Demeçler


BTP, Bayram coşkusuna hazır

BTP, Bayram coşkusuna hazır

Bağımsız Türkiye Partisi Trabzon İl Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 94. kuruluş yıldönümü coşkusu için hazırlıklarını tamamladı.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Trabzon İl Başkanlığı’nın organize ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği, Bugün saat 13.30'da Söğütlü Özel Fatma Baş Koleji bahçesinde gerçekleştirilecek.
 
BTP Trabzon İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tüm Trabzonlu hemşerilerimizi pazar günü ellerinde Türk bayraklarıyla kutlama etkinliğimize davet ediyoruz” denildi. Kutlama etkinliği ile ilgili açıklama yapan BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerle ifade ettiği gibi; “Ey yükselen yeni nesil, istikbâl sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” İşte büyük önderin dediği gibi bizler de Cumhuriyet’e ve Atatürk'e sahip çıkmaya hazırlanıyoruz.
 
Tüm Trabzon halkını bu coşkulu günde bayram havasında geçecek kutlama etkinlimize davet ediyoruz” dedi.
 
BTP İl Başkanı Hekimoğlu, “Cumhuriyet, halkın iradesinin Meclis'e yansıdığı, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu rejimin adıdır.
 
Türk milletinin kimliği; hamurunu Hacı Bektaş Veli'nin İslam ile yoğurduğu medeniyet kimliğidir. Bugün özellikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Atatürk üzerinden kurgulanan senaryolar ile yüce Türk milleti bu kimlikten soyutlanmak istenmektedir. Oysa Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet'in ilanına, Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli'nin torunu Cemaleddin Çelebi ile 3 gün boyunca süren görüşmesinin ardından karar vermişti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunda ve Atatürk'ün liderliği boyunca Türk milletinin birlik harcı olan inancımız reddedilmemiş, tam tersine yeni devlet ve cumhuriyet bu temel ile güçlendirilmiştir.
 
Kurtuluş savaşı şartlarını aratmayacak günlerden geçiyoruz. Bugün de milletimizi bu badirelere karşı bir ve beraber kılacak kuvvet Ehl-i Beyt sevgisinde kenetlenmemizdir.
 
Bu birliğe, bugün 150 ülkede hayata geçirilmeye başlanmış Milli Ekonomi Modelimiz ile kazandırılacak ekonomik güç, Türkiye'yi Atatürk dönemindeki tam bağımsız ve lider ülke günlerine döndürecektir.
 
Kıymetli Trabzonlular! 29 Ekim Pazar günü Söğütlü Fatma Baş Koleji bahçesinde organize ettiğimiz Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliğimize sizleri davet ediyoruz. Bu vesile ile bu umut ve azimle, yüce Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlar, huzur ve esenlik dilerim.


Eklenme tarihi: 30-10-2017