Haberler


Ülkenin BTP'den başka kurtuluş yolu yok

Ülkenin BTP'den başka kurtuluş yolu yok

Türkiye Kamu-Sen, “memur maaşlarının vergi yükü nedeniyle gelecek aydan itibaren azalmaya başlayacağı, temmuzda alınacak zammın bile vergi artışını karşılamayacağı” değerlendirmesinde bulundu.
 
Bağımsız Türkiye Partisi’nin Elazığ İl Olağan Kongresi Elazığ İlbey Otel Kongre Salonunda gerçekleşti. Kongreye BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu’nun yanı sıra araştırmacı yazar İ.Ersin Polat, BTP Malatya İl Başkanı Mehmet Kutlu ile Başkan Yardımcısı Zekeriya Bozkurtoğlu, BTP Diyarbakır İl Başkanı Eyüp Aslan ile Başkan Yardımcısı Şeyhmus Elçi katıldılar. Vahdeddin Engin’in sunumunu yaptığı Elazığ İl Olağan Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Arkasından Divan Heyeti oluşturuldu.
‘Ülkenin BTP’den başka bir kurtuluşu yok’
 
Sonrasında açılış konuşmasını yapmak üzere İl Başkanı Mimar Bayram Kavak söz aldı. Bayram Kavak konuşmasına BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e saygılarını ileterek başladı. Kongreye il dışından katılan misafirlere, Elazığ İli ve ilçelerinden katılan delege, üye ve katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
 
Sayın Kavak, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Ülkenin zifiri karanlıktan çıkabilmesi için çok kuvvetli ışıklar tutmalıyız” sözünü hatırlatarak sürdürdüğü konuşmasında, ülkenin BTP kadrolarından başka bir kurtuluşunun olmadığını, süregelen zaman zarfı içerisinde ortada millet namına bir şeyin bırakılmadığını ifade etti. Türkiye’nin bu kötü günlerden kurtulabilmesi için BTP kadrolarına ihtiyacı var diyen Kavak, “bundan dolayı çok ciddi gayret içerisinde olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Daha sonra ülkemizdeki ve özellikle Elazığ’daki madenlerden bahseden Bayram Kavak, Bağımsız Türkiye Partisi’nden başka madenleri gündem eden bir partinin olmadığını bunu gizlemek adına Lozan yalanıyla milleti kandıranların fitnelerinin kendi başlarına döndüğünü vurguladı.
 
Kongre İl Başkan yardımcısı Abdul Cemil Üner’in hesap ve faaliyet raporunu sunmasının ardından kongre, Diyarbakır’dan gelen Şeyhmus Elçi’nin şiirleriyle devam etti. Akabinde Malatya İl Başkanı Mehmet Kutlu bir selamlama konuşması yaptı.
 
‘PROF. DR. HAYDAR BAŞ BÜYÜK BİR FİTNENİN ÖNÜNE GEÇTİ’
BTP MYK üyesi İ.Ersin Polat ise yaptığı konuşmada Bağımsız Türkiye Partisinin siyasi hayatına girdiğinden bu yana Türk siyasetine damgasını vurduğundan bahsetti. Polat konuşmasını, “BTP kurulduğu günden bugüne kadar ülkemizin karşılaşacağı tehlikeleri çok önceden görüp gerekli ikazlarını yapmıştır. Bununla da kalmayıp çözüm noktalarını ortaya koymuştur” diye sürdürdü. Polat konuşmasını, “BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ülkemiz hatta tüm İslam dünyasında oynanan Sünni-Şii oyununu, Müslümanları Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt paydasında buluşturacak teziyle bozmuş, böylelikle büyük bir fitnenin önüne geçmiştir” diyerek tamamladı.
 
‘BTP KADROLARI BU ÜLKEDE ÖZ OLMUŞTUR’
Elazığ İl Kongresine Gaziantep’ten katılan BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ise konuşmasına BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın selamını ileterek başladı. Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, yakın zamanda Hakkın Rahmetine kavuşan İl Başkanı Sami Demiray’ın Elazığ için geçmişte yapmış olduğu hizmetlerine değinerek her BTP’linin de son nefesine kadar durmadan yılmadan çalışması gerektiğini belirtti. Sayın Eyercioğlu, Elazığ Köveng’de bulunan Hacı Ömer Hüdayi Baba ve Hacı Muhammed Baba türbelerinin şehrin nirengisi olduğundan dolayı Elazığ’ı kendi evi gibi gördüğünü söyledi.
Eyercioğlu konuşmasını, “BTP kadroları bu ülkede öz olmuştur. Dolayısıyla her zaman öze ihtiyaç olacaktır. Bu manada kuru kalabalıklar bir şey ifade etmeyecektir. Gelişmeler bu durumun haklılığını ortaya çıkarmıştır. Artık bulunduğumuz her ortamda herkes bizi tasdik eder hale gelmiştir” diyerek sürdürdü.
 
Ömer Eyercioğlu BTP kadrolarının hiçbir yanlışa bulaşmadığından, hiçbir hukuksuzluk ve yolsuzluğun içerisinde olmadığından ve de hiç kimseden saklayacağı bir şeyin olmadığından dolayı korkmasını gerektiren bir durumun olmadığından bahsetti. BTP kadrolarının dünyalarını ahiretleri için yaşadığını belirten Eyercioğlu, “Bu kadro her zaman her baskının, her gücün karşısında dimdik durarak mücadelesini devam ettirmiştir. Bundan sonrada bu azim ve kararlılıkla daha da büyüyerek hak ettiği noktaya gelecektir” dedi.
 
‘HALK ARTIK ZİLLETE SES ÇIKARMIYOR’
Türkiye’de her şeyin kötüye gittiğini belirten Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu “öyle ki halk artık zillete ses” çıkarmıyor dedi. Müslümanın asla zillet ehli olamayacağını belirttikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Geçmişten günümüze ‘Hiley-i Şeriye’ diye bir kavramı icat ettiler ve de yapılan bütün zilletlere bu kavramı kılıf olarak kullandılar. Garip bir din anlayışı, insanlıktan yoksun bir mantalite artık etrafımızı örümcek ağı gibi sarmış durumdadır. Eğer Bağımsız Türkiye kadroları olarak biz de elimizi çekersek bu millete doğruları, hakikati kim anlatacak! Milleti, hiley-i şeriye metodu ile toptan yok edecekler. Zaten tarih boyunca bu erdemle hareket eden toplulukların kurtuluşa erdiği, zillete bulaşanların ise hüsrana uğradığı İlahi bir hakikattir. Bu hususta Hz. Peygamberimizin de sayısız beyanları vardır.” 
 
Yine bu konunun anlaşılması için Nuh (a.s.) kıssasından bahseden Sayın Eyercioğlu, “Kavmi onu dinlemedi ama o kendisine emredileni yaptı. Alaya alındı, hor görüldü fakat davasından vazgeçmedi. Sonuçta Ona inananlar kurtuluşa erdi, inanmayıp isyan edenler ise yaptıklarını çekerek hüsrana uğradılar. BTP olarak bugün biz de bu mesajı yerine getirebilmenin kaygısını çektiğimizden dolayı her daim kazananlardanız. Başta Genel Başkanımız olmak üzere bu kadro seçilmiştir” diyerek sözlerini tamamladı. Kongre, oyların kullanılmasından sonra dilek ve temennilerle nihayete erdi. Seçimlerin neticesinde Elazığ İl Başkanı Bayram Kavak oldu. Tekrar kürsüye gelen Bayram Kavak yeni yönetim kuruluna başarı diledikten sonra katılımcılara teşekkürlerini iletti.


Eklenme tarihi: 12-04-2016