Genel Başkan'dan


'Atatürk dünyaya sözünü dinleten liderdi'

'Atatürk dünyaya sözünü dinleten liderdi'

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı hizmetleri ifade etmenin mümkün olmadığını dile getirerek, Atatürk’ün dünyaya sözünü dinleten bir lider olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem TV'de yayınlanan Gündem Özel programında önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı hizmetleri ifade etmenin mümkün olmadığını dile getiren BTP Lideri, "Üç kıtada imparatorluk kurmuş bir devlet bir anda hak ile yeksan olacak noktaya geliyor. Bu millet içinde Allah'ın bir kulu çıkıyor, elinin tersiyle oyunları bozarak Misak-i Milli sınırları içinde bir devlet kuruyor" dedi.

"Atatürk imkansızı başardı ve Türkiye Cumhuriyetini kurdu"

Kurumlarla uğraşan insanların bunun ne kadar zor olduğunu çok iyi bildiğine işaret eden Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Bugün bir dernek kursanız, bu derneği yaşatabilmenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Buradan şu sonuca varmak istiyorum: Bir devlet kuracaksınız, bu devlet yıllarca devam edecek. Hem de her türlü etnik grupların ve fikrin yaşadığı bir coğrafyada... Zor ve belki de imkânsız olan bu... Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'de irad ettiği hutbenin tam 30 sayfasını 10 Kasım töreninde İmam-Hatip Lisesi'nde öğrenci iken okudum. Lisedeyken her 10 Kasım'da Mustafa Kemal ile ilgili bir konuyu ele alıp konferanslarda anlatmaya çalışırdım. Bunları yaparken bir dünya keşfettim. Aleyhinde çok konuşulduğu halde tanınmayan, bilinmeyen, anlatılmayan bir umman keşfettim. Mustafa Kemal'in dindar olduğunu yüksekokulda ifade etmiştim. Ben yeni Atatürkçü değilim. Ben Hoca Atatürk, o Hoca ve Asker Mustafa Kemal Atatürk. Onun annesi Molla Zübeyde, benim annem Ebe Ayşe... Bunu şunun için anlatıyorum: Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran iradenin etrafında biz ne kadar birbirimize bağlanıp kenetlenirsek, bir bilek yürek olursak; İslam'ı sadece şekle rucü ettiren insanların ödü kopar, yürekleri çatlar zira gerçek Müslüman sizleri görecektir. Onların şekilden başka bir anlayışları yoktur."

Nereden çıktı bu din tarifi
İslami konularda ciddi araştırmaları olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti:

"Kuran-ı Kerim'de sakal bırakın, cübbe-şalvar giyin, sarık takın diye bir ayet var mı? Peki, bir hadis-i şerif var mı? O zaman nereden çıktı bu din tarifi? Kendilerine göre bir din uydurmuşlar, bunun adına İslam demişler, böyle ise 'adın Müslümandır', değilsen, 'Müslüman değilsin'... Allah'ın dini Kuran'da geçendir. Allah'ı tanımak istiyorsak Kuran'a bakacağız. Allah kendisini nasıl tarif ediyor? İşte Fatiha suresi: "Âlemlerin Rabbı olan Allah'a hamdolsun." Nedir bu âlem? Senelerce düşünsek bu âlemi tahayyül etmemiz asla mümkün değildir. Hatta bizim tahmin ettiğimiz Allah ile Allah'ın Kuran'da anlattığı Rab arasında milyarlarca fark vardır. İşte o Rabbin bize emrettiği şu amelleri bütün Müslümanların yapması gerekir: 'Sabredin, kanaat edin, tefekkür edin, izan ve iman sahibi olun, 'Ben'den korkun yani Allah'tan korkun', Allah'ı sevin, Allah'ı çok zikredin.' Size bu adamlar böyle bir dinden bahsediyor mu? O zaman dükkânınızı bunlara kapatacaksınız. Bunları hiç bir zaman dükkândan içeriye müşteri olarak almayacaksınız. Hiçbir zaman satış yapmayacaksınız, mallarını da kendi mağazanıza koymayacaksınız."

"Milletin birliği ve beraberliği için Atatürk ve İcmal nesli şart"

Konuşmasının sonunda İcmal Gençliğini de değinen BTP Lideri, “İcmal nesli hakikaten bu milletin muhtaç olduğu, milleti bir ve beraber yapacak, iktisadı kalkınmasını temin edebilmek için şarttır. Bunu yapacak olan tek irade bizim İcmal gençliğimizdir. Sizleri kutluyorum, yarınları da sizlere emanet ediyorum” dedi.

Milli bayramlar coşkulu kullanılmalı
Milli bayramların davul zurna ile kutlanması gerektiğine işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş,

"Şimdi Cumhuriyet Bayramı oluyor sanki yas tutuyoruz, 23 Nisan oluyor sanki yas tutuyoruz, 19 Mayıs oluyor yas tutuyoruz. Bu ne kepazelik!" BTP Lideri, Atatürk’ün dünyaya sözünü dinleten bir lider olduğunu vurgulayarak, “Atatürk’e saldıranların sözünü hanımları bile dinlemez. Bunlar Atatürk’ün koyduğu esasların sadakası bile olamaz. Bunlar kim adına, ne adına konuşuyor? Allah bunları ıslah etsin” dedi.


Eklenme tarihi: 22-05-2017