Genel Başkan'dan


BTP Liderinden hükümete tavsiye

BTP Liderinden hükümete tavsiye

Hükümete ‘gözünü batıya değil doğuya çevir’ tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Baş, “Çünkü Rusya'nın kafasında çok büyük bir dünya oluşumu var. 400-500 milyonluk bir dünya. Bugün Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Onun için Türkiye, Rusya ile kavga etmek yerine arasını düzeltmesi lazım" dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Kadırga TV'de canlı yayınlanan Gündem Özel programına kurmaylarıyla birlikte konuk oldu.
 
Programda Ortadoğu'daki durumu değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, Şii- Sünni ayrımını bölge üzerinde hesabı olan ülkelerin istihbarat birimlerinin körüklediğini söyledi.
 
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Şii - Sünni ayrılığının asıl nedeni İngiliz istihbaratının, CIA'nın, Yunan istihbaratının kurguladığı dedikoduların İslam dünyasında taraf bulmasından kaynaklanıyor. Daha doğrusu bu taraflar bunların adına çalışıyor. O topraklarda hesapları var, işte petroldü, yeraltı kaynaklarıydı vs. bunları elde edebilmek için adamlar plan program proje sahibi."
 
‘TÜRKİYE'DE AJAN EKOLLERİ DEVREDE’
İslam dünyasında yıllar sürecek bir mezhep savaşı çıkartılmak istendiğini ifade eden BTP lideri Prof. Dr. Baş, bu planın sahiplerinin Türkiye'de de faaliyette olduğunu ifade ederek, "Türkiye de bu ajan ekolleri vasıtasıyla korkunç bir kutuplaşma dönemine girdi. Şimdi bu ekoller sayesinde milleti yönlendiriyorlar. Yazık günah değil mi! Milletin ayıkması lazım" diye konuştu.
 
‘ABD KENDİNE VATAN ARIYOR’
Bölgede İsrail ile birlikte Büyük Ortadoğu Projesi'ni (BOP) uygulayan ABD'nin gözünün öteden beri bu coğrafyada olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ABD kendine vatan arıyor" dedi ve şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Şu anda Golfstream sıcak su akıntısının hızını kaybetmeye başlamasından dolayı ABD yakın zaman içinde buzullarla kaplanabilecek. İlim adamlarının ifadeleri böyle. ABD kendine vatan arıyor. İlk gelecekleri vatan da bizim bölgemizdir."
 
"RUSYA'NIN TEHDİDİ YOK İHTİYACI VAR"
Programda Türkiye- Rusya ilişkilerini de değerlendiren Profesör Baş, "Rusya'nın bize tehdidi yok, bize ihtiyacı var. Neden? Orada senin inancından olan şu kadar milyonluk Türk dünyası var. Artı kendi içinde yaklaşık yüzde 20'si Müslüman. Sonra bunların İslam'a ciddi bir yakınlıkları var. Ben şahsen iktidara tavsiye ediyorum, gözünü batıya değil doğuya çevirsin. ABD bizi kesinlikle Osmanlı’nın devamı olarak kabul etmez ama Rusya büyük bir güç olarak kabul eder. Çünkü Rusya'nın kafasında çok büyük bir dünya oluşumu var. Türkiye, Kafkaslar, Rusya, Türk dünyası ve hatta Ortadoğu... Bunu neyle elde edecek? Türkiye ile…”
 
‘500 MİLYONLUK PAZAR AÇILIR’
Hükümetin Rusya ile barışması gerektiğini kaydeden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bu durumda oluşacak ticari pazara da şu sözlerle dikkat çekti: "Rusya'nın önünde olduğu koskocaman bir dünya var. Kafkaslar, Türk dünyası ve Türkiye var. 400-500 milyonluk bir dünya. Ne yapsan satarsın burada. Türk milleti işten başını kaşıyacak zaman bulamaz. Her gün yeni icatlarda, imalatlarda bulunur, müthiş bir pazarı olur fevkalade para kazanır. Bugün Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Onun için Türkiye Rusya ile kavga etmek yerine arasını düzeltmesi lazım."


Eklenme tarihi: 16-02-2016