Genel Başkan'dan


Kaosun sebebi Arz-ı Mev'ud

Kaosun sebebi Arz-ı Mev'ud

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Güneydoğu'da yaşanan terörün ve Kilis'e Suriye'den yapılan saldırıların altında İsrail'in Arz-ı Mev'ud planları olduğunu ifade etti. Elazığ'da konuşan BTP Lideri, Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun kronik sorunlarına dair çarpıcı değerlendirmeler yaptı.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Elazığ'ı ziyaret etti. Köhenk Köyü’nde metfun bulunan Hacı Ömer Hüda-i Baba Hazretlerinin türbesini de ziyaret eden BTP Lideri, Elazığ'da partisince düzenlenen programlara katıldı.
 
BTP Kadın Kolları tarafından organize edilen programda gençlerin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Baş, Güneydoğu üzerine son derece kritik değerlendirmelerde bulundu.

"Güneydoğu'daki olay bölgeyi boşaltma olayıdır. Büyük bir oyun dönüyor" diyen BTP Lideri, şunları söyledi: "Güneydoğu şuanda elimizden çıktı. Bunların politikasıyla burası asla bizim elimizde olamaz. Sen Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) eşbaşkanı olarak zaten burayı böldürmekle görevlendirildin ama bunun farkında değilsin. Hayata bunu geçirdin, ondan sonra da 'biz zerre kadar toprağımızı vermeyiz' diyorsun. Çakıl taşını bırak, sen bölgeyi verdin. BOP nedir, biliyor musunuz? BOP bir Büyük İsrail projesidir. 22 İslam ülkesinin sınırlarının değişmesi ve bu coğrafyadaki akarların, kaynakların tamamen ABD, İsrail ve Batı’nın menfaatine kazanılması ve Büyük İsrail'in temellerinin atılmasıdır. Şayet bunu bilmeyen bir insan siyaset yapıyorsa, yeminle söylüyorum bu 3 tane koyunu güdecek çoban bile olamaz. Senelerden beri konuşuyoruz, ikna ediyoruz ama aynı yanlışlar tekrar ediliyor."

BU NASIL BİR STRATEJİ Kİ TÜRKİYE'Yİ MAHVETTİ!
"Birisi Stratejik Derinlik sahibiydi. Bu derinlikte evvela kendini yuttular. Kim bu? Sayın Davutoğlu" diyen BTP Lideri,  şöyle devam etti:

"Ne yaptılar? Kavga etmediğimiz bir tane İslam ülkesi kalmadı. Bu nasıl bir strateji ki Türkiye'yi mahvetti. Körfez’deki birkaç ufak tefek ülke dışında -ki onlar da ABD'nin uydusu-  Türkiye’nin dostu kalmadı. Irak diye, Suriye diye, İran diye bir komşumuz kaldı mı? Libya'nın, Afganistan'ın, Tunus'un hali ortada... Hindistan, Çin, Rusya diye ciddi alışverişimizin olduğu ülke kaldı mı? Kalmadı. Bunların hepsini 22 İslam ülkesini işgal projesine yani BOP'a kurban ettik."

"30 YIL ÖNCEDEN UYARDIK"
Kilis'e Suriye tarafından atılan roketleri ve kentin yerli nüfusunun önemli ölçüde göç etmesini de değerlendiren BTP lideri, "Esasen biz bu tehdidi, tehlikeyi 30 yıl öncesinden gördük. Ben 30 yıldan beri arkadaşlarıma gün gelecek hicret etmek zorunda kalacağız, buna hazırlıklı olun dedim. Kilislilere de ben bunu anlattım. Belediye seçimleri için buraya geldiğimde 'ciddi bir tehdidi yaşayacaksınız' dedim" şeklinde konuştu.
 
HEDEF BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ
Kilis'te yaşananların İsrail'in Arz-ı Mev'ud planın bir parçası olduğunu ifade eden BTP Lideri bu konuda yaptığı açıklamalara bazı kesimlerden gelen eleştirilere cevap verdi.
 
Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"Kilis elimizden çıkabilir diye uyardık. Bizim bu sözümüzü gerçekleşmesi mümkün olmayan hayaller, vehimler olarak gördüler. Biz bugünkü durumu bekliyorduk ama bu kadar da hızlı gelişeceğini beklemiyorduk. Baktık Kilis'e bomba yağmaya başladı. Bomba düştü diyorlar. Ne bomba düşmesi kardeşim. Adamlar Kilis'i boşaltmamızı emrediyor. İsrail'in Arz-ı Mev'ud hayalleri vardır. Bu hayale göre Türkiye, Suudi Arabistan, İran, Mısır, Lübnan ve İsrail ortasında Suriye'den, Irak'tan alınan ve Filistin dediğimiz bölge kendi Arz-ı Mev'ud haritaları içerisinde. Bunu biz bildiğimiz için Kilis'e düşen bombanın ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Dedik ki, bu bomba Fırat ve Dicle havzası içerisinde olan bu haritanı yer aldığı bölgede olduğu için ben korkarım ki, Kilis artı Gaziantep'ten bir parça korkarım ki yarın tamamı ve Hatay'a kadar inen bir yolla Büyük İsrail projesini hayata geçirecek ve Akdeniz'e çıkacaklar. Ben sanki bir suç işledim bu sözde İslamcı denilen arkadaşlar bana hücuma kalktılar, sen bu nasıl dersin İsrail'in burada ne işi var dediler. Arz-ı Mev'ud haritasının içinde Gaziantep'te var, Kilis'te."

ÇARPICI ÖRNEKLER VERDİ
BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Arz-ı Mev'ud planları kapsamında Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'sunun hedef alındığını ifade ederek, Tevrat'tan ve İsrail'in kurucusu Theodor Herzl'den örneklerden verdi.

"Olayı daha müdellel hale getirelim" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şu ifadeleri kullandı: "Eski Ahit'te (Tevrat) Arz-ı Mev'ud ile ilgili bölüm. O gün Rab, Abram ile -yani Hz. İbrahim ile- anlaşma yaparak ona şöyle dedi: ‘Mısır ırmağından Fırat ırmağına kadar bu toprakları senin soyuna vereceğim. Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan'a, Fırat ırmağından Akdeniz'e kadar uzanacak.’ İsrail'in kurucusu Theodor Herzl ise sınırlarını şöyle tarif ediyor: ‘Kuzey sınırlarımız Kapadokya'daki dağlara, güneyde Süveyş Kanalı’na kadar uzanır. Sloganımız David ve Solomon'un Filistin'i olacaktır.” Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında şu ifadeleri de kullandı: "Şimdi beni eleştiren sözde şeriatçılara söylüyorum, Arz-ı Mev'ud haritasına göre Adana, Hatay, Kilis, Gaziantep, Diyarbakır, Van ve Hakkâri'ye kadar Güneydoğu'nun tamamıyla Doğu Anadolu'nun büyük kısmını kapsamaktadır. Peki, bunlar niçin bunu gizliyorlar, Haydar Hoca uyduruyor diyorlar? Bunlar millet ayıkır ve Haydar Hoca’nın etrafında toparlanır biz de hapı yutarız diye düşündükleri için."

KRİTİK ÇAĞRI
BTP Lideri, Elazığ’daki konuşmasını şu kritik çağrı ile noktaladı: "Hastalığı teşhis edip tedavi yapmaz isek halk arasına girip birliği, beraberliği sağlamaz isek, bir ve beraber olmaya çalışmaz isek bu vatan bize haram olur. Şuanda yaşadığımız bu. Onun için sağ-sol demeyeceksiniz her yerde vatana, millete, devlete, dine sahip çıkıp Haydar Hoca’nın sağ kolu olacaksınız."


Eklenme tarihi: 17-05-2016