Demeçler


BTP Konya’da başkan adaylarını tanıttı

BTP Konya’da başkan adaylarını tanıttı

Konya’da düzenlenen ‘Çare: Bir ve Birlikte Olmak’ sempozyumunda BTP’nin belediye başkan adayı tanıtımı yapıldı. BTP'nin Konya Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Akbal, Kayseri Belediye Başkanı Adayı Mustafa Kurt oldu. Konuşmasında son ayların moda kavramı olan milli ve yerli paraya da değinen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Terzi, iktidara 'milli para' çağrısı yaptı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından düzenlenen ‘Çare: Bir ve Birlikte Olmak’ sempozyumları devam ediyor. Bu seferki adres Konya'ydı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda konuşmacılar, Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik sorunları ve çözümlerini ele aldı.

Programın sonunda BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, İç Anadolu bölgesinin bazı şehirlerindeki BTP’li belediye başkan adaylarını açıkladı. Adayları ilan etmeden önce bir konuşma yapan Dr. Abdullah Terzi, "Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş'ın çözüm projelerini ve planlarını anlatacağız. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını, nasıl kaynak üretileceğini, nasıl huzurlu bir şehir, kasaba oluşturulur, halkımızın yararına, çıkarına nasıl bir yönetim oluşturulacağını, Milli Ekonomi Modeli'nin sosyal belediyecilik anlayışı halk tabanına nasıl yayılır bunları göstereceğiz inşallah. Bunları yapacak donanımlı adaylarımızla Türk milletinin huzuruna çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

İktidara Milli Para çağrısı

Konuşmasında son ayların moda kavramı olan milli ve yerli paraya da değinen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Terzi şunları söyledi: "Bu noktada hükümete düşen bir görev var. Siz şimdi milli para, yerli para diyorsunuz. Bunu neredeyse her hafta söylüyorlar. Ekonomi literatüründe milli para, yerli para kavramı 2005 yılından önce var mı? Yok. Milli para tanımı ilk kez 2005 yılında Prof. Dr. Haydar Baş tarafından konuldu. Ondan sonra bu Rusya, Çin, BRICS ülkeleri, Türkiye ve İran arasında konuşulur hale geldi. Sen milli para, yerli parayı kimden duydun? Putin'den duydun, Putin sana teklif etti. Peki, Putin bunu kimden duydu. Çin kimden duydu? Prof. Dr. Haydar Baş’tan duydu. Sen İran'a gidip yerli parayı, milli parayı teklif ediyorsun tamam güzel de senin cebindeki para milli para mı? Milli para, yerli para nedir, nasıl bir şeydir, yenilir mi, içilir mi bunu lütfen git sahibinden öğren. Bunun sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’tır. ‘Hocam, biz bu ülkeyi yönetiyoruz, yerli para-milli para diye bir şey icat ettin, şunu bana bir öğret' desen vatanına, milletine, devletine kendini adamış olan Haydar Baş Hoca sana seve seve yardım eder, o bilgileri verir, çözümü sana anlatır. Ama bu bir nasip işi tabi."

7 il ve ilçelerinde adaylar açıklandı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah terzi konuşmasının ardından BTP'nin Konya, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Karaman, Niğde ve Nevşehir il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Buna göre BTP'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı İnşaat Mühendisi Hüseyin Akbal, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı emekli asker Mustafa Kurt, Karaman Belediye Başkan adayı enerji proje danışmanı Abdurrahman Kaplan, Aksaray Belediye Başkan adayı Müteahhit İbrahim Doğan, Niğde Belediye Başkan adayı iş adamı Hasan Biten, Nevşehir Belediye Başkan adayı emekli Abdurrahman Çavuş ve Kırşehir Belediye Belediye Başkan adayı hukukçu Ahmet Haydar İlik oldu.


Eklenme tarihi: 10-12-2018