Demeçler


Çözümü olan tek parti BTP

Bağmsız Türkiye Partisi Konya 3. Olağan kongresinde konuşan Bağımsız Türkiye Partisi kurmayları, Türkiye’de çözümü ve projesi olan tek partinin BTP olduğunu söylediler.

Hasan Öztürk’ün yeniden İl Başkanlığına seçildiği Bağımsız Türkiye Partisi Konya 3. Olağan kongresine Konyalılar yoğun ilgi gösterdi.

Kongrede konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı M. Emin Koç, iktidar ve muhalefet partilerinin hiçbirin Türk milletinin ve Türk devletinin problemlerine ilişkin herhangi bir çözümleri olmadığını belirterek şunları söyledi: “Çözümü olmayan partiler ya AB’ci ve Amerikancı yahut IMF’ci olmak durumundadırlar. İster Atatürkçü, ister milliyetçi ister dindar kılığında olsunlar fark etmez; milli bir çözümleri olmayan partiler ecnebilerden akıl devşirmek ve onlara teslim almak durumundadırlar. O zaman da olan millete oluyor. Milletimizin anası ağlıyor. Milletimiz toprağını ekemiyor, işletmeleri ve madenleri peşkeş çekiliyor, vatan satılıyor. Vatan evlatları da aşsız ve işsiz dolaşıyor.

Bu kafayla Türkiye’nin artık hiçbir yere varamayacağı ortaya çıkmıştır. İktidar ve muhalefetin çözümsüzlükleri sebebiyle belki Meclis de tıkanmıştır; fakat Türkiye tıkanmamıştır.

Türkiye’nin çözümü belli

Türkiye’nin çözümü vardır; o da BTP’dir, Prof. Dr. Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’dir, Sosyal Devlet projeleridir. Bilim ve akıl Türk milletine bu modeli işaret etmektedir, BTP’yi göstermektedir. Milli Ekonomi Modeli’ne ait projeler Rusya ve Venezuela başta olmak üzere pek çok ülkede uygulanmaya başlanmıştır; bu model ekseninde bazı Rusya ve Bolivya’da hanımlara maaş bağlanmış, doğum ikramiyesi verilmesine başlanmıştır. Türk milleti ise bu modelin uygulanması için “Bu sefer Haydar Baş” “İş–aş, bu sefer Haydar Baş” demektedir.

BTP, yetmiş milyon vatan evladını kucaklamaktadır; her Türk vatandaşına 500 YTL maaş bağlayacaktır. BTP, hanımları “işçi statüsü”ne alarak her hanıma 500 YTL maaş verecektir. Asgari ücret 2 bin YTL olacaktır; canlarıyla hizmet veren emniyet teşkilatımız için bu rakam 3 bin YTL olacak, dahası emniyetçilerimizin mesaileri maaşlarına eklenecek, asla mağdur edilmeyeceklerdir. Yıllık 100 bin YTL geliri olandan vergi alınmayacaktır. BTP bu ve buna benzer “tüketim eksenli analiz”le oluşturmuş olduğu Sosyal Devlet projeleriyle tüketimi tahrik edecek, dolayısıyla piyasalar para görecek, canlanacak, üretim artacaktır. Bu projeleri hesabı yapılmıştır, kaynakları ortaya konmuştur; hepsi Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet tezinde açık seçik anlatılmıştır. Avrupa’dan Asya’ya, Almanya’dan Rusya’ya tüm bilim ve ekonomi dünyası bu modele ve bu modelim matematiğine hayran kalmışlar, şapka çıkartmışlar, artık ışık doğudan yükseliyor şeklinde itirafta bulunmayı borç kabul etmişlerdir.

Türk siyasetindeki çözümsüz partiler ise BTP’nin Milli Ekonomi Modeli’nden bazı projeleri aşırmak ve kopyalamak suretiyle, milletimizin gözünü boyamaya çalışmaktadır. Halbuki taşıma su ile değirmen dönmez, aşırma proje ile devlet idare edilmez. Bu modelin anahtarı ve bu projelerin şifresi, modelin sahibindedir, Prof. Dr. Baş’tadır. O halde millet ve devlet meselelerinin çözümünün tek adresi vardır; o da BTP’dir.

Türk çiftçisi bitirildi

Kongrede konuşan BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan da şunları söyledi:
“AKP iktidarı döneminde Türk çiftçisi tamamen yok edilmiştir. Çiftçi ektiği–biçtiği ile maliyetlerini dahi karşılayamamıştır. Mazot, gübre ve yevmiye maliyetleri yüzde 130–140 artarken, çiftçi ürününü satamıyor, ya depolarda çürüyor, ya bağda–bahçede… Türk çiftçisinin tek çaresi vardır; BTP’yi iktidara taşımaktır.”

Çözüm MEM

Kongrede son konuşmayı yapan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi şunları söyledi: “Türkiye çözümsüz değildir. Çözüm vardır. Çözüm Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet tezindedir. Çözüm BTP’dedir. Çözümün adresi Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bu model ve bu milli oluş etrafında bir ve beraber olmamız şarttır; gerisi vakit kaybetmektir, oyalanmaktır.


Eklenme tarihi: 04-05-2007