Haberler


Milli Ekonomi Modeli geleceğimizin garantisidir

Milli Ekonomi Modeli geleceğimizin garantisidir

BTP Kilis İl Başkanlığı tarafından düzenlenen sempozyumda konuşan Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, tamamıyla yerli ve bağımsız bir anlayış ile Milli Ekonomi Modeli’nin Türkiye’nin geleceğinin garantisi olduğunu söyledi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar” konulu sempozyumda, ülke ve siyaset gündemine ilişkin önemli konular ele alındı.
 
Sempozyuma konuşmacı olarak, BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, BTP Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut ve Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarlarından Abdulkadir Uğur Kepekçi katıldı.
 
Her şeyi ithal eder hale geldik 
 
Yoğun bir katılımın gözlendiği sempozyumda ilk olarak söz alan BTP Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut, mevcut siyasi iktidarın yanlış icraatları ile başta tarım alanında olmak üzere ekonomide ciddi sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek, “Yanlış icraatların faturasını halkımız ödemeye devam ediyor. Hollanda gibi bir ülke, 200 milyar dolar tarım ürünü ihraç ederken, bir tarım ülkesi olarak Türkiye her şeyi ithal eder hale geldi. 30 yıldan bu yana “Dini Bütünlüğümüz Milli Bütünlüğümüzdür” diyerek çağrı yapan Prof. Dr. Haydar Baş’ın önemi, bugün daha çok hissediliyor. Ülkemizi bu kuşatılmışlıktan kurtarmanın yolu, milli bir duruşa sahip olmamızdır ki; bu da Sayın Baş’ın öngörülerini, projelerini hayata geçirmek ile mümkündür” dedi.
 
Tarih bunları yazacak!
 
Sempozyumda konuşan Yeni Mesaj gazetesi yazarı Abdulkadir Uğur Kepekçi ise Prof. Dr. Haydar Baş’ın yıllar evvel “Önce İnsan” diyerek yola çıktığını hatırlatarak, “İnsana önem veren, insana yatırım yapan bir anlayışın başarısız olması imkânsızdır. Dünyanın birçok ülkesinde Sayın Baş’ın fikir ve düşünceleri kabul görüp, hayata geçiriliyor. İster görün ister görmeyin tarih bunları yazacak. Siz “Şahin Bey” diye birini gördünüz mü? Hayır! Ama onun gibi nicelerini tarih kitaplarından okuyorsunuz. Şimdi siyaset alanında Haydar Baş’tan başka projesi olan yok. Hiçbirinin yerine getiremediğini yapacak olan Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosudur. Çünkü Sayın Baş, siyaseti ne lüks için, ne ihtiyaç için yapıyor. Zaruretten yapıyor. Çünkü O’nun yapacağını yapacak hiçbir siyasetçi yok da ondan!” diye konuştu.
 
Milli Ekonomi Modeli Türkiye’nin geleceği
 
Son olarak sempozyuma katılanlara hitap eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, Sosyal Devlet Milli Devlet ekseninde, tamamıyla yerli ve bağımsız bir anlayış ile Milli Ekonomi Modeli’nin Türkiye’nin geleceğinin garantisi olduğunu dile getirerek, “2013 senesinde Rusya Parlamentosu'nda gerçekleşen Milli Ekonomi Modeli sunumumdan sonra Rusya bu modeli meclisinde kanunlaştırarak uygulamaya başladı. Bugün, ABD'nin tek kutuplu dünya düzenini yok eden Milli Ekonomi Modelidir. 
 
Ancak ne hazindir ki; bugün dünyaya yayılan bu model ülkemizde gizleniyor. Oysa her geçen yıl daha da şiddetlenerek devam eden ekonomik sıkıntılar, halkın üretimini, tüketimini büsbütün ekonomik kabiliyetini yok ederken, MEM’in Türkiye’nin geleceği için ne kadar zaruri olduğu bir kez daha ispatlanıyor. Türkiye köşeye sıkışmış durumdadır ve bu işin anahtarı Prof. Dr. Haydar Baş’ın ellerindedir” dedi.


Eklenme tarihi: 04-12-2018