Haberler


Milli Paralarla Ticaret panzehirdir

Milli Paralarla Ticaret panzehirdir

BTP Nevşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen panelde konuşan BTP Başkanlık Divanı Üyesi Mevlüt Emre Vona, “Dolar bir zehirdir ve Milli Paralarla Ticaret de panzehirdir” diyerek Dolar'ın insanlık için nasıl bir felaket olduğunu açıkladı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Nevşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Milli Paralarla Ticaret, Milli Ekonomi Modeli'nin Dünyaya Etkileri ve FETÖ ile mücadele” konulu panel, teşkilat mensuplarının ve Nevşehirli vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. BTP Başkanlık Divanı Üyesi Mevlüt Emre Vona, BTP Ankara Teşkilat Başkanı Aydın İlik ve BTP MYK üyesi Dr. Nuri Hacıevliyagil konuşmacı olarak katıldı.

‘Dolar bir zehirdir, Milli Paralarla Ticaret de panzehirdir’

İlk konuşmacı BTP Başkanlık Divanı Üyesi Mevlüt Emre Vona, Milli paralarla uluslararası ticaret ve Milli Ekonomi Modeli’nin (MEM) dünyaya etkilerinden bahsetti.

Dolar'ın dünyaya nasıl hakim olduğundan bahseden Vona, kısaca Dolar'ın serüvenini anlattı. “Dolar bir zehirdir ve Milli Paralar ile Ticaret de panzehirdir” diyerek Dolar'ın insanlık için nasıl bir felaket olduğunu çarpıcı bir şekilde izah etti.

‘Eylül 2008, iktisat tarihinde bir milat’

Eylül 2008 senesinde Victor Minin ile Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in uzun süren bir sohbetini anlatan Vona, “Minin, Amerika'nın Mortgage krizinden dolayı battığını iddia etti ancak Sayın Baş, Amerika'nın batmadığı konusunda Minin'i ikna etti.

Minin'in Amerika'yı nasıl bitirilmesi gerektiği konusunda Sayın Baş'a danışan Minin, Amerika'yı bitirebilmek için Doları'ın devre dışı bırakılması gerektiğini öğrendi ve ardından Rusya'ya dönerek bu tavsiyeyi Putin'e bildirdi” dedi.

Ruble-Yuan ticaretinin ilk kez Ekim 2008 tarihinde konuşulduğunu ekleyen Vona, “Eylül 2008'de Sayın Baş'tan tavsiyeyi alan Rusya, milli paralar ile ticareti Çin ile ilk defa Ekim 2008 tarihinde konuştu. Göreceksiniz! Eylül 2008 iktisat tarihinde bir milad olarak kabul edilecek“ dedi.

‘4 milyar insan Prof. Dr. Haydar Baş'ı dinliyor‘

Vona, “Prof. Dr. Haydar Baş Bey, Rusya'yı etkiledi. Rusya da eski Sovyet Ülkelerini ve BRICS ülkelerini etkiledi. Çin de Güney Asya ülkelerini etkiledi... Rusya, BRICS ülkeleri ile milli paralar ile ticarete başladı.

Ayrıca Rusya, eski Sovyet Ülkelerinde rezerv para olarak Ruble'nin kullanılmasını teşvik ederek Ruble ile ticaretin önünü açacak çalışmalar yürütüyor. Çin ise civarındaki diğer Asya ülkeleri ve hatta Beyaz Rusya (Belarus) ile milli paralar ile ticarete başladı. İran ve Pakistan da milli paralar ile ticarete başladı. 4 Milyar'ı aşkın insan bugün Prof. Dr. Haydar Baş'ın modelini uyguluyor“ diyerek sözlerini tamamladı.

FETÖ ile mücadele

İkinci konuşmacı BTP Ankara Teşkilat Başkanı Aydın İlik, FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrası herkes tarafından kabul edilen FETÖ yapılanması konusunda yirmi yıldır Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosunun mücadele verdiğini, bu sebeple de FETÖ yapılanmasının hedefindeki bir numaralı kişinin her zaman Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu söyledi.

FETÖ yapılanması ile Erzurum ve Erzincan illerinde bizzat mücadele eden İlik, “Haydar Baş Bey ve kurumlarının başındaki bütün insanların söz konusu terör yapılanması tarafından her zaman -devletin imkanlarını da kullanılarak- hedef gösterilmiştir” dedi. İlmi Araştırmalar Vakfı'nın Erzurum Şubesi Başkanı olduğu dönemde karşılaştığı baskı ve yaptırımları vurgulayan İlik, FETÖ yapılanmasının yirmi yıldır Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosuna saldırdığını örnekleriyle anlattı.

‘Dinlerarası Diyalog Millet'in inancına vurulan darbe olmuştur’

1998 yılında Papa ziyareti sırasında Fetullah Gülen'in Papa'ya vermiş olduğu mektubu metninden okuyan Aydın İlik, bu sözlerin bir Müslüman’a ait olamayacağının altını çizdi. “Papalık Konseyi tarafından ortaya koyulan Dinlerarası Diyalog çalışmasının bir parçası olarak burada bulunuyoruz diyen Fetullah Gülen, asıl darbeyi Dinlerarası Diyalog faaliyetleri ile bu milletin inancına 1998 yılında yapmıştır. Bu cinayete mevcut hükümetlerin, siyasi partilerin, bürokrasinin ve kanaat önderlerinin hepsi ortak olmuşlardır” dedi.

‘Hakkı kimler gizledi?’

Son konuşmacı BTP MYK üyesi Dr. Nuri Hacıevliyagil, Hakk'ı ve Hak Ehlini gizleme, örtme ve hiçe sayma konulu sunumunu icra etti. Dr. Hacıevliyagil, geçmişte ve günümüzde hakkı gizleyenlerin 5 kısma ayrıldığını belirterek bunların; Kafirler ve Münafıklar, Yahudiler ve Hıristiyanlar, Şeytan ve Şeytan'ın takipçileri, Deccal ve Mürted Olanlar (dinden dönenler) olduğunu söyledi. Bu sözlerini ayet ve hadislerle delillendiren Hacıevliyagil, “İnsanımızın gayri Müslimler ile bir olup Müslümanlara silah doğrultulması sebebi ile Allah ile hiçbir ilişiği-bağı kalmamıştır” dedi.

‘Müslüman gözükenlerin açık hasedi ve kibri neden?’

Peygamberimizin Kuts-i Hadisi şerifi “Müminin ferasetinden sakının, O Allah'ın nuru ile bakar” hatırlatan Dr. Hacıevliyagil, Allah'ın bu feraseti dilediğine verdiğini, Allah'ın bu özelliği de Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e verdiğini söyledi. Allah bu feraseti vermişse, ikram etmişse, çözüm yolları bulabilme yetisi vermişse "Müslüman gözükenlerin açık hasedi ve kibri neden?" diye sordu.

Geçmişten günümüze Haydar Baş Bey'in öngörüde bulunarak gerçekleşen hadiseleri tek tek hatırlatan Nuri Hacıevliyagil, “Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in suçu ne?” diye sordu. Sorularına devam eden Sayın Hacıevliyagil, “Olaylara, meselelere feraset ile bakmak mı, öngörülerinin her konuda bir bir çıkması mı, ekonomi'den siyasete her konuda çözümünün olması mı, kardeşliği, birlik ve beraberliği istemesi mi Prof. Dr. Haydar Baş'ın suçu!” dedi.

‘Hak tecelli edecektir’

Allah'ın açık vaadi var diyen Hacıevliyagil, “Sizin dostunuz ancak Allah, O'nun Resul'ü ve namaz kılan ve rükuda zekat veren (İmam Ali) müminlerdir. Kim Allah'ı, Resul'ünü ve Müminleri dost edinirse bilsin ki yalnızca Allah'ın taraftarları üstün gelecektir. (Maide 55-56)” ayetini hatırlattıktan sonra Haydarizm çağının başladığını, MEM (Milli Ekonomi Modeli) ile şekillenen bir dünyaya doğru yol aldığımızı söyleyerek “Hak Tecelli Edecektir. Haydar Baş çağı başlamıştır” dedi.

 


Eklenme tarihi: 03-10-2016