Genel Başkan'dan


BTP Lideri: Milli duruş ile ayağa kalkalım

BTP Lideri: Milli duruş ile ayağa kalkalım

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Ekonomisi, tarımı, hayvancılığı, siyaseti, iç politikası, dış politikası bize ait olan milli bir duruş ile ayağa kalkmaya var mıyız? Buna varsak, biz bu işi 24 saatte hallederiz. Yoksak, okyanusun ötesi bu işe müdahale etsin dersek, aradan 24 yıl geçse de bir şey yapamayız” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem Medya Grubu'nda yayınlanan "2016'dan 2017'ye Bakış" programına katılarak, önemli açıklamalarda bulundu.

2017 yılının hakkımızda hayırlı olmasını dileyen BTP Lideri, 12 Eylül 1980 askeri müdahalesi sonrası yaşadıklarını anlatarak, şunları söyledi: "Türkiye o gün birilerinin ta Okyanus ötesiyle anlaşması ve onların da Türkiye'ye talimat vermesiyle bazıları örgütlendi.  Okyanus ötesinde bir devlet kapıyı çalıp talimat veriyor ve o talimat üzerine Türkiye'de her şey şekilleniyor. İnanılması gerçekten çok zor zira 5 binin üzerinde insanımız fitne yüzünden öldü. Türkiye Kıbrıs'a çıkarma yaptı, bu kadar askerimizi kaybetmedik. Bir savaştan daha çok kayıp verdik. Ben hareket, akım isimleri vermem. O hareket okyanusun ötesi destek verdi diye siyasette, ekonomide, tarımda, hayvancılıkta öne geçti; nereye gidiyorsan, o hareketten adam var. Geliyoruz günümüze... Yine aynı güç bir başka harekete omuz verdi. Tarımda, hayvancılıkta, madencilikte, siyasette, kısaca her şeyde bunlar... Türkiye hala bu kafayla mı siyaset yapacak? Bu kafayla mı idare edilecek. Bizim milli bir duruşumuz, milli bir tezimiz olmayacak mı? Ben bunu samimi olarak soruyorum. Böyle giderse biz sürünmeye devam ederiz”.

Milletimiz karar vermeli
Bu anlayışın Türkiye'nin sonunu getirecek bir anlayış olduğuna işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şu kritik tespitleri yaptı: “Bu programda bizi takip eden aziz milletimin şu kararı vermesi lazım: Ekonomisi, tarımı, hayvancılığı, siyaseti, iç politikası, dış politikası bize ait olan milli bir duruş ile ayağa kalkmaya var mıyız? Buna varsak, biz bu işi 24 saatte hallederiz. Yoksak, okyanusun ötesi bu işe müdahale etsin dersek, aradan 24 yıl geçse de bir şey yapamayız. Milli duruşu ve milli oluşu ortaya koyarak bir an evvel Türk milleti bağımsızlığına kavuşmalıdır.”

Beraberlik zaruri
“Devleti ve milleti bir ve beraber yapmalıyız” diyen BTP Lideri, şöyle devam etti: “Ne demek yahu, o ocu, bu bucu! Biz Müslüman Türk milletiyiz. Hacı Bektâş-ı Veli ta Horasan'dan gelip Hacıbektaş'ta 30 bin insan yetiştirdi. Bu insanlarla sadece Anadolu'yu değil Balkanları da Müslüman etti. Balkanları fetheden ise Mustafa Kemal'in dedesi Kızıl Hafız... Anadolu'yu ve balkanları Müslüman eden dinsiz, senin kıble ile alakan yok, sen Müslüman! Bu muhakeme devam ettiği müddetçe biz bir adım ileri gidemeyiz. Atatürk'ün çizdiği yolda -siyaset şart değil- olmak şartıyla dini ve milli bütünlüğümüzü yaşamaya var mıyız? Varsak, mesele kendiliğinden halledilecekti. Ben de bu yolun ekonomi sahasındaki taşlarını döşemeye varım. O zaman Türkiye dünyada 'bir numara' olacaktır."


Eklenme tarihi: 02-01-2017