Haberler


'Suriye Türkiye'nin güvenlik kapısıdır'

'Suriye Türkiye'nin güvenlik kapısıdır'

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, Kilis’e gelerek beraberindeki heyetle inceleme ve temaslarda bulundu. Kepekçi, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın önemli mesajlarını Kilislilere iletti.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Kilis’e yaklaşık 8 roket mermisinin isabet ettiği 05 Mayıs 2016 Perşembe günü Kilis’e geldi. Beraberindeki heyet ile birlikte Kilis’te sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Kilis halkı ile bir araya gelen Kepekçi, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın önemli mesajlarını Kilislilere iletti.
 
KİLİS’İ KAYBEDERSENİZ!
Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Sevengül, Kilis Terziler Odası Başkanı Mehmet Arslan ve Kilis Kasaplar ve Kebapçılar Odası Başkanı Şevket Memiler, Kilis Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Nur Korkmaz ile bir araya gelen Yrd. Doç. Dr. Kepekçi, Kilis’in yaşadığı zor günlerden siyaset üstü bir birliktelikle çıkabileceğine vurgu yaparak, “Benim hemşerilerim 24 saat roket tehdidi altında yaşıyor. Ama bu, görmezden geliniyor. Aklı başında insanlar olarak geniş çerçeveli düşünüp çözüm üretmek zorundayız. Anlık, günlük hareket etmemeliyiz."
 
PROF. DR. HAYDAR BAŞ’IN MESAJI
Ne yapalım ki çözüm üretebilelim! Hükümet iş başına geldiğinden bu yana izlediği yanlış politikalar yüzünden bu duruma geldik. Buna karşı duran tek kişi vardı o da BTP Genel Başkanı Haydar Baş’tı.
 
Biz BTP olarak önce vatan dedik yola çıktık. Genel Başkanımızın bu günleri işaret eden önemli ikazları vardı: ‘Suriye Türkiye’nin güvenlik kapısıdır eğer bize oy vermezseniz Kilis’i kaybederseniz’ dedi. Genel seçimlerde, ‘Türkiye zifiri karanlığın içine girer’ dedi. Daha geçtiğimiz gün Bursa’daki bir toplantıda, ‘Türkiye bu inadından vazgeçmezse güneş yüzü göremeyecektir’ diye tekrar tekrar uyardı” diye konuştu.
 
BU GÜNAHI AFFETTİRMELİ
BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, kendisinin bu zor günde siyaset yapmadığını dile getirerek, “Ancak hasta varsa tedavi de var. Vatanımı sevdiğim için söylüyorum. Haydar hocanın etrafında olmak zorundayız, Kilis’in ve Türkiye’nin başka şansı yoktur.  Bu ölen, yaralanan insanların vebali kimin? Biz çözümün peşinde yürümek zorundayız. Haydar hoca Kilis’in köylerine kadar miting yaptı. Burada Kilislilere düşen bu günahını affettirmek olacaktır. Haydar Baş ‘şu suda zehir var’ diyor, o zaman içmeyeceksin. Kilis kurtulmak istiyorsa bizi devreye koyacak, yetkiyi bize verecek. Korku dağlar bekletir. Biz o zaman Haydar hoca dağının arkasında duracağız. Kilis’imizin bekası için” dedi.


Eklenme tarihi: 09-05-2016