Haberler


Terörü Milli Ekonomi Modeli bitirir

Terörü Milli Ekonomi Modeli bitirir

Kastamonu İl Kongresi’nde konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi, “Siz Diyarbakır’ın dağındaki petrolü yabancıya peşkeş çekerseniz, barışı sağlayamazsınız. Milli Ekonomi Modeli uygulandığında güneydoğulu bir aile kesinlikle çocuğunun dağa çıkmasına müsaade etmez” dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kastamonu İl Kongresi yapıldı. Kastamonu İl Başkanlığı’nda yapılan kongrede Murat Çoban İl Başkanlığı’na seçildi. Delegelerin ve Bağımsız Türkiye Partisi’ne gönül vermiş çok sayıda vatandaşın İl Başkanlığı binasını doldurarak büyük ilgi gösterdiği Kongre, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için 1 dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Kongreye Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Sabri Terzi, MYK Üyesi Ekrem Sayan ve Ziya Talip Bora, Bölge Müfettişi Murat Gülen, Kastamonu İl Müfettişi Yenal Arman katıldı. Divan Başkanı Rafet Sakoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, Bağımsız Türkiye Partisi Kastamonu İl Başkanlığı’nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kastamonu’da mahalle mahalle, ilçe ilçe, köy köy dolaşılarak Ehl-i Beyt konulu seminerler verildiğini hatırlatan Sakoğlu, Kastamonu İl Başkanlığı Binasının geçen sene büyük bir coşkuyla açıldığını ve 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri için de yoğun bir çalışma yürütüldüğünü anlattı.
 
‘İNSANLAR SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELDİ’
Kongrede konuşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi, Bağımsız Türkiye Partisi’nin kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’nin tüm sorunlarını çözecek projelerle vatandaşın karşısına çıktığını söyledi. Ülkenin mevcut iktidar döneminde kan gölüne döndüğünü, her gün şehit haberlerinin geldiğini hatırlatan Sabri Terzi, artık Ankara ve İstanbul’da vatandaşların her an bomba patlayacağı endişesiyle sokağa çıkmaktan çekinir hale geldiğini belirtti.
 
Türkiye’nin bir bölünme tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi, ülkeyi bu durumdan kurtaracak tek lider’in tüm dünya tarafından kabul edilen Milli Ekonomi Modeli teziyle Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu ifade etti.
 
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli tezinin Rusya başta olmak üzere onlarca ülkede büyük ilgiyle karşılandığını, bazı ülkelerde de pek çok yönüyle uygulamaya konulduğunu anlatan Terzi, son olarak Brezilya’nın tezin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’ı davet ettiğini sözlerine ekledi.
 
Türkiye’de madenlerin yabancılar tarafından işletildiğini de belirten Terzi, “Siz Diyarbakır’ın dağındaki petrolü yabancıya peşkeş çekerseniz, barışı sağlayamazsınız. 5 bin TL asgari ücret, bin 500 TL ev hanımı maaşı, 1.000 TL vatandaşlık maaşının girdiği güneydoğulu bir aile kesinlikle çocuğunun dağa çıkmasına müsaade etmez” dedi.
 
Kongrede konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Murat Çoban Kastamonu İl Başkanı seçildi.


Eklenme tarihi: 29-03-2016