Haberler


Sömürü düzenine karşı birlik çağrısı

Sömürü düzenine karşı birlik çağrısı

Bağımsız Türkiye partisi (BTP) Hatay Samandağ İlçe Örgütü 2. Olağan Kongresi gerçekleşti. BTP Samandağ yeni İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları oldu. Hafta sonu gerçekleşen kongreye BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eğercioğlu, MYK üyesi A. Kadir Kepekçi, İl Başkanı Fehmi Uçar, İl Müfettişi Şahin Bozdoğan, MYK üyesi Hasan Hüseyin Bayram, ilçe eski başkanı Süleyman Köroğlu, İlçe yönetimi ve partiler katıldı.

Kongrenin divan başkanlığını Muhammet Uygur, yardımcılığını Süleyman Köroğlu ve Metin Ekşi yaptı. Gerçekleşen seçim sonucunda yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, yönetim kurulu asil üyeler: Nedim Tezcan, İbrahim Yüzcel, Ahmet Kaya, Deyer Aslan, Nebil Aslan. Yedek üyeler: Süleyman Köroğlu, Metin Ekşi, Mehmet Yiğitbaş, hüner Miçooğulları, Edip Aslan. İl kongresi delegeleri: Seyran Miçooğulları, Nedim Tezcan, İbrahim Yücel.

Kongrede konuşan İl Başkanı Fehmi Uçar, “Samandağ’ın bizde çok önemli yeri vardır. Burada genç arkadaşlarımın gayretini ve şevketini gördükten sonra ülkemizin bu kötü durumdan kısa bir müddet içinde kurtulacağının sinyallerini verdiler. Genel Başkanımız Sayın Haydar Baş’ın bu kadar sevildiğine şahit oldum. İleriki günlerde çok büyük işler yapacağımıza inanıyorum. Kongremizin ilimize ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

‘Sömürü düzenine karşı birlikte hareket etmemiz gerekiyor’

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eğercioğlu ise yaptığı konuşmada, “Bir toplumun, bir milletin geleceği gençleridir. Gençlik, doğru kabul ettiği noktada çekinmeden davranır. Gençlik iyi yönlendirilmezse o ülkede sorunlar doğar. Biz ailemizle çoluk çocuğumuzla geçim derdini bir kenara koymuş, huzurlu ve barış içinde yaşamak istiyoruz. Bunu neden yapamıyoruz? Bu ülkede en büyük eksikliğimiz fikir insanlarının ön planda olmamasıdır. 200 yıldan beri dünya üzerinde kurulan sömürü düzenine karşı birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Biz bunu başaracağız çünkü dünyaya yön veren bir fikir adamı Haydar Baş’ın etrafındayız. Bu bölgedeki ateş bağrımıza kadar düştü. Sınır ilçelerinde barut ve duman kokusundan bostanlar kurudu. Milli ve dini anlamda bir değişime ihtiyacımız var, birbirimizle omuz omuza olmamız gerekiyor. Bu gemi sizin gibi azimli gençlerle gider. Az olmamız güçsüz olduğumuz anlamına gelmez. Doğru yolda yürümemiz gerekiyor. Sizlere güveniyoruz kongremiz hayırlı olsun.” dedi. Kongrede MYK üyesi Hasan Hüseyin Bayram ve il müfettişi şahin Bozdoğan da birer konuşma yaptı.

‘İlçemizi ülkemizi ve halkımızı seviyoruz’

İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları yaptığı konuşmada, “Değerli büyüklerim ve saygı değer kardeşlerim partimizin değerli üyeleri ve sayın halkımız, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Kongremiz ilçemize, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlı olsun. Milli Ekonomi Modeli’nin mimarı ve bu modelle, kapitalist sömürü sistemini tarihin çöplüğüne gömen Anadolu’muzun yiğit evladı liderimiz Sayın Prof. Dr. Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partimizin Genel Başkanıdır. Ülkemizin karşılaştığı bütün sorunların çözümü Genel Başkanımız ve BTP’nin geliştirdiği modellerdir. Maalesef ülkemiz bu dönemde tarihinde olmadığı kadar krizlerle boğuşmaktadır. Bağımsız Türkiye partisi olarak, Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesi hepimize yeter ve sonsuz a kadar dalgalanacaktır. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, yurtta sulh cihanda sulh sözü yurdumuzu aydınlatmaya devam edecektir. BTP’nin inisiyatifi ile Türkiye hem kendisi için hem de komşuları için barış ve huzur kalesi haline gelecektir. Biz ilçemizi ülkemizi ve halkımızı seviyoruz. Nasıl ülkemizin sorunlarının ve çözüm yollarını iyi biliyorsak ilçemizin de sorunlarını ve çözüm yollarını iyi biliyoruz. Özellikle halkımıza partimizi doğru bir şekilde anlatmayı ve tanıtmayı sağlamaya çalışacağız. Çalışkan ve zeki Samandağ halkı partimizi tanıdıkça desteğini arttıracağını biliyoruz. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz.” dedi.


Eklenme tarihi: 24-11-2016