Genel Başkan'dan


BTP Liderinden Kandil mesajı

BTP Liderinden Kandil mesajı

Bu gece Mübarek Mirac Kandili.

Peygamber efendimizin Kâbe’den Mescidi Aksa'ya götürülüp oradan da 7 kat göğe yükseltildiği ve yüce Allah’ın huzuruna çıkarıldığı manevi değeri oldukça yüksek bir gece.
İçinde bulunduğumuz mübarek 3 aylar içinde, 11 ayın sultanı Ramazan’ı müjdeleyen ikinci kandil.

Tüm halkımız ve islam dünyası için miraç kandilinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Mirac kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Türk milleti ve islam aleminin kandilini tebrik etti. 

Prof. Dr. Baş, mesajına şöyle başladı:
 
 “Hz. Peygamber’in ruh ve ceset olarak gerçekleştirdiği en büyük mucizelerden biri Mirac Gecesidir. Malumunuzdur ki, Resulullah’ın Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya olan yolculuğuna İsra, oradan semaya çıkışına da Mirac denilir. Müminlerin dört elle sarıldığı ve Rabbimizden rahmet ve bereket dilediği bu mübarek geceler, asırlardan beri kalbimizde büyük bir heyecan ve sevgi ateşi tutuşturmaktadır.”
 
“Mirac Gecesinden büyük dersler alınması gerektiğini” vurgulayan Prof. Dr. Haydar Baş şöyle devam etti:
 
“Hz. Peygamber, Mirac mucizesi öncesinde tahammülü çok zor çilelere maruz kalmış, İslam davasında yanındaki iki direği, Hz. Hatice’yi ve amcası Ebu Talib’i kaybetmiş, Taif’te taşlanmış, müşriklerin uyguladığı boykot, açlık sınırlarını zorlar hale gelmişti. Hz. Peygamber, Allah’ın rızası uğruna bu çilelerin hiç birinden yılmadı. Cenab-ı Hak, âlemlere rahmet olarak gönderdiği Fahr-i Kainât Efendimizi bu çilelerden sonra eşsiz bir ikrama davet etmiş, Mirac Gecesi ile mükâfatlandırmıştır.
Bu mübarek gecenin bütün Müslümanların uyanmasına vesile olmasını temenni eder, bütün Mümin kardeşlerimin Mirac Kandilini tebrik ederim.”


Eklenme tarihi: 03-05-2016