Haberler


BTP tam kadro Yenikapı'da

BTP tam kadro Yenikapı'da

İstanbul Yenikapı'da düzenlenen tarihi miting başta olmak üzere Pazar günü 81 ilde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinglerine Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tam kadro katıldı. Partinin üst düzey yönetimi ve İstanbul teşkilatı Yenikapı'daydı.
Mitinge Türk bayraklarıyla katılan BTP Genel Başkan Yardımcıları birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Yenikapı'daki tarihi mitinge katılan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, "Bugün burada Türk bayraklarının muhteşem görüntüsü içinde, Demokrasi ve Şehitleri Anma mitinginde biz de BTP'nin üst düzey yöneticileri olarak, İstanbul teşkilatının yönetim kademesinde bulunan arkadaşlarımız, bütün teşkilat üyelerimizle ve on binlerce kişiyle beraber bu mitinge katılıp birliğimizi beraberliğimizi yeniden yaşamanın gururu içerisindeyiz" dedi.

BTP KADROLARI 81 İLDE MEYDANLARDA
"Bizler birlik ve beraberliğin, bağımsızlığın ne kadar önemli olduğunu hisseden, yaşayan bir milletiz. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş yıllardan beri boşuna birlik beraberlik demiyor. Birlik ve beraberliğe vurgu yapıyor ve sürekli olarak devlet-millet, asker-sivil beraberliğinden, Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Boşnak bütün halkların kardeşliğinden ve Müslüman Türk milletinin beraberliğine vurgu yapıyor.
Ne kadar haklı olduğunu bugünkü manzarada bir kez daha gördük" diyen Dr. Terzi konuşmasına şöyle devam etti: "Darbe teşebbüsünün milletimizin birlik ve beraberliğiyle birlikte akamete uğratılması çok çok önemliydi. Bu demokrasi anlamında, birlik beraberlik anlamında ve milletin iradesinin yansıması anlamında önemliydi. Biz bu noktada BTP'nin bütün kadroları, başta İstanbul olmak üzere bütün 81 ilimizde bütün teşkilatlarımız demokrasi ve şehitleri anma mitinglerine katılmış bulunuyorlar."

‘BİRLİK MAYASINI ÇALMAK İÇİN YENİKAPI'DAYIZ’
"Biz bugün burada Anadolu’yu İslamlaştırıp Türkleştiren Hacı Bektaş-ı Veli hazretlerinin birlik mayasını yeniden çalmak, bir arada olmanın, bir ve beraber olmanın zevkini yaşamak için buradayız" diyen Dr. Terzi, "Bu badireler inşallah Türk milletinin birlik ve beraberliği ile aşılacaktır. Bu bilinçle birlikte bugün buradaki buluşmayı bütün siyasi partilerin her düzeyde göstermiş olması, burada bütün siyasi yöneticilerin ve de teşkilat mensuplarının bulunması milletimiz açısından önemli bir hareket noktasıdır.
Bunun sürmesi temennimizdir. Türkiye bundan sonra çözüm projelerine, uzun vadeli ekonomik, siyasi ve kardeşlik projelerine muhtaç durumdadır. Bunu da başarabilecek bir zemin burada oluşmuş görünüyor.
Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak başta ifade ettiğim gibi birlik ve beraberliğin, kardeşliğin bu ülkede, bu ay yıldızlı bayrak altında Müslüman Türk milleti olarak yaşamanın gerekliliğine yıllardan beri vurgu yapıyoruz. 2001 ve 2002 yıllarında Trabzon'da, İstanbul'da ve de Ankara'da yapılan Ermeni soykırımı iddialarını ret mitinglerinde on binlerce Türk bayrağı dalgalandırmıştık, aynı manzarayı bugün burada görüyoruz.
İnşallah birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak ve yarınlara çocuklarımıza güçlü, bağımsız birlik içerisinde bir Türk milleti ve Türk devleti emanet edeceğiz. Bu mitingin milletimizin birliğine beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan temenni ediyorum" dedi.

"İLK GÜNDEN BERİ BAYRAK, VATAN, MİLLET DİYORUZ"
Yenikapı'daki tarihi mitingde BTP'yi temsil eden isimlerden biri de BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül'dü. Konuşmasında "Bugün tarihi bir gün. BTP yönetimi ve İstanbul teşkilatı olarak Demokrasi ve Şehitleri Anma Mitingi için Yenikapı'dayız" sözleriyle başlayan Fuat Şengül, "BTP İstanbul teşkilatı tüm ilçe ve mahalle teşkilatlarıyla, kadın ve gençlik kollarıyla beraber demokrasi nöbetinin taçlandırıldığı bu Yenikapı mitinginde tüm halkımızla birlikteyiz. Bizler Bağımsız Türkiye Partililer olarak kurulduğumuz 2001 yılından bu yana bayrak, vatan ve millet sevdalısı olarak sahalardaydık. Bugün yine sahadayız ve her zaman da Türkiye Cumhuriyeti devletinin demokratik laik bir devlet olarak devam etmesi için cansiperane mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün de burada bunun ifadesi olarak tüm teşkilatlarımızla birlikte sahadayız" dedi.


Eklenme tarihi: 08-08-2016