Genel Başkan'dan


BTP’den başka çıkar yol yok

BTP’den başka çıkar yol yok

Ankara’da üniversiteli gençlerin dertlerini dinleyen ve sorularını cevaplayan Prof. Dr. Haydar Baş, ‘Mezun olduktan sonra iş bulamıyoruz’ diyen bir üniversiteliye, “Çözüm Bağımsız Türkiye Partisi’nin iktidar olmasıdır. Başka çözüm yok” karşılığını verdi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisinin kadın kollarının her ay düzenlediği Ankara'daki gençlik programına katıldı. Konuşmasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı ile başlayan BTP Genel Başkanı, Atatürk'ün kurduğu üniter yapının temellerinin 1200'lü yıllarda Hacı Bektaş-ı Veli tarafından atıldığını ifade etti. BTP lideri, "Merhum Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Misakı Milli hudutları içerisinde bir üniter devlet kuruldu. Bu üniter yapının temelleri 1200’lü yıllarda Horasan'dan Anadolu'ya gelen Hacı Bektaş-ı Veli hazretleri tarafından atıldı. Müslüman olan Rum, Ermeni, Laz, Çerkez, Türk, Kürt... Anadolu'da yaşayan etnik grupların tamamına Hacı Bektaş Müslüman Türk ismini verdi. Yani, Hacı Bektaş tabiri caiz ise un ile suyu karıştırdı, onu güzelce yoğurdu sonra fırına koyup pişirdi ve ortaya Müslüman Türk kimliği çıktı" diye konuştu.
 
MEM SUNUMU TAM PUAN GETİRDİ
Prof. Dr. Haydar Baş programın devamında üniversiteli öğrencilerin görüşlerini dinledi. Ankara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde okuyan bir öğrenci üniversite projesinde Milli Ekonomi Modeli'ni sunarak nasıl tam puan aldığını anlattı. Öğrenci şunları söyledi: "Üniversitede benden kişisel başarı ve motivasyon konulu bir sunum yapmam istendi. Kişisel başarı ve motivasyon konusunu kararlılık ve inanç başlıkları altında Atatürk'ü örnek vererek inceledim. Onun iki kişiyle çıktığı yolda binlerce kişiyle nasıl zafer kazandığından bahsettim. Sonra da sizin kapitalizmi tarihe gömen, dünyadaki dengeleri değiştiren Milli Ekonomi Modeli eserinizden bahsederek Rusya Parlamentosu Duma'da yaptığınız konuşmanın en can alıcı noktalarını sınıfta video olarak yayınladım. Orada Rus bilim adamlarının 'Haydar Hoca’ya ihtiyacımız var' dediği görüntüleri de sınıfta yayınladım. Kişisel başarı ve motivasyon konusunu sizin kararlı, inançlı, başarılı duruşunuzu anlatarak bitirdim ve sunumumdan tam puan aldım."
 
İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ BTP İKTİDARINDA
Ankara Üniversitesi Beslenme Eğitimi 4. Sınıfta okuyan bir öğrenci ise mezun olduktan sonra kendilerine iş imkânı tanınmamasından şikayet etti. "Ben Ankara Üniversitesi'nde 4. sınıf öğrencisiyim. İnşallah bu sene mezun olacağım" diyen öğrenci şunları söyledi: "Mezun olduktan sonra kolaylıkla iş bulacağımı beklemiyorum. Birçok meslek grubunda bu sıkıntı var. Devlet yeterince kadro açmıyor, ihtiyaç olmasına rağmen. Özel sektörde kendimize iş bulmaya kalksak bunda da büyük bir sermaye gerekiyor. Ailemiz bu yaşımıza kadar bizi okutmak için elinden geleni yaptı, bizler de çok çaba sarf ettik. Emeğimizin karşılığını alabilecek miyiz, gerçekten önümüzü göremiyoruz. Bu konudaki çözümlerinizden bize bahseder misiniz?" BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş öğrencinin bu sözlerine "Çözüm Bağımsız Türkiye Partisi'nin iktidar olmasıdır. Başka çözüm yok" şeklinde cevap verdi.
 
ÇEYİZ YARDIMI MEM’DEN ÇALINTI
Hacettepe Üniversitesi Diyetisyenlik bölümünde eğitim alan bir öğrenci ise iktidarın çeyiz yardımı uygulamasından bahsetti. "Mezun olduktan sonra iş bulma konusunda sıkıntılıyız, devlet bize iş imkânı vermiyor. Şimdi de gençleri evliliğe teşvik etmek için çeyiz kredisi diye bir şey çıkarmışlar" diyen öğrenci şöyle konuştu: “Bana göre bu çeyiz kredisi sizin sosyal devlet projelerinizden biri olan gençlere faizsiz evlilik kredisinden çalıntı. Ama bunu da başaramamışlar. İşsiz bir gençten 3 yıl önceden bankaya düzenli olarak para yatırmasını istiyorlar, ama bunu parayı nereden bulacağını söylemiyorlar. Geciktirme hakkı da tanınmıyor. 3 yıl sonra da sadece 5 bin liralık bir ek ödeme verileceği söyleniyor. 5 bin lira salon parasına bile yetmez. Sizin sosyal devlet projenizdeki evlilik kredisi, evlenecek gençlere hemen verilecek ve bütün masraflarını karşılayacak şekilde faizsiz olacaktı. Ben çeyiz yardımı projesini sizden çaldıklarını düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?" Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Hacettepe Üniversitesi öğrencisine şu cevabı verdi: "İnşallah bütün bunlar bizim dönemimizde hayata geçecek. Bizim dönemimizde kredi verdiğimiz gençlerimize geri ödeme konusunda kolaylık getireceğiz. Bizim dönemimizde herkes vatandaşlık maaşı alacak. İşinizden aldığınız maaş cebinize, devletten aldığınız vatandaşlık maaşını da borcunuza vereceksiniz."


Eklenme tarihi: 26-04-2016