Genel Başkan'dan


BTP lideri: Atatürk, vatan demektir

BTP lideri: Atatürk, vatan demektir

Bağımsız Türkiye Partisi genel başkanlığına tüm delegelerin oyuyla yeniden seçilen Prof. Dr. Haydar Baş Ankara’da yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkılmaz ise yok olmaya mahkûm oluruz. Elinizde avucunuzda vatan diye bir yer kalmaz” dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bin 252 delegenin tamamının oyu ile yani oy birliği ile yeniden genel başkan seçildiği partisinin 6. Olağan Büyük Kongresi’nde yaptığı konuşmada son derece dikkat çekici açıklamalar yaptı.

"Dünyanın neresine giderseniz gidin, en iptidai kavimlerden en ideal toplumlara kadar merkezi bir otoritesi vardır" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Zaten böyle bir otorite olmadan o millet, o devlet olmaz. Onun için Avrupa halen krallıklarla idare edilen devletlere sahiptir. Türkiye'ye gelince. Türkiye Cumhuriyeti Devletini Türk milleti kurmuştur. Milletimiz eğer kendine ideal lider olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü kabul etmez ise 24 saatte yok olmaya mahkûm oluruz" dedi. "Mustafa Kemal emsali olmayan eşsiz bir liderdir kim ne derse desin” diyen BTP lideri şunları söyledi: “Atatürk’e bir sürü iftiralar atıldı. Annesine, babasına ve şahsına iftiralar atıldı. Adı anıldığı zaman 'O dinsizdir' dediler. Araştırdık gördük ki; Mustafa Kemal bunların dediği gibi değil. Annesi Molla Zübeyde adıyla anılan muhterem bir validemiz. Molla Zübeyde 5 vakit namazlı bir insan. Babası Ali Rıza'dır. Atatürk'ün dedesi İmam Rıza'yı çok sevdiği için oğluna Ali Rıza adını koymuştur."

‘ATATÜRK’E SAHİP ÇIKMAZSAK ELİMİZDE VATAN KALMAZ’
Mustafa Kemal'in dindar bir insan olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk zeki bir insan, binlerce kitap okumuş. Her Ramazan orucunu tutuyor. Cuma namazlarını Hacı Bayram'da ve Leblebici Camii’nde kılıyor" dedi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Atatürk’e bir gün istihbarat müdürü geliyor 'efendim bir suikast haberi aldık, tedbir almanız lazım' diyor ve ikaz üzerine bu iki camiden uzaklaşıyor. O camilerde hutbe irad etti. Mustafa Kemal Balıkesir Nasrullah Camii’nde 60 sayfalık hutbe okumuştur. Şimdiki hocalar kendi kendine 6 satırlık hutbe okuyamıyor. Yazıyorlar ellerine veriyorlar, onlar da çıkıp okuyor. Mustafa Kemal dindar bir adam. Atatürk, 7 yaşında Kur'an okumayı öğrendi. 8 yaşında hafız-ı kelam oldu. Yaşar Hafız Ramazan'da okur Mustafa Kemal dinler, Mustafa Kemal okur Yaşar Hafız dinlerdi, yani mukabele ederlerdi. Daha ne yapacak söyleyin bana? Arkadaşlar Mustafa Kemal'e sahip çıkacaksınız. Eğer Mustafa Kemal'e sahip çıkmaz da iftira yoluyla O’nu eritmeye çalışırsanız, elinizde avucunuza vatan diye bir yer kalmaz. Allah hepimizi bu akıbetten muhafaza eylesin" dedi.
 
ANADOLU, HACI BEKTAŞ İLE FETHEDİLDİ
Kongre konuşmasında "Şu anda devletimizin yapısı üniter. Ne demek bu? Üniter yapıda kaç tane halk olursa olsun aynı haklara sahiptir. Türkiye'de 36 tane etnik grup var diyorlar bunların Müslüman olanları aynı haklara sahiptir" ifadelerini kullanan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Anadolu'nun ve Balkanlar’ın İslamlaşmasına dair şu dikkat çekici bilgileri verdi: "Biz Anadolu'ya 1071'de girdik ama Hacı Bektaş hazretlerinin irşad ehli o gün olmadığı için bir yol alamadık. Hacı Bektaş 1200’lü yıllarda Horasan'da Ahmet Yesevi'nin dergâhında yetişti ve o günün şartlarında takriben 7 bin km yol kat ederek Anadolu'ya geldi. Rivayetlere göre 36 bin insan yetiştirdi. İşte Sarı Saltuk bunlardan bir tanesi. Bosna'ya gittiğinizde mutlaka ziyaretini yapın."
 
BALKANLAR’I MÜSLÜMANLAŞTIRAN ATATÜRK’ÜN DEDESİ KIZIL HAFIZ’DIR
“İşte Mustafa Kemal'in dedesi Kızıl Hafız Balkanları Müslüman yapan adamdır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş büyük bir ilgiyle takip edilen konuşmasına şöyle devam etti: "Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım’ın soyundan en az 6 tane büyük evliya var. Babası Ali Rıza'nın soyundan bir o kadar büyük evliya var. Arkadaşlar sağında evliya, solunda evliya ortasında Mustafa… Mustafa Kemal soy olarak anne ve baba tarafından İmam Ali'ye dayanıyor. Mustafa Kemal'in nesli neymiş? Ehl-i Beyt yani Peygamber soyuymuş!"
 
“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”
Bu dikkat çekici açıklamalarının ardından "Şimdi size soruyorum; Türkiye'de böyle bir adam geldi mi? Böyle bir adam var mı? O zaman bu hainliğin sebebi nedir?" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bugün çektiğimiz sıkıntıların sebebi bu şahsa sahip çıkmayışımızdır. O bir devlet kuruyor. 3 kıtada kurulan bir imparatorluk çöküyor. Oy yok ocak yok. Askerin ayağında çarık yok. Doğru dürüst silah yok. Bu şartlar içinde bu milletin içinden bir insan çıkıyor ve Türkiye Cumhuriyeti devletini kuruyor ve "Ne Mutlu Türküm diyene" diyor. Dikkatinizi çekerim "Ne Mutlu Türk olana" demiyor, 'Türküm' diyene yani 'Müslümanım' diyene diyor. Bizim Türklüğümüz kafatasçı değildir. Bu bir kültür birliğidir, maneviyat birliğidir, din birliğidir. Onun için ne mutlu Türküm diyene!”


Eklenme tarihi: 25-05-2016