Genel Başkan'dan


BTP Lideri: Türkiye bölünüyor

BTP Lideri: Türkiye bölünüyor

Bağımsız Türkiye Partisi’nin İstanbul’da düzenlenen Başkanlık Divanı toplantısına katılan Prof. Dr. Haydar Baş, “Senelerden beri ‘Türkiye bölünecek’ diyordum şimdi de diyorum ki, Türkiye bölünüyor” dedi.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 22 Mayıs'ta gerçekleştirilen 6. Büyük Olağan Kongresi’nde oluşan yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirdi.
 
BTP'nin MYK ve Başkanlık Divanı üyeleri Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş başkanlığında İstanbul İl Başkanlığında bir araya geldi. Genel başkan yardımcılıklarının ve görev alanlarının belirlendiği toplantıda diğer üyeler ve görevleri de tespit edildi.
 
Toplantıda konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş gündemi değerlendirdi.

"Türkiye'de bizim dışımızda kurtuluş kapısı yok, her taraf kapalı" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Meclis'teki partileri tek tek analiz etti ve şunları söyledi: "Atatürk'ün kurduğu CHP'nin Atatürk ile uzaktan yakında ilgisi kalmamıştır. Onun için CHP’li arkadaşlarla sohbet edin, onlara 'ya CHP'nin başına halkçı, Mustafa Kemal'i seven bir lider getirin ya hep beraber bize iltihak edin' deyin. CHP böyle, MHP'yi değerlendirmeme bilmem gerek var mı? Gerek yok çünkü Arap saçına dönmüş durumda. Milliyetçilik kavramının içini boşaltmışlar. Milliyetçilik ayaklar altına alınan, sürünen bir görüş haline getirildi. Onu da bunların elinden kurtarmamız lazım. Türkiye'ye çözüm getirecek, bu badireleri millete yaşatmayacak bir tek parti var Bağımsız Türkiye Partisi, bir tek lider var o da Haydar Hoca’dır."

TERÖRÜ 6 AYDA ÇÖZERİZ
Tüm partilerin terör konusunda çaresiz olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş kendi çözümlerini anlattı.

"Biz 6 ayda Güneydoğu'yu düzeltiriz ama bunların kafasıyla değil" diyen BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Arkadaşlar Güneydoğulu bugüne kadar hizmet görmedi. Sen bu insandan birlik, beraberlik istiyorsun. Bunu yapamazsın, bu mümkün değil! Haydar Hoca gelecek, buna iş bulacak, karnını doyuracak, sırtını giydirecek. Artı 5 bin lira asgari ücret verecek. Ev hanımlarına bin 500 TL maaş verecek. Vatandaşına bin TL maaş verecek. Çocuğuna 250 TL maaş verecek. Her türlü okuma imkânını sağlayacak. İlk, orta, lise, üniversite tahsilini onun önüne koyacak. Şimdi bu hizmeti gören bir ana babanın çocuğunun dağa çıkması asla mümkün değildir."

 
‘SEN DİNDARSAN KÜRTLER SANA NİYE SIRTINI DÖNDÜ?’
Kürtler konusunda ezber bozan açıklamalar yapan Prof. Dr. Haydar Baş Kürtlerin en takva ehli Türk kolu olduğunu belirtti.
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş,

"Kürtler Türklerin bir boyudur. Türklerin en fazla takva sahibi olduğu boy da bu boydur. Kürtler bunlar. Geçmişine bakın, her vilayette büyük evliyalar vardır. Nerede? Güneydoğu'da. Bizim kaybettiğimiz yer neresi? Güneydoğu. Kim kaybetti bunu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve iktidar. Sen çok dindarsan seni en fazla dinleyecek olanlar da bunlardır. Senin yaptığın işlere bakıyor ve hiç bir ölçü görmüyor. Türklükle, Müslümanlıkla ilgili bir şey görmüyor. Ne diyor? Sen boşsun deyip, elinin tersiyle itiyor. Ama BTP bu değil. BTP bunların tamamına ‘evet’ dedi ve inşallah ben 6 ayda çözerim dedim siz bunu 24 saate de indirebilirsiniz" dedi.

 
“DİĞER PARTİLERİN HASTALIKTAN HABERİ BİLE YOK”

Konuşmasında "Türkiye bölünüyor" uyarısını tekrarlayan BTP Genel Başkanı partililere "görev size düşüyor, kapı kapı gezip gerçekleri anlatacaksınız" dedi.
 
Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi:

"Bize düşen vazife ne arkadaşlar? Bu duyguyu, düşünceyi, tezi kapı kapı dolaşarak halka taşımaktır. Bunu yapmaya mecburuz. Yumurta kapıya dayandı. Türkiye bölünüyor. Senelerden beri 'Türkiye bölünecek' diyordum şimdi de diyorum ki, Türkiye bölünüyor. Birçok yer elimizden çıkıyor. Kilis'te şu anda can emniyeti var mı? Yok. Gaziantep'in havaalanına mermi düşmüş. Orada da emniyet kalmadı. Ben size Arz-ı Mev'ud haritasını gösterirken Gaziantep de, Kilis de bunun içindeydi. Artı Van, Adana… Yahu Güneydoğu ve Doğu Arz-ı Mev'ud içerisinde. Böyle bir halimiz de var. Bunlar her gün ilerliyorlar, adım adım geliyorlar. Diğer partilerin böyle bir hastalıktan, dertten haberleri bile yok. Onlara göre ülkenin o tarafı elimizden çıksa da olur, çıkmasa da olur. Bize göre Allah selametini versin Tansu Hanım ‘bir çakıl taşı vermeyiz’ demişti biz de bir kum tanesi vermeyiz. Bizim verecek bir şeyimiz yok. Ege'de yüz küsur adamıza Yunan gelmiş çöreklenmiş. Biz sadece Güneydoğu'yu değil, Ege'yi de kaybettik. Kim sahip çıkacak bunlara? Biz, yani sizler sahip çıkacaksınız."


Eklenme tarihi: 31-05-2016