Genel Başkan'dan


Kilis'te Büyük İsrail oyunu

Kilis'te Büyük İsrail oyunu

Kilis’e Suriye’den yapılan roketli saldırıları ve Güneydoğu’da yaşanan terörü değerlendiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Güneydoğu’da Büyük İsrail’in temellerini atıyorlar” dedi.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP Kadın Kolları Teşkilatı’nın İstanbul'da her ay düzenlediği gençlik programına katıldı. Programda gençlerin sorularını cevaplayan BTP Genel Başkanı,

“Kilis neden bu halde, çözüm” ne sorusuna dikkat çekici bir cevap verdi. Prof. Dr. Baş, "Kilis belediyesi bugün BTP'nin elinde olsaydı; ABD'nin gizli gücü, İsrail'in oluşturduğu IŞİD oraya bir adım atamazdı. Hocam sen devletten güçlü müsün, ben devletim yahu" dedi.

 
YAHUDİLERİ YERLEŞTİRECEKLER
Kilis ve Güneydoğu'da yaşananların birbirinden farksız olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Bölgede Büyük İsrail'in temelleri atılıyor" dedi ve şunları söyledi:

"Güneydoğu elimizden çıktı, hâlâ tiyatro oynuyorlar. Topu ilçenin karşısına koyuyor, güm güm güm... Ne cadde kalıyor, ne yol kalıyor, ne ev kalıyor... Kim yaşayacak orada? Oraya Yahudi Peşmergeleri koyacaklar. Güneydoğu'ya Peşmerge adındaki Yahudileri koyup adına Kürt devleti diyecekler. Bu aslında Büyük İsrail'in temellerinin atılmasıdır. Oynanan oyun Kilis'te de budur, Hatay'da da bu olacak. Korkuyorum, Gaziantep’te de yaşanırsa, çok kötü olacak."

 
SENİ KİM SEÇTİ?
Ahmet Davutoğlu'nun AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinden el çektirilmesini de değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, Davutoğlu'na

"Seni millet mi seçti, Cumhurbaşkanı mı seçti?" diye sordu. Prof. Dr. Haydar Baş, "Sayın müstafi başbakana sesleniyorum, seni millet mi seçti, Cumhurbaşkanı mı seçti? Ben Konya'nın vekiliyim diyorsun, seni seçen Konya halkı. Sen Konya halkına gidip sordun mu ki, 'ben arkadaşlar şu sebepten dolayı Başbakanlıktan ayrılmak istiyorum, ne dersiniz' diye? Yok. Adam talimat verdi, sen başbakanlıktan ayrıldın, ayrılacaksın. Böyle bir demokrasi olabilir mi? Sen kimin temsilcisisin?" dedi.

 
GENÇLİĞE MESAJ
Programın son kısmında üniversite öğrencilerinden Ayşe Bayraktar, Prof. Dr. Haydar Baş'ın Gençliğe Mesajı’ndan şu bölümü okudu:
 
"Gel ey zamandan üstün makamları aşan genç;
Cennet senin mekânın, Hak yolunda koşan genç.
Bütün insanlık sende medeniyeti bulur,
Sendeki asalete insanlık ortak olur.
Aşk sende, sabır sende, kâmil kul olmak için,
Ölüm sana vuslattır, Hakk'a kavuşmak için.
Gel ey kara sevdalı genç, hep seni özlüyorum,
Sevdan beni diriltsin, yolunu gözlüyorum,
Sen şehit doğuracak duvak altında gelin,
Yıkılmış harabeyi kaldırsın güçlü elin.
Sen ey genç, özlediğim, beklediğim emelsin,
Bu çökük harabeyi yükseltecek tek elsin."
İcmal Gençliği liderine söz verdi!
 
Bu sırada BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın oldukça duygulandığı gözlenirken gençlerin kendisine bir sürprizi daha vardı. Gençler hep bir ağızdan BTP lideriyle birlikte yürüyeceklerine dair ant içti.
 
İşte o ant;
"Biz İcmal Gençliği olarak,
Ehl-i Beyt'in yolunda, Atatürk'ün izinde,
Haydar Baş ile yürümeye,
Güzel ahlakımızla insanlığa örnek olmaya,
Hakk’a kullukta gayret etmeye,
İçteki ve dıştaki düşmanlarımıza karşı uyanık olmaya,
Vatanımıza ve birliğimize sahip çıkmaya,
Türkiye Cumhuriyeti'nin kainat devleti olabilmesi için var gücümüzle çalışmaya,
Prof. Dr. Haydar Baş ile çalışmaya söz veriyoruz!
Söz veriyoruz, söz veriyoruz!"
Gençlerin geleceği aydınlık olsun
Gençlerin bu hareketi karşısında duygulanan BTP Lideri de "Çocuklar, hepinize çok teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Cenab-ı Hak geleceğinizi aydınlık yapsın, hayırlı yuvalar kurmayı nasip etsin, mükemmel zürriyetle vatana, millete, devlete ve dine hizmeti nasip eylesin. Allah hepinizden tekrar razı olsun" dedi.

 


Eklenme tarihi: 10-05-2016