Demeçler


‘Prof. Dr. Haydar Baş'ta çare var, çözüm var’

‘Prof. Dr. Haydar Baş'ta çare var, çözüm var’

Çanakkale’de düzenlenen ‘Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminerde söz alan BTP MYK Üyesi Murat Çabas, “Enflasyon artıyor, işsizlik artıyor, büyüme daralıyor ve kepenkler kapanıyor. Buna stagflasyon deniyor. Türkiye stagflasyona gidiyor” dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı toplantısında alınan karara istinaden Türkiye’nin tüm illerinde BTP kurmaylarının konuşmacı olarak katılacağı “Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu haftalık seminerlerin Çanakkale durağı gerçekleştirildi.
 
Bu kapsamda  BTP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından organize edilen seminerin konuşmacıları BTP MYK üyesi gazeteci yazar Murat Çabas, Araştırmacı-Yazar Aslan Kamer, Çanakkale  İl Başkanı Şehabettin Kısa ve BTP Biga İlçe Başkanı İmadettin Baykurt oldu.
 
‘Problemleri çözecek olanlara fırsat verilmeli’
 
BTP Çanakkale İl Başkanı Şehabettin Kısa yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin çözülemez kabul edilen sorunlarla bocaladığı zifiri karanlık bir atmosferde, tam da umutların tükendiği bir dönemde biz bu seminerlerden birini bugün Çanakkale'mizde gerçekleştiriyoruz. Bugün Türkiye birçok problemle aynı anda uğraşmaktadır. Ekonominin hali ise ortada… O halde, artık problemleri çözemeyenlere değil, çözecek olanlara fırsat verilmelidir. Açık ve net söyleyebiliriz ki, bu işi yapsa yapsa sadece Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar, başkaları asla yapamazlar.” dedi.
 
Daha sonra söz alan BTP Biga İlçe Başkanı İmadettin Baykurt şunları söyledi: “Atatürk Vatan demektir, Bayrak demektir, tam bağımsızlık demektir, birleştirici harçtır. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey, "Hoş Geldin Atatürk" isimli eseriyle bütün oyunları bozmuştur. Atatürk'ün kısa sürede gerçekleştirdiği bütün başarıları Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ile taçlandırmanın zamanı gelmiştir."
 
‘Atatürk olsaydı 2. Dünya savaşı çıkmazdı'
 
Araştırmacı-Yazar Aslan Kamer ise "Atatürk, ayrı bir fikre, ayrı bir millet anlayışına, ayrı bir devlet anlayışına ve ayrı bir Cumhuriyet anlayışına sahip olan dünyadaki tek liderdi” dedi.

Kamer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Atatürk karşısında yenilgiye uğrayan ve büyük bir travma yaşayan Churchill'in dile getirdiği 'Atatürk olsaydı 2. Dünya Savaşı olmazdı, 50 milyon insan ölmezdi.' ifadesiyle tarihi bir gerçeği tekrar hatırlıyoruz. Demek ki savaşları durduracak, birliği sağlayacak gücün sadece orduların eliyle değil, fikirler ekseninde olduğu gerçeğidir. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız bir milletin; siyasi anlamda bir fikri, ekonomik anlamda bir fikri veya manevi ya da maddi anlamda ayrı bir fikri yoksa o millet yok olmaya mahkûmdur. Dün insanlık için nasıl Atatürk'ün fikirleri dünyaya barış ve huzuru getirecek bir çığır açtıysa, bugünde Prof. Dr. Haydar Baş'ın ekonomiden sosyal alana kadar ortaya koyduğu fikirler dünyada çığır açmıştır. Prof. Baş ortaya koyduğu fikirler ile yaşanan savaşları durduruyor, gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırarak insanlara huzur ve refah getiriyor. Bugün ne oldu? Diyorlar ki; Haydar Hoca yine haklı çıktı, Haydar Hoca haklı çıkmadı o zaten hep haklıydı. Sen bugün cebindekini kaybettin diye bağırıp çağırıyorsun. Dinin, vatanın, namusun elden gittiği zaman neredeydin sen? Yoktun. Bir tek Haydar Baş ve Kadrosu vardı. Evet, bu yüzden yaparsa sadece bu kadro yapar."
 
‘Prof. Dr. Baş'ta çare var, çözüm var’

Son konuşmacı olarak BTP MYK Üyesi Murat Çabas söz aldı. Türkiye’nin stagflasyona gittiğini belirten Çabas şunları söyledi: “Sayın Ekonomi Bakanımız Berat Albayrak 'Doları düşürdük 'diyor. Peki, doların düşmesi nasıl oldu? Eski Devlet Bakanı Işın Çelebi 'Türkiye'ye kaynağı belirsiz 17 milyar dolar para girdi. Büyüme düşecek, işsizlik ve buna bağlı sosyal problemler artacak. Bu tablo her şeyi gösteriyor. Stagflasyona gidiyoruz" dedi.
 
Çabas şöyle konuştu: "Stagflasyon nedir? Enflasyon artıyor, işsizlik artıyor, büyüme daralıyor yani sıfırlanıyor ve kepenkler kapanıyor. Buna stagflasyon deniyor. Bu ekonomideki en kötü hastalıktır. Türkiye stagflasyona gidiyor. İngilizler doları TL'ye çevirip %25 faizle TL'ye yatırım yapıyorlar. Yani ülkemizi faizle sömürüyorlar. Ülkemize dolar girdiği için düşüyor. Bunun bir sınırı var ve sınır dolduğu zaman ne olacak?
 
Şimdi siz yayı geriyorsunuz. Fizikte yayın direnci vardır. Bıraktığınız zaman önceki seviyeden daha yükseğe fırlar. Türkiye eğer Prof. Dr. Haydar Baş ile beraber olmazsa, tavuk bile bulamayacak, ekmek bulamayacak, et bulamayacaksınız. Ve Sevr'in maddeleri önümüze konulacak alacaklı olanlar aynen Osmanlı’nın son dönemlerinde olduğu gibi alacaklarını toprak karşılığı alacak.
 
Prof. Dr. Haydar Baş'ın dünya çapında uygulanan Milli Ekonomi Modeli var, Hoş Geldin Atatürk gibi, Ehl-i Beyt tezi gibi birlik beraberlik projeleri var. Prof. Dr. Baş'ta çare var, çözüm var. Bu sebeple "Bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar", başkaları asla yapamaz.”


Eklenme tarihi: 05-12-2018