisleri yerinde görmek için karda kışta Ardahan’ı at sırtında gezmeye başladı.

Öğüt’ün Ardahan seferi ile ilgili haber çok ilginç:

“Göle İlçesi’ne bağlı Çalıdere Köyü’ne dün giderek açılan menfezleri arayan Ensar Öğüt, burada vatandaşlarla görüştü. Yaklaşık 500 metrelik yolu at sırtında giden Öğüt, Ardahan’da hizmete girdiği açıklanan tesislerle ilgili bilgilere ulaşamadığını belirterek şöyle dedi:

“Başbakan’ın Ardahan programında hizmete giren tesislerle ilgili bilgi alamıyoruz. Vali Mustafa Tekmen’den sözlü ve yazılı isteğime rağmen bir cevap alamadım. Başbakan ve İçişleri Bakanı’ndan isteğim 27 tesisin listesini vermeleridir. Eğer 27 tesisin listesi verilmezse, TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğim. Biz yapılanlara karşı değiliz, ancak olmayacak işleri yapılmış gibi göstermelerine de bir anlam veremiyoruz.”

Başbakan tarafından açılan TEDAŞ binasının 8 yıl önce yapıldığını, Türk Telekom binasının ise onarıldığını ileri süren Ensar Öğüt, Ardahan ve ilçelerinde hizmete girdiği bildirilen tesislerin kente bir kazanç getirmediğini ileri sürdü. Başbakan Erdoğan’ın Vali Tekmen’e listeyi açıklaması için talimat vermesini de isteyen Öğüt, 27 tesisi tek tek belirlemek için araştırmalarını sürdüreceğini, sonucunu da kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.”
(Hürriyet, 14 Şubat 2011)

Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, kendi yöresinde açıldığı iddia edilen tesislerin izini sürüyor. At sırtında kar üstünde köy köy geziyor. Menfezden, duvardan açılış mı olacak diye dalgasını geçecek ama heyhat onları bulamıyor!

Validen bilgi alamıyor.

İçişleri Bakanından bilgi alamıyor.

Yetkililer çok gizli devlet bilgisi imiş gibi açılan tesisleri bir milletvekilinden gizliyor.
Türkiye böylece çok ciddi bir şekilde yönetiliyor.

Bütün kalkınmış ülkeler fabrika açarak, sanayi tesisi açarak, binlerce işçinin çalıştığı tesisleri devreye sokarak kalkındılar. Menfezle, duvarla, Telekom tadilatıyla kalkınan ülke yok maalesef.

Bugün özelleştirme adı altında yüzlerce sanayi tesisinin kapısına kilit vuranlar Ardahan’da menfez açarak halkı kandırmaya devam ediyorlar.


Eklenme tarihi: 16-02-2011