Haberler


Gaziantep'te CHP'liler BTP'li oldu

Gaziantep'te CHP'liler BTP'li oldu

Bağımsız Türkiye Partisi Gaziantep İl Başkanlığı tarafından “Haydar Baş ve Kadrosu Bu İşi Biliyor ve Bu İşi Yapar” konulu konferans düzenlendi. Program sonunda BTP saflarına yeni katılanlara rozet takma merasimi yapıldı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Gaziantep İl Başkanlığı tarafından, il binası seminer salonunda “Haydar Baş ve Kadrosu Bu İşi Biliyor ve Bu İşi Yapar” konulu konferans düzenlendi.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ve BTP Gaziantep İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe birer konuşma yaptı.

Boztepe yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Ehl-i Beyt külliyatı, Hoş Gedin Atatürk ve Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet eserlerinin öneminden bahsederek, “Bizde bir konunun uzmanına âlim, iki konunun uzmanına dahi, üç konunun uzmanına eren, evliya, Allah dostu derler. Dün bu görev Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e verilmişti. Bugün bulunduğumuz çağın Atatürk’ü Sayın Prof. Dr. Haydar Baş tır” dedi.

BTP’ye katılanlara rozet takıldı

Boztepe’den sonra söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ise şunları söyledi: “Bir ülkenin, bir toplumun esas zenginliği yetişmiş insan gücü ve ilim adamıdır, bilim adamıdır. Eğer bu ilim ve fikir adamları ülkenin lokomotifinde oturursa, bütün bir halkı aynı lokomotif ile çekip götürür. Siz eğer katarları getirir lokomotifin önüne koyarsanız, onu lokomotif olarak sürmeye çalışırsanız, bir adım gidemezsiniz. Bugün başları ayak ayakları baş yaptığımız için bu çileleri çekiyoruz.”

Seminer sonrası yapılan rozet töreninde BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ve BTP Gaziantep İl Başkanı Ö. Faruk Boztepe tarafından, CHP yönetiminin her kademesinde yer almış ve 40 yılını vermiş Hüseyin Maho ve ailesi ile yine CHP kadın kollarında görevli Sayın Zeliha Akkuş Hanımefendi, Sayın Ömer Arslan ve ailesine Bağımsız Türkiye Partisi ailesine hoş geldiniz denilerek BTP rozetleri takıldı.


Eklenme tarihi: 04-12-2018