Genel Başkan'dan


BTP Liderinden asgari ücret hatırlatması

BTP Liderinden asgari ücret hatırlatması

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da partisinin Kadın Kolları Teşkilatı tarafından düzenlenen programa katıldı.

Kurmaylarıyla birlikte katıldığı programda gündemi değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, seçim döneminde 5 bin lira asgari ücret taahhüdünü hatırlatarak “Millet gitti bin 300 lirayı tercih etti, Haydar Hocaya da sırtını döndü. Dönersen dön! Döndün de bana mı ettin? Kendine ettin” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da partisinin Kadın Kolları Teşkilatı tarafından düzenlenen programa katıldı.
Kurmaylarıyla birlikte katıldığı programda gündemi değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, bazı medya organlarınca yeniden dillendirilmeye başlanan "Rusçu oldu" iftirasına çarpıcı bir cevap verdi.


"RUSÇU OLDU" İFTİRASINA TARİHİ CEVAP
Prof. Dr. Haydar Baş, bazı medya organlarınca yeniden dillendirilmeye başlanan "Rusçu oldu" iftirasına çarpıcı bir cevap verdi. Haydar Baş,

"Rusya'nın bana vereceği bir ölçü, bir model, bir tez, bir görüş yok. Rusya'nın bana ihtiyacı vardı. İhtiyaç duyduğu Sosyal Devlet tezini ve Milli Ekonomi Modeli'ni aldı ve uyguladı.
Sadece bununla da kalmadılar, burası çok mühim onlar bizi sadece maddi bir yol gösterici olarak değil, aynı zamanda manevi bir yol gösterici olarak da kabul ettiler. Onun için Rusya'da on binler Müslüman oldu ve olmaya da devam ediyor.
Şimdi ‘Haydar Hoca Rusçu oldu’ diyen münafıklar bu yolun önünü kesmeye çalışıyor. Bunlar Müslüman olmasın diyorlar" dedi.

‘BİZİ DUYAN CAMİYE, ONLARI DUYAN KİLİSEYE KOŞUYOR’
Rusya'daki çalışmaları sayesinde bu ülkede on binlerce kişinin Müslüman olduğunu ifade eden BTP lideri Prof. Dr. Baş, kendisine iftira atanların niyetlerinden birinin de bu durumun önüne geçmek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş,

"Bizim adımızı duyan Müslüman oluyor, bunların adını duyan da kiliselere koşuyor. 60 bin tane kilise evini bunlar açtı. Bunların adını duyan kiliselere ama Haydar Hoca’nın adını duyan da camilere koşuyor. Rusya bunun en güzel örneği.
Onun için Haydar Hoca Rusçu oldu iddiasıyla ‘elini o bölgeden çeksin ve o insanlar eskiden olduğu gibi Hıristiyan olmaya devam etsin’ demek istiyorlar" dedi.

5 BİN LİRA ASGARİ ÜCRETİN KAYNAĞI VAR
Programda gündeme gelen bir diğer konu da BTP'nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine damga vuran asgari ücret projesiydi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli ile projelendirdikleri asgari ücreti nasıl vereceklerini de kaynak konusuna da değinerek bir kez daha açıkladı. BTP lideri şöyle konuştu:

"Yıllık kazançtan 2 trilyon TL, 200 milyar TL enerjiden girdimiz olacak. Yetmedi Türkiye'nin henüz işlenmemiş 3 katrilyon dolarlık yeraltı zenginliği var.
Toplamda 1 yılda 7.7 trilyon TL girdimiz olacak inşallah. Biz 5 bin TL asgari ücreti bu gelirden vereceğiz. 5 bin lirayı da işveren vermeyecek.
Bu işçisine kaç veriyor, diyelim bin lira. O bin lira vermeye devam edecek üstünü devlet tamamlayacak."

SİYASET NE DEMEKTİR?
Konuşmasında siyasiler için de tarihe not düşülecek bir ölçü ortaya koyan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Kardeşim siyaset bu değil ki. Siyaset dargınları barıştırmak, işi olmayana iş vermek, karnı aç olanın karnını doyurmak, sırtı çıplak olanı giydirmek, her ay ona Haydar Hoca gibi 5 bin lira vermektir. Siyaset budur. Bunu yapabiliyorsan kalırsın, yapamıyorsan gidersin" şeklinde konuştu.

NE ETTİYSE MİLLET KENDİNE ETTİ!
Milletin huzur ve refah yerine zam, vergi ve cezayı tercih ettiğini ifade eden BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu:

Millet gitti bin 300 lirayı tercih etti, Haydar Hocaya da sırtını döndü. Dönersen dön! Döndün de bana mı ettin? Kendine ettin.
Şimdi adamlar bin 300 liranın sigortasını verecek, sermayesi kâfi değil. Ne yapıyorlar? İşçilerini dışarı atıyorlar.
Dedim bakın bunları seçtiniz bundan sonra zamlar yağmur gibi yağacak. Neden? Çünkü asgari ücret bin 300 lira oldu ve bunların kaynağı yok.
 O zaman ne yapacak? Zam üstüne zam, vergi üstüne vergi, ceza üstüne ceza."


Eklenme tarihi: 25-02-2016