Genel Başkan'dan


Tek çıkar yol kardeşlik

Tek çıkar yol kardeşlik

İstanbul’da düzenlenen Gadir-i Hum programında konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Zifiri bir karanlık içerisindeki İslam dünyasının ve Türkiye’nin tek bilek tek yürek olmaktan başka çıkar yolu yoktur” dedi.

İstanbul'da Gadir-i Hum Bayramı ve Tevhdin Merkezi Ehl-i Beyt Programı düzenlendi. Program İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sahasında uzman isimler programda Gadir-i Hum Bayramını ve Hz. Ali'nin hilafet meselesini enine boyuna anlattı.

Programın onur konuğu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'tı. Yaklaşık 5 saat süren programda kapanış konuşması için kürsüye gelen Prof. Dr. Haydar Baş,
"Ramazan'da oruç tutuyoruz ve bunun bayramını yapıyoruz bir ibadet karşılığında. Kurban Bayramında kurbanı kesiyoruz bayram yapıyoruz. Ehl-i Beyt'in kıyamete kadar hâkimiyetini ilan ediyorsunuz ve kıyamete kadar bayram yapıyorsunuz en büyük bayram budur" dedi.
220 Sünni âlim ‘İmamet Ali’nin hakkıdır’ diyor
Konuşmasında imametin ve hilafetin Allah'ın emri ile Hz. Ali'ye verildiğinin altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuşmalarından dolayı kendisine "Hz. Ebubekir'i inkâr ediyorsun" diyenlere de cevap verdi.

BTP Lideri, şöyle konuştu:
"Hz. Ali'nin imam olması hiç kimsenin dilek ve temennisi ile değildir. Onun imamlığı Cenab-ı Hak'kın isteğiyledir, emriyledir. Tam 220 Sünni âlimin eserinde İmam-ı Ali'nin velayetinin, hilafetinin ilanı yer alıyor. Şimdi biz bunu söylediğimiz zaman bana 'sen Hz. Ebu Bekir'i inkâr ettin' diyorlar. Biz dualarımızda Hz. Ebu Bekir'i eksik etmiyoruz ki, her zaman ona salat ve selam getiyoruz ama bu konuda onun yetkisi yoktur. Ama Sakife'de bazıları onu halife seçti. Şimdi İmam-ı Gazali, 'Sakife'de yapılan seçim icma değildir' diyor. İmamlık sadece İmam-ı Ali'ye hastır ve Cenab-ı Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) hidayetin imamı olarak ümmetine müjdelemiştir."
Milyonlar katlediliyor
Asırlardır olduğu gibi bugün de İmam Ali taraftarlarının katledildiğini ifade eden BTP Lideri, bu konuda fetvalar yayınlayan isimlere Allah'ın ayetlerini hatırlattı ve şunları söyledi:
"Birçok insan kalkıyor, İslam'ın İ'sinden haberi olmadığı halde hiçbir araştırma yapmadan, 'Siz Ali'yi seviyorsunuz, onu sevmeniz hak değildir. Dolayısıyla küfre giriyorsunuz' diyorlar. Bu adamlar Sünnilere de dönerek, 'Siz bunları katledebilirsiniz' şeklinde fetvalar veriyorlar. Bu fetvaların ardından on binler, yüz binler hatta milyonlar katlediliyor. Bu öyle bir küfür ki; kasten bir Müslümanı öldürmek bir insanın ebediyyen cehennemlik olduğuna delildir. Bu dediğim ayettir. Siz bir insanı kasten öldürürseniz bu sizin ebedi cehennemlik olduğunuzun ispatıdır. Başka hiçbir gerekçe ortaya koymanıza gerek yok. Bugün işte bu sergileniyor."
Kardeş olmaktan başka çaremiz yok
Konuşmasında Türkiye için zifiri karanlık uyarısını da tekrarlayan BTP Genel Başkanı, "Kardeş olmaktan başka çıkar yolumuz yok" dedi.

BTP Lideri, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve milletinin bir ve beraber olmaktan, bir bilek bir yürek olmaktan başka çıkar yolu asla yoktur. Korkunç bir zifiri karanlığa girdik arkadaşlar. Burada çıkmak için birbirimizi merhametle, şefkatle, izzetle, fetanetle kucaklayacağız" dedi.

Ümmet olarak bir ve beraber olmaya mecburuz
Prof. Dr. Haydar Baş, mezhepler arasında fitne çıkarılarak kaosun tetiklenmek istendiğini belirtti ve buna karşı tek çözümün birlik beraberlik olduğunu vurguladı.
BTP Lideri, "Biz ümmet olarak bir ve beraber olmaya mecburuz. Esasen gerek Sünnilik gerekse Şia yani Ehl-i Beyt bir ve beraberdir. Bunların ölçülerini ortaya koyduğumuz zaman görürüz ki birinin diğerinden farkı yok ancak bir hususta aralarında fark vardır: Bu husus da sadece imamet meselesidir. Bu imamet de İmam-ı Ali'nin hilafet konusudur. Hocam sen bu konuda ne diyorsun derseniz 'İmam-ı Ali'nin hilafeti haktır, inkârı da mutlak küfürdür' derim" şeklinde konuştu.


Eklenme tarihi: 03-10-2016