Demeçler


YAŞLILAR BTP İKTİDARINDA GÜLECEK

BTP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Babuna yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak; Yıllarını ülkemize hizmet ederek geçiren yaşlılar en olgun dönemine gelmişlerdir. Bu zamanda daha çok sevgiye, saygıya ve şefkate ihtiyaçları vardır. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Onlara hizmet etmek bir minnet borcumuzdur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.
Bizim iktidarımızda yaşlılara yaşlı olduklarını hissettirmeyeceğiz. Kimsesiz yaşlılara maaş bağlanacaktır. Geçimleri devlet garantisinde olacaktır. Şehit yakını, dul, yetim ve özürlülere devlet sahip çıkacaktır. Bağımsız Türkiye Partisinin mayası, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’a Bey’e ait olan “Milli Ekonomi Modeli” ve “Sosyal Devlet” ile her kesime sahip çıktığımız gibi bizim en büyük değerlerimiz olan yaşlılarımıza da sahip çıkacağız.

Emeklilerimizin Yüzü Gülecek

Emeklilerimizin vergi ve kesintileri kaldırılarak, maaşlarına eklenecektir. Çalışanlar ile emekliler ve emeklilerin kendi aralarındaki (memur-işçi-bağ kur) maaş farkları daha makul ve adil hale getirilecektir.

Maaş Kuyruklarına Son… Her Emekliye Maaş Kartı

Yıllardır emeklilerimize maaş ödemeyi çile haline getiren iktidarlara hayret etmemek mümkün değil. BTP, emeklilerimizin maaşını çekmek için kullandığı bankamatiğe, kredi kartı fonksiyonu ilave ederek emeklinin maaş kuyruğunda bekletilmesine son verecektir.

Hastane Kuyruklarında Can Vermeye Son

Emeklilerimize ikamet ettikleri yerlerde özel hastaneler dahil tüm hastanelerden yararlanma imkanı getirilerek hastane kuyruklarına son verilecektir.

Atatürk ne demiştir \"Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur.\"

Bütün yaşlılarımızın “Yaşlılar Haftasını” kutluyor, minnet duygularımla yaşama sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Cahit BABUNA
BTP İstanbul İl Başkan Yardımcısı


Eklenme tarihi: 24-03-2007