Genel Başkan'dan


Dokunulmazlıkta federasyon oyunu

Dokunulmazlıkta federasyon oyunu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 6. Büyük Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirilen kongrede 1252 delegenin tamamının oyunu alan Prof. Dr. Haydar Baş, yeniden genel başkan seçildi. BTP lideri yaklaşık 1 saat 15 dakika süren konuşmasında Türkiye’nin sıcak gündemini ve kronik sorunlarını değerlendirdi, Milli Ekonomi Modeli ile getirdikleri çözümleri anlattı.
 
'BAŞKANLIK SİSTEMİ BÖLÜNME İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTANDIR'
Yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmasına da değinen BTP Lideri, "Başkanlık sistemi maalesef bu milletin ayrılığı için biçilmiş bir kaftandır" dedi. BTP Genel Başkanı, şunları söyledi: "Şehit cenazelerinin geldiği bu günlerde hükümet ne yapıyor bunun önüne geçmek için. Ben şahsen ne yapmak istediklerini anlamış değilim. Sayın Cumhurbaşkanımız düzeni değiştirecekmiş, başkanlık sistemini getirecekmiş! Yahu başkanlık sistemi milletin karnını doyurmuyor, başkanlık sistemi milletin sırtını giydirmiyor, başkanlık sistemi terörün de önüne geçmiyor. Başkanlık sistemi maalesef bu milletin ayrılığı için biçilmiş bir kaftandır. Sayın Cumhurbaşkanım beni dinler bu yoldan vazgeçerse, en hayırlı hizmeti bizzat kendine yapar ama dinlemez sen de kim oluyorsun derse ben de 'kendi düşen ağlamaz' derim" dedi.
 
MEZHEP ÇATIŞMASI ÇIKARMAK İSTİYORLAR
Türkiye'nin ve İslam dünyasının bir mezhep çatışmasına sürüklenmek istendiğini de ifade eden BTP Lideri, Ehl-i Beyt açılımıyla bunun önüne geçtiklerini söyledi ve şöyle devam etti: "Ülkemizde Alevi-Sünni, Caferi- Bektaşi kavgası çıkarmak isteyen cahil insanlar var. Milletimizi bunlara karşı ikaz edeceksiniz. Allah'a ve peygamberi Hz. Muhammed Mustafa'ya (sav) inanan yani Lailahe İllallah Muhammedür Rasulullah diyen her insan mümindir ve birbirinin kardeşidir. Kardeşin kardeşi katletmesi haramdır. Affı asla mümkün değildir. Hiçbir haklı sebep olmadan bir mümin katleden ebediyen cehennemliktir."
 
DOKUNULMAZLIĞIN PERDE ARKASINDA FEDERASYON VAR
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, delegelere hitaben yaptığı konuşmasında dokunulmazlık tartışması üzerine de son derece çarpıcı açıklamalar yaptı. "Dokunulmazlığa bunlar dokundular. Ben bu işin sonunda çok büyük bir tehdit görüyorum. Bu bilerek oynanan bir oyun" diyen BTP Lideri, şöyle devam etti: "Bu dokunulmazlık kalksın diyen kim biliyor musunuz? PKK kamplarında 'dokunulmazlık kalktı, iyi oldu' diyorlar. Onların istediği kaos. İstedikleri bu! Dokunulmazlıkları kaldırıp onları içeri tıkınca ne olacak? Olayların önüne geçmek için mi bunu yapacaksın? Böyle bir niyet yok. Niçin kalkacak dokunulmazlık? Bunlar federatif yapıyı kuramadı. Dokunulmazlığa dokundular şimdi kafalarına göre kavgayı başlatacaklar. İnşallah akıllarını başlarına alırlar da bu oyuna kurban gitmezler."
 
Kilis'e Suriye tarafından atılan roketlerin Büyük İsrail projesi kapsamında oynanan bir oyun olduğunu ifade ettiği için bazı kesimlerin kendisine tepki gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, bir kez daha Arz-ı Mev'ud hatırlatması yaptı ve şunları söyledi: "Şimdi geçenlerde Kilis'e atılan bombalarla ilgili konuştum ve Kilis'ten bir yol arıyorlar, Gaziantep'ten geçecek inşallah Gaziantep'in içine girmezler oradan Hatay'a, Hatay'dan da Akdeniz'e inecekler. Bu yol Büyük İsrail yoludur' dedim. Hemen bir takım gençler bana cevap vermeye başladı, İsrail'İ nereden çıkardın diye. Sanki İsrail'in avukatları… Şimdi gel oğlu beni dinle. Bu Arz-ı Mev'ud haritası. Biz delilsiz konuşmayız, işkembeden atmayız, dediklerimiz kanundur.
 
Büyük İsrail'in temelleri atıldı, haberiniz var mı? İsrail'in kurucusu Theodor Herzl, Arz-ı Mevud sınırlarını şöyle tarif ediyor: 'Kuzey sınırlarımız Kapadokya'daki dağlara, güneyde Süveyş Kanalı’na kadar uzanır. Sloganımız David ve Solomon'un Filistin'i olacaktır.' Arz-ı Mevud haritasına göre Adana, Hatay, Kilis, Gaziantep, Diyarbakır, Van, Hakkâri'ye kadar Güneydoğu Anadolu'nun tamamı Doğu Anadolu'nun da büyük kısmı Büyük İsrail'i kapsamakta. Şimdi biz bunun önüne durduk mu, durduk!"


Eklenme tarihi: 26-05-2016