Haberler


Kılıçdaroğlu'ndan Prof. Baş'a geçmiş olsun telefonu

Kılıçdaroğlu'ndan Prof. Baş'a geçmiş olsun telefonu

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş İstanbul'daki evine yönelik gerçekleşen ve iki partilinin ağır şekilde yaralandığı bıçaklı/satırlı saldırı sonrası "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dışında selam veren olmadı. Kemal bey aradı 'geçmiş olsun' dedi." ifadelerini kullandı.

Meltem TV'de her hafta sonu yayınlanan "Milli ve Dini Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler" etkinliği, bu hafta Ankaralıların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Konuşmacıların Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdiği programa Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş da onur konuğu olarak katıldı.

Programın sonunda söz alan Prof. Dr. Baş, 10 Kasım’da İstanbul'daki evine yönelik gerçekleşen ve iki partilinin ağır şekilde yaralandığı bıçaklı/satırlı saldırıyı değerlendirdi.

Bizi hukukun dışına çekmek istediler diyen Prof. Dr. Baş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, şunları söyledi: "Ben Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyorum; Türkiye'de FETÖ hareketinin önüne geçmek istiyorsan bu hainliği yapan adamları bu ülkenin idaresinden, yönetiminden ve emniyetinden temizleyin lütfen. Buraları tertemiz hale getirin. Yoksa sen bu sakat adamlarla bir yere gidemezsin. Bunu bugün bana yaparlar, yarın da sana yaparlar." 

Sadece Kılıçdaroğlu aradı

İki partilinin ağır şekilde yaralandığı bıçaklı saldırıdan sonra kendisini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dışında arayan olmadığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Ben bu saldırıdan sonra gerek İstanbul Emniyet Müdürü’nden gerekse siyasi parti genel başkanlarından 'Hocam, geçmiş olsun' diye bir tepki beklerdim. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dışında selam veren olmadı. Kemal bey aradı 'geçmiş olsun' dedi. Sağlık temennilerinde bulundu. MHP sen neyin milliyetçisisin? Benden daha milli bir adam mısın sen! Adam arayıp da 'Hocam geçmiş olsun. Nasıl bir şey demez mi' insan? Haa duymadı, e senin okuduğun gazeteler yazmaz zaten. Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir şey demedi. Sayın Başbakan demedi."


Eklenme tarihi: 24-11-2016