Haberler


2005’ten sonra dengeler değişmeye başladı

2005’ten sonra dengeler değişmeye başladı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından organize edilen “Milli Ekonomi Modeli ve Milli Paralarla Ticaret” konulu panel geniş bir katılım ile gerçekleştirildi. Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Konferans Salonu’nda yapılan panele Gaziantep Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, araştırmacı yazar Alaaddin Özkar ve hukukçu yazar Zühtü Kazancı konuşmacı olarak katıldı.

Panele konuşmacı olarak  Gaziantep Üniversitesinden katılan Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ise Milli Ekonomi Modeli’nin “Milli Paralarla Ticaret” konusuna değindi. Eyercioğlu şöyle konuştu: “Ülkemizin dış borçlanmasının tarihi seyri ile ilgili bir araştırma yaparken Almanya, Fransa, İngiltere, Kuveyt ve hatta ABD’nin dış borcunun olup olmadığını merak ile onları da araştırdım. Gördüm ki, dünyadaki bütün ülkeler borçlu. İyi de bütün dünya devlet ve milletleri kime borçlu? Bu araştırmanın sonunda gördüm ki bütün dünya bir Yahudi aileye kölelik yapıyor. Bugün dünyada geçerli olan para dolar bile ABD’nin kendi milli parası değil. Üzerine “Federal ReserveNote” yazıyor. Yani doları basan ABD devleti değil bir Yahudi aileye ait özel bir banka. ABD bu bankadan doları borç olarak alıyor ve üzerine kendi kârını koyarak dünyaya pazarlıyor. Böylece dünyadaki bütün mal ve hizmet üretimi bu boyalı kağıtlarla karşılık buluyor. Ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerinde üretilen her türlü mal ve hizmet boyanan bu kağıtlar ile ABD’ye transfer oluyor. Bunun en güzel örneği Japonya! Japonya, ABD ile arasında geçen savaştan sonra müthiş bir üretim atağına girişti. Yıllarca teknoloji, oyuncak, mal ve hizmet üretti. Ortaya koyduğu tüm bu üretiminde hemen hemen tamamını ABD’ye sattı! Bu aslında bir ticaret değil boyalı bir kağıt karşılığı bedava kölelikti. Bilgisayar üret karşılığında dolar al. Bilgisayar emek ve teknolojik olarak bir değer iken dolar ise boya ve baskı maliyeti olan bir kağıt parçası. Sadece Japonya değil bütün dünya ülkeleri böylece soyulurken Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli ile ülkelerin gözlerindeki bu perde kalktı.

2005’ten sonra dengeler değişmeye başladı

2005 yılından itibaren başta Çin, altın toplamaya başladı. Kasasında dolar rezervi yaparken bu tarihten sonra altın rezervine gitti. Araştırın o tarihten sonra dünyada altın fiyatları artmaya başladı. Peki, ne oldu? Milli Ekonomi Modeli’nde Prof. Dr. Haydar Baş, uluslararası ticarette ülkelerin kendi milli paraları ile ticaret yapmaları esasını ve hukukun ortaya koymuştur. 2005 yılından beri Milli Ekonomi Modelini uygulayan Rusya, 2013 yılında devlet meclisi Duma’ya Prof. Dr. Haydar Baş beyi davet ederek 5 saat süren bir Milli Ekonomi Modeli sunumu ile bürokratını, siyasetçisini, profesörünü, öğrencisini Haydar Hoca ile buluşturarak tam bir beyin fırtınası yapmış ve Rusya, Çin, Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika devletleri ile BRICS birliği kurulmuştur. Bu birlik “Milli Paralar ile Ticareti” esas alan bir birliktir. Rusya Devlet başkanı Putin, Cumhurbaşkanımız ile yaptığı son iki görüşmede ısrarla Rusya-Türkiye arasındaki ticarette milli paraların kullanılması fikrini ortaya atmaktadır. Allah’ın işine bakın ki, ülkemizde yıllardır Prof. Dr. Haydar Baş beyi ve modelini görmezden gelenlere Putin adeta adres göstermektedir.”


Eklenme tarihi: 02-09-2016