Demeçler


BTP’den Basın açıklaması

BTP’den Basın açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş, Hakk’a rihlet etti. Ancak geride onlarca eser ve dünyaya mal olmuş fikirler bıraktı.

Tüm dünyanın ekonomik çöküşten bahsettiği ve çıkış aradığı şu günlerde onun Milli Ekonomi Modeli çok daha fazla önem kazandı. Onun literatüre kazandırdığı Milli Para, Milli paralarla dış ticaret, Vatandaşlık maaşı gibi kavramları, bu gün dünya çok daha yoğun konuşuyor ve uyguluyor.

Milli Ekonomi Modeli Tezi Prof. Dr. Haydar Baş’a ait bir tezdir. Ve bu Modeli tümüyle parti programına alıp iktidar olması halinde uygulayacağını deklere eden tek siyasi parti Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Bağımsız Türkiye Partisi kaldığı yerden yürüyüşüne devam etmektedir.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatıyla boşalan Genel başkanlık koltuğunu doldurmak, Partimizin Genel Başkanını belirlemek için Bağımsız Türkiye Partisi bu gün (22 Nisan 2020) saat 21.00’de Merkez Yönetim Kurulu’nu telekonferans yöntemi ile toplamıştır.  MYK’mız 130 kişiden oluşmaktadır.  Tüzük gereği Büyük Kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkanı belirleme görevi  partinin en yetkili organı olan MYK’ya aittir.

Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oy birliği ile Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş’ı genel başkan olarak belirledik. Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş partimizin genel başkanıdır.  Korona virüs salgını sona erdiğinde Büyük kongremizi toplayacağız.

Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, Partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile  önemli işler başaracağı inanacı ile yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş’a başarılar dileriz. 22.04.2020
                                                                                                             
                                                                                                                 Av. Lütfullah Önder
                                                                                                BTP Genel Başk. Yard. ve Parti Sözcüsü


Eklenme tarihi: 23-04-2020