Haberler


BBP Lideri Destici'den geçmiş olsun telefonu

BBP Lideri Destici'den geçmiş olsun telefonu

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın İstanbul'daki evine yönelik saldırı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)  Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın İstanbul'daki evine yönelik saldırıyla ilgili inceleme ve soruşturma sürüyor. 

2 kişinin ağır yaralandığı olayla ilgili olarak Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a sivil toplum örgütleri ve çok sayıda ismin yanısıra, siyasi kanattan da geçmiş olsun mesajları gelmeye devam ediyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirip geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

BTP lideri evine yapılan saldırıyı anlattı

İstanbul'daki evine yönelik gerçekleşen ve iki partilinin ağır şekilde yaralandığı saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, “Bizi hukukun dışına çekmek istediler. Ben barıştan yana bir insanım çünkü kavgadan kimse hayır görmemiştir" dedi.

Meltem TV'de her hafta sonu yayınlanan "Milli ve Dini Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler" etkinliği, bu hafta Ankaralıların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Konuşmacıların Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdiği programa Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş da onur konuğu olarak katıldı.

Programın sonunda söz alan Prof. Dr. Baş, 10 Kasım’da İstanbul'daki evine yönelik gerçekleşen ve iki partilinin ağır şekilde yaralandığı bıçaklı/satırlı saldırıyı değerlendirdi.

Bizi hukukun dışına çekmek istediler diyen Prof. Dr. Baş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, şunları söyledi: "Ben Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyorum; Türkiye'de FETÖ hareketinin önüne geçmek istiyorsan bu hainliği yapan adamları bu ülkenin idaresinden, yönetiminden ve emniyetinden temizleyin lütfen. Buraları tertemiz hale getirin. Yoksa sen bu sakat adamlarla bir yere gidemezsin. Bunu bugün bana yaparlar, yarın da sana yaparlar."


Eklenme tarihi: 24-11-2016