Genel Başkan'dan


‘Türkiye’yi dünya devi yaparım’

‘Türkiye’yi dünya devi yaparım’

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş İzmir'de İcmal Gençliği tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda gençlerin sorularını cevaplandıran BTP Genel Başkanı dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
 
Gençlerin sorduğu 'Şu an aldığımız eğitimle üniversiteye girmemiz mümkün değil. Sizin iktidarınızda üniversitelere sınavsız girebilecek miyiz' sorusunu Prof. Dr. Haydar Baş şöyle cevapladı: "Türkiye'nin eğitim ve öğretimi problem olmaktan çıkarması lazım. Devlet bütün hizmet imkânlarını vatandaşına ikram etmesi lazım. Liseyi bitiren her öğrenci eğitimine devam etmek istediği zaman sınava tabi tutulmadan istediği üniversiteye, fakülteye girmelidir. Bizim 15 yıldan beri gençlere anlatmaya çalıştığımız bu."
 
GENÇLER EHL-İ BEYT’İ ÖRNEK ALMALI
Gençlerin yönelttiği 'Bir Müslüman Türk genci olarak kimi örnek almalı, kime benzemeliyiz, nasıl bir ahlaka sahip olmalıyız' sorusuna ise BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Bir Müslüman olarak örnek almamız gereken insanlar Ehl-i Beyt'tir. Bakın Cenab-ı Hakk (cc) ne buyuruyor; "Yüce Allah ancak ve ancak siz Ehl-i Beyt'ten her türlü pisliği gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister." Şimdi Ehl-i Beyt tertemizdir, dikkatinizi çekerim temiz değil, tertemiz. O bakımdan bir Müslüman'ın hayatına bunları rehber etmesi lazımdır. Ehl-i Beyt kimdir? Başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) olmak üzere Hz. Fatıma, İmam Ali, İmam Hasan ve İmam Hüseyin'dir. Allah onların şefaatinden bizleri ayırmasın" cevabını verdi.
İktidara geldiğinizde gençler için projeleriniz nelerdir şeklindeki soruya ise Prof. Dr. Haydar Baş şu cevabı verdi: "Gençler için projelerim; bir defa hepinizin eğitimini tamamlaması lazım. Bunun için gereken altyapı oluşturulacak. Eğitiminiz tamamladıktan sonra hepiniz iş sahibi olacaksınız. Devlet bunu temin edecek. Asgari ücret 5 bin lira olacak. Karnın doyacak, işin olacak. Yetmedi faizsiz evlilik kredisi vereceğiz ve gençler rahatlıkla evlenecek."
 
ATATÜRK’ÜN ALEYHİNE AJANLAR KONUŞUR
Gençlerin sorduğu çarpıcı sorulardan biri de Atatürk'le ilgiliydi. 'Üniversitede bize Atatürk hakkında fazla bir bilgi verilmiyor. Siz bunu neye bağlıyorsunuz' şeklindeki soruya BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle cevap verdi: "Atatürk tanınırsa kendileri gölgede kalacak. Atatürk'ün aleyhinde kimler konuştu? İngiliz ajanları, Yunan ajanları, İngiliz milleti ve Yunan milleti. Şimdi iyi bilin ki Atatürk aleyhinde konuşanlar ya İngiliz'in ajanıdır ya da Yunan'ın ajanıdır. Atatürk'ün yaptığı sıradan bir iş değildir. Yok olmuş bir imparatorluktan yepyeni bir devlet çıkararak emperyalist hesapları alt üst etmiştir. O yüzden bu çevrelerin ve yerli uzantılarının Atatürk'ü hedef alması gayet normaldir."
 
GENÇLER GELECEKTEN ENDİŞELİ
İzmir'de İcmal Gençliği tarafından düzenlenen programda gençlerin sorduğu 'Geleceğimize endişe ile bakıyoruz. Üniversiteyi bitiriyoruz işsiz kalıyoruz. Ülkemiz gerçekten zor bir dönemden geçiyor.
Bu durumun önüne geçmek için neler yapabiliriz' şeklindeki soruyu ise Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye'nin ve Türk milletinin maddi ve manevi çıkış yolu Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Eğer Türkiye'yi söylediğiniz bu karanlık tablodan çıkarmak istiyorsanız Haydar hoca ile birlikte olacaksınız. Değil Türkiye'nin, İslam dünyasının ve tüm dünyanın muhtaç olduğu kapı Bağımsız Türkiye Partisi kapısıdır, Milli Ekonomi Modeli'dir. Bunun için Türk milletinin Haydar Hoca'nın etrafında toplanması gerekmektedir" ifadeleriyle cevapladı.
 
TÜRKİYE’NİN KAYNAKLARI PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Programda Türkiye'de sorunları çözecek projelere sahip tek partinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş asgari ücret projesine dikkat çekti. "Ben niçin 5 bin lira veririm? Çünkü bizim elimizde vatandaşlarımızın dahi bilmediği çok ciddi kaynaklarımız var." diyen BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Enerji kaynaklarımız var, yeraltı kaynaklarımız var. Türkiye'nin yeraltında 53 çeşit işlenmemiş maden var. Bu madenlerin değeri 3 katrilyon dolar. Ben 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde bunu söyleyince diğer partiler de asgari ücret yarışına girdi. Bin 500, bin 800, 2 bin lira diyen partiler oldu. İktidar partisi de bin 300 lira demek zorunda kaldı. Ben o zaman ben 5 bin lirayı veririm onlar bin 300 lirayı veremez dedim? Aman hocam son 5 bini veriyorsun da onlar bin 300'ü niye veremesin diyenler oldu. Neden böyle söyledim? Çünkü bunları kaynağı yok. E hocam sen yeraltı kaynağı var diyorsun! Doğru, ben diyorum, onlar diyemez. Neden diyemez çünkü zaten bu iktidarı bu madenlere karşılık aldılar. Biz bunları size veriyoruz sakın ha... 10 - 15 tane yabancı firma Türkiye'yi bedavaya satın aldılar haberiniz var mı?
Amerikan firması, Fransız firması, İngiliz firması, Alman firması vs. Türkiye'nin tüm yeraltı kaynaklarını bedavaya satın aldı. Bu kadar rezillik olur mu!"
 
‘BİZE SADECE 6 AY YETER’
Kendilerine ait olan Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayan Rusya'nın ayağa kalkarak süper güç olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Kapitalizm resmen çökmüştür. Bana imkân verin Türkiye'yi dünyanın devi yapayım. Bunlar bir ilimdir, onlar bilmez bu işi. Siz bana Türkiye'yi 6 ay teslim edin çok farklı bir dünya yaşayacaksınız. Bu adamlar beni çok iyi tanıdığı için de ne basında ne yayında 1 santim göstermiyorlar."


Eklenme tarihi: 03-05-2016