Haberler


BTP Adana Olağan Kongresi

BTP Adana Olağan Kongresi

BTP Adana Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Burada konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ömer Eyercioğlu, dünyanın bir çıkmaza girdiğini buradan çıkmanın sadece Prof. Dr. Haydar Baş’ın metodu ile mümkün olacağını vurguladı.
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Adana Olağan İl Kongresi Mavi Sürmeli Oteli’nde gerçekleştirildi. İl kongresi saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra başkanlık divanı oluşturuldu, başkanlığına BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu seçildi. İl Kongresi’nin konuşmacılar bölümünde ilk konuşmacı olarak İl Kadın Kolları Başkanı Gülüzar Yardım kadın kolları çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
İkinci olarak konuşan Ahmet Topacık günümüz olaylarını tahlil eden konuşmasında bu problemlerin çözümü için Hz Peygamberin Ehl-i Beyt metodunun önemine dikkat çekti. İnsanların Ehl-i Beyt’e muhtaç olduğunun altını çizen Topacık, konuşmasını tüm milletimizi Ehl-i Beyt’i gerçekt anlamda anlatan ve çözümü olan tek lider Prof. Dr. Haydar Baş Bey ile beraber olmaya davet etti.
 
Daha sonra kürsüye gelen Mersin İl Başkanı Hüseyin Karagöz, AKP döneminde yapılan saldırılar neticesinde verilen can kayıplarını anlattığı konuşmasında Türkiye’de bu tür patlamaların hayaldi artık gerçek olduğunun altını çizdi.
 
VEFAT EDEN PARTİLİLER UNUTULMADI
Adana İl Başkan Adayı Ahmet Haznedar da yaptığı konuşmada bugüne kadar emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına ve bilhassa 2004 senesinde geçirdikleri bir trafik kazasında vefat eden Hüseyin Engin Çamurdan ve Aziz Mete Bozdoğan’a teşekkür ederek bu bayrağı daha yukarılara taşımak için yeni yönetim ile birlikte yılmadan çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.
 
MYK Üyesi Ersin Polat ise konuşmasında Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in ülkemizi birleştirmek için bugüne kadar ayağında çarık, dolaşmadık yer bırakmadığının altını çizdi.
‘Yöneticilerin yaptıklarına akıl erdirmek imkansız’
 
Son konuşmacı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu da yaptığı konuşmasında ülkemizin içinde bulunduğu tabloyu değerlendirerek yöneticilerin yaptıklarına akıl erdirmenin imkansız olduğunu söyleyerek, dünyanın bir çıkmaza girdiğini buradan çıkmanın sadece Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in metodu ile mümkün olacağını vurguladı.
 
Eyercioğlu, insanın inandığı değerlerin büyüklüğünün önemli olduğunu, sayının büyüklüğünün önemi olmadığını bu yüzden teşkilatımızın sayımıza bakmadan doğruları anlatmaya ve çıkış yolunu göstermeye devam etmesi gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında BTP kadroları olarak bundan sonra da Türk milletine çözüm yolunu göstermeye devam edeceklerini söyledi.
 
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Ahmet Haznedar bütün oyları alarak il başkanlığına seçildi. Yönetime seçilen il teşkilatı şu şekilde oluştu: Ahmet Topacık, İbrahim Dikener, Recep Taşkın, Gülüzar Yardım, Arif Deniz, Mahmut Ulun, Gonca Neşe Eskiçakıt, Volkan Pomak, Ünal Yardım ve Kemal Can.


Eklenme tarihi: 23-03-2016