Demeçler


TÜRKİYE KAOSA SÜRÜKLENİYOR

AKP tarafından gündeme getirilen Kürt açılımı ve Ermeni açılımlarının Türk milletine ait projeler olmadığını söyleyen Dr. Ahmet H. Kepekçi, “Gidişat memleketi kaosa doğru sürüklemektedir” diye konuştu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP hükümetinin Kürt açılımıyla başlayan sonra da Ermeni açılımı ve azınlık açılımı şeklinde devam eden açılım furyası kapsamında attığı adımları bir basın açıklamasıyla değerlendirdi. Açıklamasında, “Açılım paketlerini kimler desteklenmektedir? Bu süreçten fiili anlamda kimler kazançlı çıkacaktır?” diye soran BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn’in hükümete açılımın içinin bir an önce doldurulması talimatını verdiğini söyledi.

AB ve ABD birliğimizi dinamitliyor

Sözkonusu açılımları AB ve ABD’nin desteklediğine dikkatleri çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi açıklamasını şunları söyledi: “Açılım paketlerini kimler desteklenmektedir? Destek verenler kimlerdir? Bu süreçten fiili anlamda kimler kazançlı çıkacaktır? Bütün bunlar içeriği ısrarla kapatılmaya çalışılan açılımın üzerindeki sis perdesi de aralanmaktadır. Açılımı AB destekliyor; ABD destekliyor. Desteklemenin ötesinde iç işlerimize müdahale edecek seviyede açılım adı altında bu milletin birliğiyle, kırmızı çizgileriyle oynanıyor.”

Rehn talimatı çoktan verdi

Hükümetin AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn’in ‘açılımın içi bir an önce doldurulmalı’ şeklindeki talimatının AKP hükümetince hızla yerine getirildiğini söyleyen Dr. Ahmet H. Kepekçi, “AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, açılımın içinin doldurulması talimatını verdi bile. Talimat vermekle de kalmayıp arkasından yapılması gerekenleri sıralamayı da ihmal etmedi Olli Rehn. Arkasında halk desteği olmayan bu açılımın arkasındaki güçler de artık teker teker ortaya çıkmaya başladılar” diye konuştu.

Süreç kontrolden çıkabilir

Süreçin hükümetin kontrolinden çıkmak üzere olduğunu söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir kere ip kaptırılmasın. Bir kere kontrol elden kaçırılmasın. Sürecin nerede duracağını kestirmek mümkün olmaz. Gidişat memleketi kaosa doğru sürüklemektedir. Yalnız Kürt açılımı değil, azınlıklara haklar, arkasından Ermeni açılımı sırada yerini aldı bile. Üstelik Ermenistan’ın Azerbaycan Dağlık Karabağ’daki işgali de devam etmesine rağmen. Başbakan tarafından işgal devam ettiği müddetçe anlaşma yapmayız denmesine rağmen açılımların biri diğerini takip etmektedir.”

BTP’ye ihtiyaç var

AKP tarafından bir anda gündeme getirilen Kürt açılımı ve Ermeni açılımlarının Türk milletine ait projeler olmadığını söyleyen Dr. Ahmet H. Kepekçi, “Hükümet uyguladığı bu tek taraflı teslimiyetçi politikadan vazgeçmelidir. Bir anda gündeme gelen Kürt açılımı, Ermeni açılımı, gibi projeler milletimize ait değildir. Bu açılım başlıkları birbiriyle bağlantılıdır. Bu senaryo daha önceden tezgâhlanmıştır. AB ve ABD güdümündeki partilerle Bağımsız Türkiye idealine ulaşmak asla mümkün değildir. Bugün her zamankinden daha çok Bağımsız Türkiye Partisi lider, kadro ve projerine ihtiyaç vardır” dedi.


Eklenme tarihi: 05-09-2009