Demeçler


Seçimde yine millet kaybetti

Seçimde yine millet kaybetti

Seçim sonuçlarını değerlendiren BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, “Bu seçimin kaybedeni Türk milletidir. Kazanan da AKP’nin boynuna cesaret madalyasını takanlardır” dedi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, 1 Kasım seçim sonuçlarını Meltem TV’de yayınlanan Haftanın Sohbeti programında değerlendirdi. Programa Ankara stüdyolarından katılan Dr. Abdullah Terzi,

“Bu seçimin kaybedeni tek kelimeyle Türk milletidir. Kazanan da bu milletin tek başına iktidara getirdiği AKP’nin boynuna cesaret madalyasını takanlardır. Fransa’dan, İngiltere’den nişan alanlar ve nişanı bunların boynuna takanlar kazanmıştır. Bir başka kazanan da maden şirketleridir. Türk devletinin 3 katrilyon dolarlık yeraltı zenginliğine konmuş olanlar kazanmıştır. Kaybeden Türk milletidir. Bunu çok net olarak görelim. Türk milleti emperyalist güçlerin Türk vatanı ve devleti üzerinde gözü olanların kazandığını göremeyecek kadar bir körlük ve sağırlık yaşamaktadır” dedi.

 
‘BU TAMAMEN BİR AKIL TUTULMASIDIR’
“Sosyolojik bir hastalıkla karşı karşıyayız. Bedenin hastalıkları gibi sosyolojik alanda da bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkıyor. Bunları tespit etmemiz lazım” diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Terzi, “AKP 13 yılda milletin önüne ne koydu ki veya 7 Haziran seçimlerinden sonra 5 ay içinde ne koydu ki yüzde 9 gibi bir oy artışı yaşandı. Bu tamamen bir akıl tutulmasıdır. Gönlü, kafası tamamen değişmiş, dönüşmüş bir topluluğun kendi boynuna bir ilmek takmaktır” dedi.
 
‘DÜNYA HAYDAR BAŞ’IN ARKASINDAN KOŞUYOR’

“Millet 7 Haziran’da 13 yıllık AKP iktidarına aslında bir ültimatom verdi. Bu önemli bir mesajdı ama CHP ve MHP bu durumu değerlendirecek ne birikime, ne ufka ne de bir çözüme sahip. Hiçbir şeyleri yok. Onun için millet çözümü onlarda da bulmadı ama millet çözümsüz değil ki” diyen Dr. Abdullah Terzi, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Prof. Dr. Haydar Baş gibi bir ilim adamı var. O dünyanın önünde koşan bir insan. Prof. Dr. Baş’ı teziyle, projesiyle beraber görmemezlikten geldi millet. CHP, MHP ve hatta AKP Sayın Baş’ın sosyal projelerini çaldılar. ‘Asgari ücret, çeyiz parası, sınavsız üniversite gibi bir takım sosyal projeleri deklare ettiler. Seçim beyannamelerinde biz bunları gördük. Bunlar 40 yıllık, 80 yıllık parti, yeni mi akılları başlarına geldi. Neden? Çünkü Prof. Dr. Haydar Baş gerçeği söylüyordu ve içini dolduruyordu. Çünkü o ilim, irfan sahibi, vatanperver, ülkesini, insanını düşünüyordu ve Milli Ekonomi Modeli’ni dünyaya tanıttı. Bunu BRICS ülkeleri hayata geçirdi.

10 dolar asgari ücret veren Rusya bu sayede bugün 2 bin dolar maaş vermeye başladı. Bunu bugün Türk milleti de gördü. Hangi seçmen tabanına giderseniz gidin Haydar Baş Bey’in Milli Ekonomi Modeli’ni ve bu modelin dünyaya olan etkisini gördü. Ben yeni bir bilgi eklemek istiyorum. Vatandaşlık maaşı denen kavram Güneydoğu’daki terörü kazımak için, oradaki insanımızın geçimini temin etmek ve millet ile devleti kucaklaştırmak için Prof. Dr. Haydar Baş, tarafından deklare edildi. 2002 seçimlerinden beri genel başkanımız bunu deklare ediyor. Şimdi kapitalizmden bunalmış Avrupa bu kavramın peşinde koşuyor. Temel Geçim Standardı adı altında vatandaşlık maaşı verilmeli demeye başladılar. Bugün dünyanın da, Avrupa’nın da önünde koşan bir Haydar Baş var. Türk milletinin önünde de koşan bir Haydar Baş Bey var ama sosyolojik olarak körlülükle, sağırlıkla, kalbi kapalılıkla karşı karşıya kalmış bir toplumsal yapı var. Güneş balçıkla sıvanmaz.”

 
‘AKIBET BÖLÜNME OLACAK’
“Milletimiz çok kötü bir tercih yapmıştır ve kaybeden Türk milletidir” diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Türkiye’yi bundan sonra bekleyen akıbetin bölünme olduğunu ifade etti. Terzi,

“Devletin bölünmesi söz konusudur. Tek başına iktidara gelen AKP, Başkanlık Sistemini anayasa değişikliği ile beraber gündeme getirecek ve federatif yapıyı getirmeye çalışacaktır. Şimdi biz halkları bölünmüş, etnik ve mezhepsel kavgaya girmiş bir Suriye, Libya, Irak gibi bir coğrafya mı olacağız? Bunun önüne geçmemiz lazım. Sayın Baş ve kadrosu bu yüreği, birikimi taşıyarak siyaset yapıyor ve yapmaya da devam edecektir” dedi.


Eklenme tarihi: 18-11-2015