Demeçler


BTP’ye rekor adaylık başvurusu

Seçimlere iki ay kala tüm siyasi partilerdeki hareketlilik yoğunlaşırken, Bağımsız Türkiye Partisi’ne milletvekilliği aday adaylığı için rekor sayıda başvuru yapıldı.

22 Temmuz’da yapılacak erken genel seçimler için geri sayım sürerken, aday belirleme sürecindeki tüm siyasi partilerde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Bu süreçte Bağımsız Türkiye Partisi’ne, vekil aday adaylığı için rekor sayıda başvuru gerçekleşti.

Aday adaylığı başvuru süresinin 15 Mayıs’ta sona ereceğini açıklayan BTP yönetimi, yoğun başvuru trafiği karşısında bu süreyi hafta sonuna kadar uzattı.

Geçtiğimiz gün BTP İstanbul İl Başkanlığı’nda konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, aday başvurusu konusunda yaşanan bu yoğun trafikten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Şengül, “sadece 70 vekil adayı gösterebileceğimiz İstanbul’da ilk başvuru bitim tarihine kadar 575 adaylık başvurusu yapılması anlamlıdır. Çünkü bu başvuru yoğunluğu, milletimizin partimize gösterdiği ilgi ve alakanın bir sonucudur” dedi.

Türkiye’yi kurtaracak plan ve projelere sahip tek partinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğunu vurgulayan Fuat Şengül, “genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal devlet–milli devlet tezleri tüm dünya tarafından onay almış olup, sadece Türkiye’yi değil, dünyayı refaha kavuşturacak projelerdir. Türkiye’de vatandaşın önüne proje ve tez koyan tek parti BTP, tek lider Prof. Dr. Haydar Baş’tır” dedi.

İstanbul’dan vekil aday adaylığı için başvuran kadınlı– erkekli 575 kişinin katılımıyla il başkanlığında birlik–beraberlik toplantısında bir araya gelen BTP yönetimi, seçimlere iddialı bir şekilde girdiklerinin altını çizdi.

BTP’ye sadece İstanbul’da 575 aday adaylığı başvurusu yapılırken, iktidar partisinin tüm Türkiye’de aldığı başvuru sayısı 4 bin, anamuhalefet CHP’nin ise tüm Türkiye genelinde aldığı başvuru sayısı bin civarında.


Eklenme tarihi: 18-05-2007