Haberler


Çözümün adresi biziz

Çözümün adresi biziz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Rize İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Rize Green Otel konferans salonunda düzenlendi.
 
Kongreye BTP MYK Üyeleri Turhan Demir, Ömer Turan ve Nihat Hekimoğlu katıldı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Kongrenin açılışında konuşan BTP Rize İl Başkanı Hasan Peçe "Ülkemiz bölünmeye ve parçalanmaya adım adım gitmektedir, bizi bu noktaya getiren güçlerin sahnedeki ve sahne arkasındaki aktörleri bilmek ve buna göre strateji belirlememiz gerekiyor. Bizim ülkemizin de tek çözüm yolu Milli Ekonomi Modeli'ni uygulamamızdır" diye konuştu.
 
‘SURİYELİ, BOMBALAR YAĞINCA ANLADI’
BTP MYK üyesi Turhan Demir ise Suriye’deki iç savaştan bahsettiği konuşmasında “14 yıldan beri Türkiye öyle bir noktaya getirildi ki, bazılarınız bu konuyu hafife alabilir ama Suriyeli vatandaş da ‘biz evimizin başına bombalar düştüğü güne kadar savaşın çıktığından haberimiz yoktu’ diyor. Türkiye’de yaşanılan hadise de buna benziyor. Bizler, Sayın Genel Başkanımızın feraseti ile anbean yaşıyoruz, duyuyoruz, biliyoruz ama milletimiz bunun farkında hiç değil" dedi.
 
‘TERÖR OLAYLARININ SEBEBİ OYLARIMIZDIR’
MYK üyesi Ömer Turan da terör olaylarını analiz ettikten sonra "Seçtiğimiz siyasi irade çözüm ortaya koymak zorundadır. Emeklinin halini düzeltmek, tarımın halini düzeltmek, sanayinin halini düzeltmek, esnafın halini düzeltmek, piyasaları harekete geçirmek ve toplumda huzuru sağlamak, ‘aman ne zaman bomba patlayacak, bu haftaki maç oynanacak mı, oynanmayacak mı?’ bu huzursuzluğu çözecek olan ülkeyi yönetenlerdir. AKP, bizim vatandaşımızın oylarıyla iktidarda bulunuyor. Attığı oy ile beraber bugünkü çözümsüzlüğün müsebbibi milletimizdir, halkımızdır. Bugün terör olaylarıyla ülkemiz bölünme noktasına geldi ve belki ismi konmamış bölünme yaşıyorsa emin olun ki bunun sebebi bizim oylarımızla iktidara getirdiğimiz insanların bu ülkeyi çözümsüz bir şekilde bırakmasıdır. Çözümleri olmadığı için bugün ülkemiz bu hale gelmiştir" diye konuştu.
 
‘BALKAN SAVAŞI GİBİ YALAN RÜZGÂRI ESİYOR’
Kongrenin kapanış konuşmasını BTP MYK üyesi Nihat Hekimoğlu yaptı. Hekimoğlu, "Türkiye'nin batısında yer alan insanlar evlerinden çıkamıyorlar, doğu ve güneydoğu insanımız da evine gidemiyor, evine giremiyor” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Bak biz evimizden çıkamıyoruz onlar evlerine giremiyorlar. Bakın bugün Türkiye tablosu Suriye tablosunu neredeyse aratacak noktaya geliyor. Bu gidişatın sonu iç savaştır. Bugün medyaya baksanız, televizyonlara baksanız Türkiye, bildiğin Avrupa; bir de sokağa çıksanız dersiniz ki burası Suriye. Bu nasıl garabet? Aynı, Balkan Savaşı dönemindeki tabloyu yaşıyoruz. Balkan Savaşları sırasında İstanbul'da o zamanın gazeteleri, ‘ordumuz muzaffer savaşı kazandı’ başlıkları atarken elin Bulgar'ı Çatalca'ya kadar İstanbul'un neredeyse içine kadar girmiş vaziyetteydi. Osmanlı, Avrupa'daki topraklarının tamamını kaybetmişti. Değerli kardeşlerim bu iş böyle çözülmez, ülkeyi yönetenler olarak ve biz dün olduğu gibi bugün de Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in ikazlarını dinlemiyoruz ve bunun bedelini ödüyoruz ve ödemeye de devam edeceğiz. Ne zaman aklımız başımıza gelir, bu hadiseleri 30 yıl öncesinden gören Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey’i dikkate alırız, o zaman bizim işlerimiz düzelir.”
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçilmesi üzerine Bağımsız Türkiye Partisi Rize İl Başkanlığı’na Sayın Hasan Peçe, ekibiyle birlikte tekrar seçildi.


Eklenme tarihi: 25-03-2016