Haberler


Yeniden Çanakkale ruhu

Yeniden Çanakkale ruhu

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde BTP il kongresinin yapıldığı Çanakkale'de "Çanakkale Ruhu" ayağa kalktı.
 
BTP Çanakkale Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede İl Başkanı Emin Kurt ve kurucu başkan Mustafa Tavus'a göstermiş oldukları örnek çalışmalarından dolayı plaket verilirken duygulu anlar yaşandı. Emin Kurt yaptığı konuşmada "Prof. Dr. Haydar Baş hocamdan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam edeceğim. Bugüne kadar yaptığım çalışmalarda benimle beraber olan kadroma teşekkür ediyorum" dedi.
 
Seçilen yeni il başkanı Şehabettin Kısa ise Emin Başkandan aldığı bayrağı daha da yükseklere taşımak için var gücüyle çalışacağını belirtti. Bu konuda teşkilatına da güvendiğini söyledi. Programın hazırlanmasını ve sunulmasını sağlayan Teşkilat Başkanı Cihan Ceylan, Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in özellikle üç konuda ufkumuzu açtığını dile getirdi. Bunları; 1-Ehlibeyt, 2-Milli Ekonomi Modeli, 3-Milli Birlik Beraberlik ve Mustafa Kemal ATATÜRK olarak özetledi.
 
İstanbul'dan katılan gazeteci yazar Aslan Kamer'in yaptığı konuşma sık sık alkışlarla kesildi. Türkiye ve Dünya için ilim ve gönül adamı Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in önemini ortaya koyan Kamer konuşmasına şöyle devam etti: "Bize Rusya'yı çok gündem ediyorsunuz diyorlar oysa biz Rusya'yı değil Rusya'yı adam eden Prof. Dr. Haydar Baş Bey'i gündem ediyoruz."
 
‘ÇANAKKALE RUHU BTP KADROLARINDA VAR’
BTP Genel Başkan Yardımcısı Murat Çabas ise Çanakkale İl Teşkilatında gördüğü birlik ve beraberliğin Çanakkale ruhunun tarihte kalmayıp günümüzde nasıl BTP kadrolarında var olduğunu bizzat müşahede ettiğini söyledi. Konuşmasının devamında Suriye konusunda yaşanan gerçekleri ortaya koydu. Türkiye'nin iç ve dış siyasetiyle ilgili son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Programda Biga İlçe Başkanı İmadettin Baykurt Biga çalışmaları hakkında raporunu sundu. Gerek Kültürel Faaliyetlerde gerek gazete çalışmalarında hedeflerini dile getirdi. Merkez ilçe başkanı Necati Acar ve Lapseki ilçe Başkanı Ahmet Özdemir'de ilçe raporlarını sundular. BTP Çanakkale İl Başkanlığında yapılan toplantıda ülkemiz için elzem olan Kuvayı Milliye ruhunun Prof. Dr. Haydar Baş'ın kadrolarında mevcut olduğu görüldü.


Eklenme tarihi: 29-03-2016