Haberler


Bu yeni anayasa değil Sevr!

Bu yeni anayasa değil Sevr!

“Hükümet milletsiz bir anayasa yapmak istiyor” diyen BTP kurmaylarından Ahmet Erimhan, “Bu yeni anayasa değil Sevr olur” dedi.
 
Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) hukukçu kurmayları yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarını değerlendirdi.
 
“BU YENİ ANAYASA DEĞİL SEVR OLUR”
Partinin 6. olağan büyük kongresinde konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan "Milli ruh ve maneviyatın üzerinde yaşadığımız vatan için yoğurduğu anayasadan bihaber siyaset uluslararası güç odaklarının kucağında Türk milletini ayaklarının altına alarak bir anayasa yapma hazırlığı içerisinde" diyen Erimhan şöyle konuştu: "Öncelikle şunu söyleyelim; millete tuzaklar kurularak anayasa hazırlanmaz. Bin bir hile ile kendine hizmet ve bunun için ne gerekiyorsa yapmak adına anayasa yapılmaz. İçi başka dışı başka bir anayasa olmaz. Bölünmek için anayasa olmaz. Anayasa birlik için beraberlik için tevhid için yazılır. Bölünme ancak savaş ile olur. Eğer bölünmeyi savaş ile değil de anayasa ile yapıyorsanız bunun adı yine anayasa olmaz mesela Sevr olur, Mondros olur ama anayasa olmaz. Bunların bin bir hileyle millete tuzaklar kurarak yazmaya çalıştıkları anayasa son derece zayıf bir anayasadır."
 
MİLLETİ BÖLÜYORLAR
Konuşmasında "Bunların yazmaya çalıştıkları anayasanın arka plandaki gerçek sahibi İsrail'dir, ABD'dir ama asla bu millet değildir" ifadelerini kullanan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan, "Siyasi irade milletsiz bir anayasa yapmak istiyor. Kimliksiz, kişiliksiz, milletsiz bir anayasayı halka kabul ettirmenin peşindeler. Düşününüz 'egemenlik milletindir' diyeceksiniz ama bu egemenliğin sahibi olan milleti tarif edemeyeceksiniz, Türk kelimesini ağzınıza almadan bir anayasa yazacaksınız! Şayet başarabilirlerse bu dünyanın en zayıf ve en ilkel anayasası olacak. İçinde millet geçmeyen, milleti Türk milleti olarak tarif edemeyen bir anayasa olamaz. Bunlar daha dün terörist dedikleriyle el ele kol kola Kandil'e selam yollayıp İmralı ile kardeşlik yapmıyorlar mıydı? Daha dün bunlar PKK'yı terör örgütü olmaktan çıkarıp siyasi görüşmeler yapmıyorlar mıydı? Sizin işbirliğiniz ile Güneydoğu'nun temsilcisi haline gelmiş insanları şimdi yaka paça dışarı atarsanız ne olacak? O bölge halkı tam bir duygusal kopuş yaşamayacak mı? Anlıyoruz ki bunlar dün dostluk yaparken de bugün düşmanlık yaparken de samimi değiller. Bunların dostlukları da düşmanlıkları da bir tek hedefe hizmet ediyor o da milleti bölmek" diye konuştu.
 
YIKILIŞIN ÖNÜNDEKİ TEK ENGEL BTP
"Bunlar kendi iktidarlarını müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid ederek ülkeyi bölüyorlar" diyen Erimhan şöyle devam etti: "Milletin evlatlarını diğerlerinden koparmaya ahdetmişler. Bin yıllık kardeşliği un ufak ediyorlar ve bunun adına da yeni anayasa demeye hazırlanıyorlar. Bu yıkılış senaryosunun önündeki tek engel Türk milletinin ruhudur. Bu ruhu aklıyla, gönlüyle, imanıyla, yüreğiyle, vizyonuyla, projeleriyle, kadrosuyla ve elbette lideri Prof. Dr. Haydar Baş ile Bağımsız Türkiye Partisi'nden başka bihakkın temsil edebilen, bu kutsal emaneti taşıyabilecek başka bir adres var mı değerli kardeşlerim? O nedenle diyoruz ki; vakit BTP vaktidir. "


Eklenme tarihi: 30-05-2016