Demeçler


BOP EKSENLİ POLİTİKALARLA ÜNİTER YAPI KORUNMAZ

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, AKP’nin BOP eksenindeki siyasetini sürdürmekte kararlı olduğuna dikkat çekerek “Böyle bir politika ile terörün sonu gelmez, ulusal ve üniter yapı korunamaz” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, Genelkurmay Başkanlığı’nın, vatanımızın bütünlüğü, ulus devletimizin üniter yapısı ve Türk milletinin güvenliği hususundaki tespitlerini, siyasi iktidarın kulak ardı edemeyeceğini belirtti.
Genelkurmay Başkanlığının basın açıklamasını değerlendiren BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç “Söz konusu temel güvenlik meseleleri, Türk askerinin temel Anayasal vazifesi ve ihtisası kapsamındadır. Şehit cenazelerimiz ve yaşadığımız vahim gelişmeler gösteriyor ki, AKP hükümetinin, vatanımızın bütünlüğü, ulus devletimizin üniter yapısı ve Türk milletinin güvenliği bağlamında siyasi zaafiyet gösterme lüksü yoktur. Türk milletinin her gün yedi-sekiz şehit verdiği böylesi kritik bir süreçte sivil-asker bütünlüğünün sağlanarak, kanlı terör ve Kuzey Irak konusunda kararlı bir milli devlet politikası icraatının vakti gelmiş, hatta geçmek üzeredir. AKP’de bu milli eksende bir siyasi kararlılık görülmemektedir. Böyle bir kararlı siyasi irade ve milli devlet politikası için, Milli Ekonomi Modeli Ve Sosyal Devlet-Milli Devlet projelerinin sahibi BTP’yi iktidar etmek gerekmektedir” dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç “Görünen şu ki, AKP hükümeti, yanlış bir eksen üzere siyasi kararlılık içindedir. AKP’nin ekseni, BOP eksenidir, AB ve ABD ile stratejik ittifak eksenidir. BOP ekseninde siyasi kararlılık gösteren AKP hükümetinden, Türk milletinin güvenliği, vatanımızın bütünlüğü ve ulus devletimizin üniter yapısının korunması hususunda milli bir duruş ve tam bir siyasi kararlılık beklemek gafil avlanmak olur. Zira zaten PKK terörü, BOP’tan beslenmektedir, üniter yapımızı BOP kapsamında tehdit altındadır. Sadece AKP hükümeti değil; Türkiye’yi AB, ABD, IMF ve sair küresel odakların baskılarından kurtaracak milli bir projesi olmayan hangi parti olursa olsun, onlar da böylesi bir siyasi kararlılık gösteremezler. Onlar da teröre ve uniter devlet yapımıza yönelik tehditlere karşı direnecek bir siyasi kararlılık beklemek, yine gafil avlanmak olur. Böylesi gafil avlanmalara kurban gitmemek için, ‘ne AB, Ne ABD; tek çözüm Bağımsız Türkiye’ diyen ve bu perspektifle yerel ve küresel güçlerin kuşatmasını kıracak Milli Ekonomi Modeli Ve Sosyal Devlet-Milli Devlet projelerini geliştiren BTP’yi acilen iktidara getirmek şarttır” şeklinde konuştu.


Eklenme tarihi: 08-06-2007