Haberler


Ordu İl kongresi

Ordu İl kongresi

Ordu İl Kongresi’nde konuşan BTP MYK üyesi Nihat Hekimoğlu, “Bugün medyaya baksanız, televizyonlara baksanız Türkiye, bildiğin Avrupa; bir de sokağa çıksanız dersiniz ki burası Suriye. Bu nasıl garabet?” dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ordu İl Başkanlığı Olağan Kongresi düzenlendi.
Kongreye BTP MYK Üyeleri Nihat Hekimoğlu ve Ömer Turan da katıldı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Kongrenin açılışında konuşan BTP Ordu İl Başkanı Ali Özer Yücel, “Ülkemiz üzerinde büyük hesaplar var. Devlet ve siyaset adamları, ülke üzerindeki hesapları bilmek zorundadırlar. Bilmiyorlarsa, siyasete soyunmamaları gerekir” dedi. “Hükümet, zaten Batı’nın ülkemiz üzerindeki hesaplarının bizzat uygulayıcısı politikalara sahip, BOP gereği verilen görevleri, koltukları için üstlendiler ve bunları gizlemeye dahi gerek duymadılar” diyen Yücel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Halen bu uğurda koca bir ülkeyi, Suriye savaşına bu amaçla sokmaya çalışıyorlar. İsrail için Müslüman ülkelerin parçalanmasına ve içlerinin karıştırılmasına “Arap Baharı” veya “Devrim” demeye devam ediyorlar. Görünen o ki, olanlardan ders çıkarmayacaklar. “Zararın neresinden dönsek kardır” demeyecekler.”
 
‘KAPİTALİZMİ ÇÖPE ATAN İNSAN’
Mevcut siyasi partilerin ülke sorunlarına hiçbir çözüm üretemediklerinden de bahseden Yücel şöyle devam etti: “Hangi birisinden ülke kaynakları hakkında açıklamalar duydunuz? Madenlerle ilgili açıklamalar duydunuz mu? Ülkede çıkartılan petroller hakkında yorumlar işittiniz mi? Para basmaktan söz eden oldu mu? Fındıkla ilgili bir projeden bahseden var mı? Emek ve üretimin ABD’ye transferinden şikâyet eden, Türkiye’nin para basmamasından bahseden var mı? Ne yazık ki hayır… Tüm bu saydıklarımızdan bir insan bahsetti. Bıkmadı, usanmadı. Kınayıcının kınamasından korkmadı. ‘Son nefes için siyaset’ yaptı. Sadece Allah’a sığındı. O Haydar Baş’tı… Prof. Dr. Haydar Baş… İktisat ilminin Hızır’ı… İktisadın tanımını değiştiren adam… Tezleri dünyaya mal olmuş, ‘Haydarizm’ diye bir sisteme dönüşmüş. Sosyalizm ve kapitalizmi çöpe atmış insan. Kurtuluşun ve çözümün tek adresi Bağımsız Türkiye Partisi ve onun Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’tır. Onu iktidar yapmadıktan sonra bu bela ve musibetlerden kurtulmamız asla mümkün olmayacaktır.”
 
‘ATTIĞI OYLARLA BUGÜNKÜ ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN MÜSEBBİBİ MİLLETİMİZDİR’
MYK üyesi Ömer Turan da terör olaylarını analiz ettikten sonra “Seçtiğimiz siyasi irade çözüm ortaya koymak zorundadır. Emeklinin halini düzeltmek, tarımın halini düzeltmek, sanayinin halini düzeltmek, esnafın halini düzeltmek, piyasaları harekete geçirmek ve toplumda huzuru sağlamak, ülkeyi yönetenlerin işidir. AKP, bizim vatandaşımızın oylarıyla iktidarda bulunuyor. Attığı oy ile beraber bugünkü çözümsüzlüğün müsebbibi milletimizdir, halkımızdır. Bugün terör olaylarıyla ülkemiz bölünme noktasına geldi ve belki ismi konmamış bölünme yaşıyorsa emin olun ki bunun sebebi milletin verdiği oylarla iktidara gelenlerin bu ülkeyi çözümsüz bir şekilde bırakmasıdır. Çözümleri olmadığı için bugün ülkemiz bu hale gelmiştir” diye konuştu.
 
PROF. DR. HAYDAR BAŞ’IN İKAZLARINI DİNLEMEDİNİZ’
Kongrenin kapanış konuşmasını BTP MYK üyesi Nihat Hekimoğlu yaptı. Hekimoğlu, “Türkiye’nin batısında yaşayan insanlar evlerinden çıkamıyorlar, doğu ve güneydoğu insanımız da evine giremiyor” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Bak biz evimizden çıkamıyoruz onlar evlerine giremiyorlar. Bugün Türkiye tablosu, Suriye tablosunu neredeyse aratacak noktaya geldi. Bu gidişatın sonu iç savaştır. Bugün medyaya baksanız, televizyonlara baksanız Türkiye, bildiğin Avrupa; bir de sokağa çıksanız dersiniz ki burası Suriye. Bu nasıl garabet? Değerli kardeşlerim bu iş böyle çözülmez, ülkeyi yönetenler olarak ve biz dün olduğu gibi bugün de Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in ikazlarını dinlemiyoruz ve bunun bedelini ödüyoruz ve ödemeye de devam edeceğiz. Ne zaman aklımız başımıza gelir, bu hadiseleri 30 yıl öncesinden gören Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey’i dikkate alırız, o zaman bizim işlerimiz düzelir.”
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçilmesi üzerine Bağımsız Türkiye Partisi Ordu İl Başkanlığı’na Sayın Ali Özer Yücel, ekibiyle birlikte seçildi.
 
BTP ESPİYE İLÇE KONGRESİ DÜZENLENDİ
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Espiye İlçe Kongresi düzenlendi. Kongrede yeni başkan seçimi ve delege değişikliğine gidildi. Kongrede çok sayıda partili de hazır bulundu. Seçimlerin ardından Ziya Önal, BTP Espiye İlçe Başkanı oldu. Delege isimleri de şu şekilde belirlendi: Ali Emir, Turan Çevik, Selami Çalışkan, Bilal Bekçi, Mustafa Karan ve Ayhan Bekçi.


Eklenme tarihi: 12-04-2016