Demeçler


AKP TOPLUMA BASKI YAPIYOR

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil Başbakan Erdoğan’ın referandumdan evet çıkması için vatandaşları baskı altına aldığını söyledi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Trabzon il teşkilatınca vatandaşlara iftar yemeği verildi.
İftar sonrası parti kurmayları anayasa referandumuyla ilgili değerlendirmeler yaptı. BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil Başbakan Erdoğan’ın referandumdan evet çıkması için toplumu baskı altına aldığını söyledi. Başbakan’ın Amerika Başkanı Bush’un dediği gibi “Bizden değilseniz düşmanımızsınız. Bizim tarafımızda değilseniz sizi bertaraf ederiz” dediğini söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Kotil, hükümetin özelleştirmelerle yabancılara peşkeş çektiğini dile getirdi.

Anayasa paketinin adresi okyanus ötesi

Hükümetin 7.5 yıllık iktidar döneminde ABD, AB ve IMF talimatıyla adım attığını ifade eden Selim Kotil, “bu anayasa değişiklik paketinin çıkış noktası da okyanus ötesidir” dedi. Vatandaşlardan 12 Eylülde hayır oyu vermelerini isteyen Selim Kotil, AKP hükümetinin dış politikasına şöyle dikkat çekti: “Bugün Amerikan FED’in sahibi olan, HSBC, GP Morgan, Mobil, Rio Tinto, Citibank’ın sahibi olan, bugün hal dünyayı yöneten ve İsrail’i ayakta turan bir aile var, Rothschild Ailesi… Bu aile Türkiye’de 4,5 milyon dönüm maden arazisi kapattı. Firma ismi Anatolia Minerals… Bu şirkette İsrail devletini kuran Rothschild ile Sayın Başbakan’ın damadının genel müdür olduğu Çalık, yüzde 50 ortaklar. Yine aynı Başbakan, İsrail devletinin silahlarını sağlayan, elektriğini veren Ofer ailesine ihale yapmadan Karaköy’ü 2040 yılına kadar ödemek üzere veriyor, Tüpraş’ın yüzde 17’sini ihalesiz veriyor, Kuşadası Limanını veriyor. Kim veriyor? Ekranlarda ‘one minute’ diyen Başbakanımız veriyor. Kime veriyor? Bütün dünyayı yöneten İsrail’i ayakta tutan ailelere veriyor.”

Vatandaş aç ve susuz geziyor

Türkiye’nin yeraltı kaynaklarının global sermaye şirketlerine verildiğini ifade eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Kotil şöyle konuştu: “Onlar bu geliri üç–beş global firmaya ve kendilerinin ortak olduğu Yahudi şirketlerine peşkeş çekerken bizim vatandaşlarımız aç ve susuz geziyor. İçimizden bir insan çıkmış, Prof. Dr. Haydar Baş diyor ki; ‘Ey Trabzonlum ayağının altındaki altın senindir. Ey Diyarbakırlım oradaki petrol seninidir. Ey Türk milleti bu madenler senindir ve bunları ben sana dağıtacağım’ diyor.”

Fitne çıkaranlara özgürlük var

Selim Kotil, müze statüsündeki Sümela manastırında AKP hükümetinin özel izniyle geçtiğimiz günlerde yapılan kilise ayini üzerine de dikkat çekici açıklamalar yaptı. Kotil şunları söyledi: “Bartholomeos Fatih Sultan Mehmet Han’ın buraları fethettiği 15 Ağustos tarihinde Sümela’da ayin yaptı. Başbakan diyor ki; ‘Fikrine güveniyorsan korkacak ne var?’ Sayın Başbakan sen her türlü misyonerlik faaliyetinin önünü açtın. Doğru da acaba bu ülkede Müslümanların görüşlerini açıklamalarına müsaade ediyor musun? Sen camide “Allah indinde tek din İslam’dır” ayetini yasaklattın. Cuma namazlarında okutmuyorsun. Sen yine, Amerika’yla Irak’ta ‘ABD’yle Türkiye Irak’ta ortaktır’ ibaresinin geçtiği bir anlaşma yaptın. Domuz etinin satışını ve zinayı serbest bıraktın. Ben sana İslam akaidine göre bunun karşılığı nedir? diyemiyorum. Hani özgürlük vardı? Özgürlük kime var? Ülkenin kaynaklarını sömürenlere ve milleti birbirine katana var. Birlik ve beraberlikten yana olan, ülke tek millet tek devlet yapacak olanlara özgürlük yok.”

Selim Kotil: AKP TOPLUMA BASKI YAPIYOR


Eklenme tarihi: 26-08-2010