Haberler


Çözümün adresi Haydar Baş ve kadrosu

Çözümün adresi Haydar Baş ve kadrosu

‘Bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar’ konulu seminerde konuşan BTP Genel Sekreteri ve Ankara İl Başkanı Dr. Nuri Kaplan “Tüm ülkeler bir araya gelmiş ekonomik olarak çözüm bulmaya çalışıyor. Çözümü kapitalizmde veya sosyalizmde arayanlar zarardan başka bir şey bulamazlar” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı toplantısında alınan karara istinaden Türkiye’nin tüm illerinde Bağımsız Türkiye Partisi kurmaylarının konuşmacı olarak katılacağı “Bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar” konulu haftalık konferanslar serisi başladı.

Bu kapsamda Başkent Ankara’da BTP Ankara İl Başkanlığı tarafından organize edilen konferansın konuşmacıları BTP Genel Sekreteri ve Ankara İl Başkanı Dr. Nuri Kaplan ve BTP MYK Üyesi İş Adamı İzzet Yaşar oldu.

İlk olarak konuşmasını yapan İzzet Yaşar, “Hoş Geldin Atatürk eseriyle birlikte Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Türk Halkından gizlenmiş olan Atatürk’ü bizlerle tanıştırdı. O Atatürk ki emperyalist güçleri karşısına alarak yıkılmış olan bir imparatorluktan yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Ehl-i Beyt soyundan gelen, manevi yönü çok kuvvetli olan, Kutbu'l-Aktap olan bir seçilmiş insandı. Seçilmiş insanlar vazifelerini tamamlamadan asla ölmezler. Çünkü o vazifeyi yapsınlar diye seçilmişlerdir. Atatürk vazifesini yaptı ve gâvur çizmesi altında bu toprakların ezilmesine müsaade etmedi. Günümüzde de seçilmiş insan Prof. Dr. Haydar Baş’tır ve vazifesini hakkıyla yapmaktadır. Sayın Baş ortaya koyduğu modelle, yaptığı açılımlarla, batıla karşı korkusuzca tek başına mücadele etmesiyle vazifesini tam manasıyla yapmaktadır. Zaten bu vazifeyi yalnızca Sayın Baş ve BTP kadroları yapabilir.” dedi.

‘Ekonomik zafer ancak MEM ile olur’

İkinci olarak söz alan Dr. Nuri Kaplan “Bildiğiniz üzere her konunun bir uzmanı vardır. Uzmanı olmayan kişiler tarafından bir konunun ele alınması fayda değil zarar getirir. Örneğin kalbi tıkalı bir hastayı ele alalım. Bu hasta için yüz kişi bir araya gelsek, yüz gün çalışsak hastayı kurtarabilir miyiz? Kurtarmayı bırakın hastayı öldürürüz. Bu hastayı kalp cerrahisi alanında uzman yalnızca bir kişiye teslim edelim. Yüz kişinin yüz günde yapamadığını tek başına dakikalar içinde yapabilir ve hastayı yaşatabilir. Benzer şekilde ekonomik çıkmazda ülkelerin geldiği noktada ülkeleri bu hastaya benzetebiliriz. Tüm dünya bir araya gelmiş ekonomik olarak çözüm bulmaya çalışıyor. Çözümü kapitalizmde veya sosyalizmde arayan ülkeler bırakın bir fayda görmeyi zarardan başka bir şey görmemişlerdir. Tam da bu noktada işin uzmanı bir kişi çıkıp bu işi ben çok iyi biliyorum, bu işi ben yaparım demektedir. Bu kişi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’tır ve çözüm reçetesi de Milli Ekonomi Modeli’dir. Dünyanın ve ülkemizin başka çıkış noktası ve kurtuluş adresi yoktur. Ülkemizin bekası, milletimizin geleceği ekonomik olarak bağımsızlıktan geçer. Bu noktada Atatürk’ün “Askeri zaferler ne kadar anlı şanlı olursa olsun ekonomik anlamda bir zafere dönüştürülmediği müddetçe kalıcı olamazlar.” sözünü hatırlatmakta fayda var. İşte bu ekonomik zaferin sağlanması ancak Milli Ekonomi Modeli’yle, modelin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP kadroları ile olur.” dedi.


Eklenme tarihi: 04-12-2018